رییس سازمان حج و زیارت از آغاز زمان اعزام زائران ایرانی به حج تمتع سال جاری از ۱۰ شهریورماه خبر داد و گفت: در عمره ۹۲-۹۳ تعداد عمره گزاران ایرانی ۶۸ درصد افزایش یافت.

نت شهر:به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به مدینه منوره، سعید اوحدی در جمع عوامل ستادی عمره ۹۳ در مدینه منوره، مدیران ثابت هتل‌های ایرانیان در مدینه و مدیران کاروان‌های عمره در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره تاکید کرد: به هر میزان که از نماز شناخت پیدا کردیم به همان نسبت به کمال رسیده ایم.

وی خدمت به ضیوف الرحمان را عالی‌ترین مرتبه خدمت دانست و افزود: خدمت به زائران خدمت به مهمانان توحید است و زحمات عوامل عمره عین ثواب است.

معاون وزیر ارشاد عوامل اجرایی عمره را سرمایه سازمان حج و زیارت و عامل عزت نظام اسلامی خواند و با تشریح شرایط کنونی حج و زیارت تصریح کرد: نگاه ما به انسجام و وحدت در حج و زیارت اعتقادی است.

** افزایش ۶۸ درصدی عمره گزاران ایرانی نسبت به سال قبل

وی با بیان اینکه در عمره سال جاری تعداد زائران ایرانی بیشتر از زائران مصری بود، از افزایش ۶۸ درصدی تعداد عمره گزاران ایرانی نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: امسال کیفیت هتل‌های زائران کشورمان ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته بهتر شده ضمن اینکه تعداد عوامل ستادی ۲۵ درصد کاهش یافته است.

اوحدی با اشاره به ایجاد درمانگاه‌های شبانه روزی برای زنان اضافه کرد: تعداد پزشکان زن در عمره جاری چهار برابر شده است.

** ایجاد مقدمات قرادادهای عمره ۹۴ در ماه شعبان و رمضان

وی به عمره سال آینده اشاره و خاطرنشان کرد: مقدمات قراردادهای عمره سال آینده را حداکثر در ماه شعبان یا رمضان امسال فراهم می‌کنیم.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اگر برای زائر قدم برداریم خداوند مشکلات را حل خواهد کرد، تاکید کرد: خدمات به زائران باید عالی‌ترین خدمات باشد.

وی با اشاره به در پیش بودن حج ۹۳ گفت: عملیات اعزام زائران کشورمان به حج تمتع ۹۳ و سرزمین وحی از دهم شهریورماه سال جاری آغاز می‌شود.

** زائرسرای بستان قبل از اربعین به بهره برداری می‌رسد

رییس سازمان حج در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری سازمان حج و زیارت در عراق و تاسیس شرکت هایی با همکاری برخی از ارگان‌ها و بانک‌ها برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در عراق، اظهار داشت: زائرسرای بستان و چزابه قبل از اربعین امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی به نامگذاری شعار امسال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد و تجلی و تحقق مدیریت جهادی را در سازمان حج و زیارت دانست.

اوحدی در پایان یاد و خاطره مرحوم قاسم پرنیان (مسئول واحد سفارت در عمره سعادت) و یونس منصوری (از عوامل آشپرخانه ایرانیان در مدینه که اخیراً درگذشت) را گرامی داشت.

پیش از سخنان آقای اوحدی، مهدی حضوری رییس ستاد عمره مدینه ضمن خیرمقدم، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این ستاد ارائه کرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )