مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج گفت: معاونت برنامه و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مجوز انتشار یک‌هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت تکمیل خطوط متروی کرج را صادر کرده است.

نت شهر:به گزارش ایسنا، علی‌اصغر همتی، امروز(11 خرداد)، در جمع خبرنگاران گفت: با بالا گرفتن معضل آلودگی هوا و افزایش هزینه‌ها در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی، امروز راه اندازی فاز به فاز متروی کرج به دغدغه جدی مدیریت شهری تبدیل شده و تلاش می‌کنیم قبل از آنکه هزینه‌های پروژه از میزان کنونی بالاتر رود، بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: با توجه به حجم عظیم پروژه نیازمند اعتبارات میلیاردها تومانی هستیم و اقتضای کار به نحوی است که پیشبرد پروژه بدون تزریق نقدینگی به سختی انجام می‌شود.

همتی خاطرنشان کرد: معاونت برنامه و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مجوز انتشار یک‌هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت تکمیل خطوط متروی کرج را صادر کرده است که امیدواریم پس از تبیین ساز و کار ارایه آن در سیستم بانکی بتوانیم تا حدودی نقدینگی لازم را جذب نماییم.

وی ادامه داد: همچنین از طریق مشارکت با بخش خصوصی به دنبال تأمین سرمایه از محل واگذاری امتیاز احداث مجتمع‌های ایستگاهی در اراضی فوقانی یا همجوار ایستگاه‌های مترو به واجدین شرایط هستیم که رایزنی‌های گسترده‌ای با شرکت‌های ایرانی و خارجی صورت گرفته و امیدواریم در کوتاه مدت به ثمر بنشیند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج یادآور شد: بی‌شک بدون حمایت مادی شورا و شهرداری کرج پیشبرد پروژه تا اندازه کنونی شدنی نبود و در صورتی که دولت نیز به تعهدات مالی خود عمل نماید، می‌توان بر آهنگ فعالیت‌های عمرانی افزود.

همتی در پایان گفت: از رسانه‌ها و سایر مسئولان تقاضا دارم با توجه مضاعف به مترو و مشکلات مالی سازمان قطار شهری برای به ثمر نشستن سریع‌تر پروژه یاری نمایند تا فصل جدیدی از خدمات‌رسانی به شهروندان فهیم فرا برسد و بخشی از غبار محرومیت را از چهره این کلانشهر بزداید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )