رده بندی تیم های ملی والیبال در سال 2013 پس از بازی های لیگ جهانی.

به گزارش نت شهر به نقل از سایت فدراسیون جهانی والیبال، بعد از پایان مرحله نهایی بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال، FIVB رده‌بندی نهایی تیم‌ها را اعلام کرد که بنابراین، تیم ملی ایران که نخستین حضور خود را در این رقابت‌ها‌ تجربه می‌کرد، در رده نهم قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، تیم ایران در این رده‌بندی، بالا‌تر از تیم‌هایی چون فرانسه (هجده دوره حضور و نایب قهرمان سال ۲۰۰۶)، لهستان (شانزده دوره حضور و قهرمان سال ۲۰۱۲)، آمریکا (شانزده دوره حضور و قهرمان سال ۲۰۰۸) و کوبا (۲۳ دوره حضور و قهرمان سال ۱۹۹۸ و کسب پنج عنوان نایب قهرمانی و سه عنوان سومی)، آلمان و صربستان قرار گرفت و در رده نهم جدول رده بندی نهایی لیگ جهانی والیبال ایستاد.
 
رده‌بندی شش تیم نخست در پایان مرحله نهایی این مسابقات تعیین و اعلام خواهد شد.

رده‌بندی تیم‌های هفتم تا هجدهم به این شرح است:

۷ ـ آلمان ۸ ـ صربستان ۹ ـ ایران ۱۰ ـ فرانسه ۱۱ ـ لهستان ۱۲ ـ آمریکا ۱۳ ـ کوبا ۱۴ ـ هلند ۱۵ ـ کره جنوبی۱۶ ـ فنلاند ۱۷ ـ پرتغال ۱۸ ـ ژاپن

ضمنا بر پایه رده‌بندی اعلام شده، تیم ملی والیبال ایران در رده نهم و بالا‌تر از دیگر تیم‌های آسیایی شرکت کننده در این مسابقات ایستاده است. کره‌جنوبی و ژاپن دو تیم آسیایی دیگر بودند که با تجربه چندین ساله از شرکت در این رقابت‌ها، در لیگ جهانی امسال شرکت کردند، ولی بر پایه رده بندی اعلام شده، کره‌ای‌ها در رده پانزدهم ایستاده‌اند و ژاپن هم در آخرین رده یعنی رده هجدهم قرار گرفته است.

تگ ها:
telegram netshahr
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )