سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از پیش‌بینی نشدن طوفان روز گذشته از سوی دستگاه‌های مسئول انتقاد کرد و گفت: بدون‌شک چنین حوادثی برای اولین و آخرین بار نخواهد بود و تا زمانی که مسئولان خاطی را مواخذه و برکنار نکنیم وضعیت به همین منوال پیش خواهد رفت.

نت شهر: به گزارش خانه ملت، ایرج عبدی با انتقاد از پیش‌بینی نکردن طوفان روز گذشته تهران از سوی دستگاه‌های مسئول، افزود:‌ بدون‌شک نبود اطلاع‌رسانی درست به دلیل ضعف مدیریت است؛ متاسفانه با وجود تشکیل سازمان مدیریت بحران اما باز شاهد بی‌تفاوتی نسبت به وقوع چنین حوادثی هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: پیش‌بینی حوادثی مانند طوفان در کشور کار سخت و پیچیده‌ای نیست و در همه جای دنیا چنین حوادثی را از حدود 20 روز قبل پیش‌بینی می‌کنند تا هشدارهای لازم به افراد داده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه پیش‌بینی نشدن توفان روز گذشته نشان دهنده بی‌انگیزگی و بی‌تفاوتی در مسئولان هواشناسی است، تصریح کرد: ما هنوز به داشتن علم، تکنولوژی و دانش باور نداریم؛ متاسفانه بسیاری از مسئولان در برابر پاسخگویی به مردم خود را مبرا دانسته و اعتقادی به چنین کاری ندارند.

عبدی یادآور شد: بدون‌شک چنین حوادثی برای اولین و آخرین بار نخواهد بود و تا زمانی که مسئولان خاطی را مواخذه و برکنار نکنیم وضعیت به همین منوال پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه حوادثی مانند طوفان موضوعی نیست که قابل پیش‌بینی نباشد،‌ افزود: با وجود آنکه هواشناسی نیز در این زمینه مسئول است اما همیشه شاهد حرف‌های روتین و تکراری از سوی این سازمان در پیش بینی وضعیت آب و هوا هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: مسئولان اصلی سازمان هواشناسی باید یا خود استعفا داده یا برکنار شوند، زیرا زمانی که نمی‌توانند چنین حوادثی را پیش‌بینی کنند فلسفه وجودی آنها چیست؟

عبدی، پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و حتی توفان‌ها و خشک‌سالی‌ها از اقدامات معمولی هواشناسی است که متاسفانه با وجود هزینه‌کرد پول‌ها و اعتبارات زیاد اما با نبود کارایی مطلوب از سوی این سازمان روبرو هستیم به گونه‌ای که این سازمان حتی از عهده پیش‌بینی توفان روز گذشته هم بر نیامد.

وی تصریح کرد: شاید اگر این حوادث از قبل به مردم اطلاع‌رسانی‌ می‌شد شاهد مرگ چند نفر از هموطنانمان نبودیم؛ حداقل آن بود که مسئولان به وظیفه خود عمل می‌کردند و با هشدارهای لازم به مردم، ‌مسئولیت از دوش آنها برداشته می‌شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس درباره ورود مجلس نسبت به بی‌تعهدی مسئولان در نبود اطلاع‌رسانی توفان روز گذشته به مردم،‌ گفت: کمیسیون اجتماعی این موضوع را بررسی خواهد کرد و با دعوت از مسئولان  هواشناسی و مدیریت بحران خواستار ارایه گزارش نسبت به عملکرد این سازمان، خواهد بود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )