رئیس مجلس سوریه اعلام کرد: بشار اسد با به دست آوردن 10 میلیون و 319 هزار و 723رای از کل 15 میلیون و 840 هزار و 575 آرای شمارش شده( 88.7 درصد) به عنوان رئیس جمهور جدید سوریه برای هفت سال دیگر انتخاب شد.

 

نت شهر : به گزارش مهر، "محمد جهاد اللحام" رئیس مجلس سوریه با اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: بشار اسد با به دست آوردن اکثریت آرا به عنوان رئیس جمهور جدید سوریه برای هفت سال دیگر انتخاب شد.

وی همچنین اعلام کرد: "حسنان النوری" با 500 هزار و 279 رای (3.8 درصد) نفر دوم و "ماهر عبدالحفیظ حجار" با 372 هزار و 301 رای نفر سوم در انتخابات ریاست جمهوری سوریه شده است.

"بشار حافظ اسد" امروز با اکثریت مطلق آرای مردم سوریه بار دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد در 11 سپتامبر 1965 در یک خانواده شیعه علوی متولد شد وی دوران کودکی و نوجوانی خود را در مدارس دمشق طی کرد و در سال 1988 در رشته پزشکی از دانشگاه دمشق فارغ التحصیل شد و در بیمارستان نظامی تشرین مشغول به کار شد.

وی در سال 1992 برای طی دوره تخصصی چشم پزشکی به انگلستان عزیمت کرد و در سال 1994 موفق به اخذ مدرک تخصصی چشم پزشکی شد. وی سپس با "اسما الاخرس" ازدواج کردو از وی دارای سه فرزند است.

بشار اسد در سال 2000 اندکی پس از مرگ ناگهانی پدر خود، مرحوم حافظ اسد به عنوان رئیس جمهور سوریه پس از معرفی از سوی حزب بعث و تایید پارلمان برگزیده شد.

بشار اسد در سال 2008 بار دیگر به عنوان رئیس جمهور در یک همه پرسی برای دور دوم انتخاب شد. در 15 مارس 2011 بشار اسد با یک شورش عمومی که از شهر درعا آغاز شد، مواجه شد اما با هوشمندی کامل به مقابله با این توطئه سازمان یافته خارجی پرداخت.

درگیری های داخلی در سوریه همچنان ادامه دارد اما وی ترجیح داد با با وجود آن بشار اسد  ترجیح داد در انتخابات شرکت کند و این انتخابات در 13 خرداد در همه شهرهای سوریه برگزار شد  و وی حائز اکثریت آرا شد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )