انتشار خبری در خصوص پناهنده شدن جمشید دانایی فر به آمریکا با واکنش مقامات ایرانی و خانواده وی روبرو شده است. مسئولان وزارت کشور معتقدند هیچ مستندی در این زمینه وجود ندارد و دولت آمریکا و گروهک تروریستی جیش العدل در این زمینه سکوت کرده و این موضوع را تایید و یا تکذیب نمی کنند.

نت شهر: به گزارش مهر ، 28 بهمن ماه سال 92 شبکه تلویزیونی العربیه فیلمی منتشر کرد که حاکی از ربوده شدن 5 مرزبان ایرانی از سوی گروهک تروریستی جیش العدل بود. در این فیلم کوتاه یکی از سربازان که بعدا ًمشخص شد جمشید دانایی فر است در صحبت های کوتاهی از ربوده شدن خود و دوستانش به دست این گروهک تروریستی خبر داد.

در ادامه مشخص شد 5 سرباز ایرانی در منطقه عمومی جکی گور استان سیستان و بلوچستان هنگامی که در حال نگهبانی بودند از سوی اعضای این گروهک ربوده و به خاک پاکستان منتقل شدند. پس از این اقدام گروهک تروریستی جیش العدل کاربران شبکه های اجتماعی و مسئولین مرتبط با این ماجرا موجی را برای آزادی مرزبانان آغاز کرده و گفتگوها برای آزادی 5 سرباز ربوده شده آغاز شد.

خبر اعدام دانایی فر
4 فروردین سال 93 گروهک تروریستی جیش العدل در وبلاگ خود اعلام کرد که جمشید دانایی فر را دار زده است. این گروه مدعی شد که دانایی فر را به تلافی مرگ یکی از اعضای گروه خود در زندان ایران کشته است.

همسر و فرزند دانایی فر در دیدار با رئیس جمهور
انتشار این خبر با واکنش هایی همراه بود. الهام نظام دوست همسر جمشید دانایی فر از مجامع بین المللی برای کمک به روشن شدن وضعیت همسرش درخواست همکاری کرد. استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند.

انتشار عکس جعلی
پس از اعلام خبر به شهادت رساندن یکی از مرزبانان شبکه تلویزیونی العربیه که اخبار مرتبط به گروهک تروریستی جیش العدل را پوشش می دهد عکسی را بر روی خروجی خود قرار داد و مدعی شد این تصویر متعلق به شهید دانایی فر است. بررسی ها در ادامه نشان داد که این تصویر هیچ ارتباطی با مرزبان ایرانی ندارد چرا که اصل این تصویر جعلی بوده و مربوط به کشته شدن یک سرباز عراقی است. انتشار این تصویر جعلی امیدواری در خصوص زنده بودن جمشید دانایی فر را افزایش داد. سرانجام 17 فروردین با پیگیری های صورت گرفته 4 تن از مرزبانان آزاد شده به وطن بازگشتند اما از دانایی فر خبری نبود.

دانایی فر پناهنده شد
پس از آزادی 4 مرزبان و در حالی که سرنوشت جمشید دانایی فر همچان در هاله ای از ابهام قرار داشت روز جمعه پایگاه خبری موسوم به حقوق انسانی و اولیه بشر از ورود جمشید دانایی فر مرزبان ایرانی به خاک آمریکا خبر داد.

در این گزارش آمده است: صبح روز 29 می جمشید دانایی فر با یک هواپیمای نظامی به عنوان پناهنده سیاسی وارد خاک آمریکا شده است. این خبر با واکنش هایی از سوی مسئولین ایران و گروهک جیش العدل روبرو شد.

پاسخی نمی دهیم
سخنگوی گروهک جیش العدل در پاسخ به پرسشی در مورد سرنوشت دانایی فر گفته بود موضوع گروهبان جمشید دانایی فر در شورای مرکزی جیش العدل مطرح است و به دلایل امنیتی نمی توانم به آن پاسخ بگویم.

بعید می دانم
وزیر کشور نیز در واکنش به این موضوع اظهار داشت بعید می دانم رفتن دانایی فر به آمریکا درست باشد و ما هیچ سندی در رابطه با این موضوع نداریم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفر به پاکستان رسماً با نخست وزیر، فرمانده ارتش، فرمانده اطلاعات و وزیر خارجه پاکستان در خصوص گروهک تروریستی جیش العدل بحث هایی را مطرح کردیم و ما مستندات خود را که مربوط به صحبت های سربازان آزاد شده و همچنین اطلاعات جمع بندی شده دیگری بود به آنها ارایه دادیم و طرف پاکستانی نیز قول داد که موضوع را پیگیری کند.

سندی وجود ندارد
روح الله جمعه ای رئیس مرز اطلاع رسانی وزارت کشور نیز با بیان اینکه هیچ گزارشی مبنی بر پناهندگی دانایی فر وجود ندارد به مهر گفت: ما هیچ گزارش و سندی مبنی بر صحت و سقم این ادعا نداریم و منابع رسمی نیز چنین ادعایی را تایید نکرده اند. ما همچنان پیگیر وضعیت دانایی فر هستیم و دولت پاکستان را مسئول می دانیم.

تایید یا تکذیب نمی کنیم
قاضی مرزیه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این باره به مهر گفت: ما این موضوع را نه تایید و نه تکذیب می کنیم، این ادعا در دست بررسی است.

به تهمت ها پایان دهید
انتشار اخبار در خصوص وضعیت جمشید دانایی فر با واکنش خانواده او نیز همراه بود. عموی وی به خبرنگار مهر گفت: دولت باید برای روشن شدن وضعیت جمشید تلاش کند تا هرچه زودتر به شایعات و تهمت های مطرح شده پایان دهد. متاسفانه چند صباحی است که بسیاری از افراد سعی دارند تا از طریق رسانه ها افکار عمومی را به این سمت ببرند که جمشید پناهنده شده. زمانی که تعداد 4 مرزبان ربوده شده را به خاک ایران بازگرداندند همه بر این اعتقاد بودند که جمشید  کشته شده و حال حرف و حدیث های دیگری را از رسانه ها و مردم می شنویم.

با گذشت 3 روز از انتشار این خبر دولت آمریکا نسبت به این موضوع هیچ واکنشی نشان نداده و هیچ مستندی در خصوص پناهنده شدن جمشید دانایی فر به آمریکا وجود ندارد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )