آمریکا اعلام کرد که برای رسیدن توافق تا 29 تیرماه تلاش می کند.

نت شهر: به گزارش خبرآنلاین، شب گذشته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن فعلاً تلاش می‌کند تا قبل از ۲۰ جولای توافق نهایی با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور حاصل شود.

 ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن فعلاً تلاش می‌کند تا قبل از 20 جولای [29 تیر ماه] توافق نهایی با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور حاصل شود.

خانم هارف در واکنش به خبر روز گذشته المانیتور که به‌نقل از یک منبع آمریکایی نوشته بود که واشنگتن برای تمدید توافق با ایران آماده می‌شود، به همین روزنامه گفت: آمریکا سیگنال آماده بودن برای تمدید مدت زمان مذاکرات هسته‌ای با ایران را نمی‌دهد. ما در راستای رسیدن به توافق تا 20 جولای در تلاش هستیم، و معتقدیم که می‌توانیم تا‌ آن تاریخ به توافق برسیم.

دور پیشین مذاکرات در وین بدون رسیدن به نتیجه ملموسی به پایان رسید. تحلیلگران وارد کردن مسائل غیرمرتبط با پرونده هسته ای به این مذاکرات از سوی آمریکا را علت توقف مذاکرات می دانستند. رژیم صهیونیستی اصرار دارد که مسئله موشک های ایران را نیز به مذاکرات بکشانند.

ماری هارف شب گذشته همچنین گفت که ایران باید تصمیمات سختی را بگیرد و دولت (آمریکا) همچنان معتقد است که عدم توافق بهتر از توافق بد است.

پایگاه خبری المانیتور روز گذشته از قول مقامات آمریکایی نوشت که شواهد حاکی است آمریکایی‌ها به تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران می‌اندیشند.

منابع آمریکایی در گفت‌وگو با این پایگاه خبری مدعی شده‌اند واشنگتن در مقاطع زمانی بعدی به‌دنبال برقراری رابطه مستقیم با ایران خواهد بود، اما تا کنون خارج از چارچوب گفت‌وگوهای هسته‌ای مبادرت به انجام این کار نکرده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )