شایعه مرگ حمیرا و واکنش حمیرا به خبر مرگش در صفحه فیس بوک مربوط به خودش

 

صفحه رسمی‌ حمیرا در فیس‌بوک شایعه مرگ یا هر گونه بستری شدن این خواننده معروف و بلندآوازه ایرانی را تکذیب کرد و نوشت:عزیزانم به اطلاع می رسانم که با لطف پرورگار در صحت و سلامتی کامل بسر می برم و جای هیچگونه نگرانی نمی باشد . دوستدار همگی شما حمیرا — Homeyra

پروانه امیرافشاری زنجانی (حمیرا )

متولد 26اسفند 1323، تهران،خواننده. او، تنها بانوی آوازه‌خوان ایرانی است که شش دانگ کامل صدا را داراست و تحریر های آوازی اش کاملاً واضح ، زیبا و پر قدرت ادا میشود.

تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد: در 26 اسفند سال 1323 در تهران به دنیا آمد.

مشخصات فردی:

صدایش سوپرانو و شش‌ دانگ است. صدائی زنانه و پر از سوز و گداز که از دل بر می خیزد . خودش میگوید:من به هیچ وجه حسادت ندارم و هیچ وقت دلم نمی‌خواهد جای کسی باشم. اگر بگویند بزرگترین شخصیت‌های دنیا بیایند تا جایت را عوض کنیم، تو را بکنیم ۱۴ ساله، من نمی‌خواهم. نمی‌خواهم. من از زندگیم خیلی راضی‌ام. از خودم، از زندگیم، از این محدودیت‌هایم، از این حصاری که دورم کشیده شده، از این که با خدا می‌توانم گفتگو کنم، سرم را با آرامش بلند کنم، ازش بخواهم و باید هم بدهد!
عادات و علائق شخصی:

شاعر: بیژن ترقی، معینی کرمانشاهی، رهی معیری، هما میرافشار، لیلی کسری. خواننده: شهرام ناظری،محمدرضا شجریان،علیرضا افتخاری


دوران زندگی:

وی در خانوادهٔ بانفوذ و سرشناس امیرافشاری، که اصالتی آذری دارند، متولد شد. پدرش از زمین‌داران بزرگ زنجان بود. وی مالک ۱۵۰ شهر و روستا در منطقهٔ شمال غرب ایران بود.
خانه امیرافشاری میزبان هنرمندان

از همان دوران کودکی حمیرا، خانهٔ آنها همیشه به افتخار افراد بانفوذ حکومتی، شاهد مراسم بزرگ با حضور هنرمندان نامیِ آن زمان، مانند قمرالملوک وزیری، روح‌انگیز، بنان، ملوک ضرابی، و بسیاری دیگر بود که همین انگیزهٔ اولیۀ دختر خانواده برای روی آوردن به آواز شد. حمیرا، به دور از چشم پدر و با تشویق همسر روشن ‌فکر و تازه از آلمان بازگشتهٔ خود، با نام‌نویسی در آزمون صدا در شورای رادیوی آن زمان، باعث حیرت و تحسین اعضای شورا شد و پس از آن تحت آموزش علی تجویدی و ملوک ضرابی قرار گرفت. وی دو سال بعد در ۱۸سالگی به یک خوانندۀ تمام‌ عیار تبدیل شد.
کمیابی صفحات صدای حمیرا

حمیرا در نوجوانی آوازی را در دستگاه سه‌گاه با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از بیژن ترقی به نام «صبرم عطا کن» اجرا کرد که این اثر در کتاب ترانه‌های ماندگار به ثبت رسیده است. وی به علت مخالفت پدر با نام مستعار حمیرا فعالیت خود را آغاز کرد، اما پدرش صدای دخترش را می‌شناخت و چون آوازه‌خوان بودن دخترش را دور از شان خانوادگی خود می دید، همه صفحات موجود در بازار تهران را خریداری کرد و در خانه خود انبار کرد. همین کار، باعث کمیابی صفحات صدای حمیرا در آن زمان شد.پدرش می گفت: آن‌ها بیایند برای تو بخوانند، تو نباید بروی برای کسی بخوانی.
در پی این مخالفت ، طلاق حمیرا را نیز از همسرش گرفت. حمیرا از آن ازدواج صاحب یک دختر(هنگامه) بود. پدر به ‌مدت یک سال دختر را در خانه زندانی کرد. بعد از یک سال ، یک سفر اروپایی برای آقای امیرافشاری اتفاق افتاد، حمیرا هم که از حمایت مادر خود برخوردار بود به کار خود ادامه داد. این بار پدر با آگاهی از اثر جدید دخترش،او را از خانه طرد و از ارث نیز محروم کرد.حمیرا بعد از آن مدتی را در خانه پسرعمویش که همسر وی هما میرافشار ترانه سرای معروف بود به سر برد تا آنکه با استاد پرویز یاحقی ازدواج کرد.

homeyra-1


ازدواج با پرویز یاحقی

حمیرا مدت 6 سال(یا 8سال) همسر آهنگساز بنام ایرانی، پرویز یاحقی بود که در این دورۀ زناشویی، آثار ماندگاری با شعرهایی از بیژن ترقی و آهنگ‌هایی از یاحقی، مانند «مرا نفریبی»، «هدیهٔ عشق»، «بهار نورسیده»، «مرا تنها نگذاری»، «پنجره‌ای به باغ گل»، و... اجرا کرد. وی بعد از چند سال، از پرویز یاحقی جدا شد.
ماجرای طلاق حمیرا و یاحقی :

پس از6 سال زندگی عاشقانه پروانه و پرویز،لحظه جدایی فرا رسید. طی این 6 سال زندگی مشترک حرف و حدیث در مورد پروانه و پرویز زیاد بود.مثال عشق شیرین و فرهاد،لیلی و مجنون. حتی پرویز یاحقی که اعتیاد شدیدی داشت به خاطر پروانه اعتیاد را کنار گذاشته بود.

دختر شوهر سابق پروانه برای تحصیل به سوئیس رفته بود و در آنجا مشغول تدریس بود.پروانه برای دیدار دخترش عازم سوئیس شد.
یاحقی دراین خصوص میگوید:

«من قبل سفر حس می کردم این آخرین باره که پروانه رو می بینم و این خداحافظی و رفتن به سفر مثل همیشه نبود.هر چه خواستم مانع پروانه شوم نتوانستم و او عازم سوئیس شد.
روزهای اول عادی سپری شد، اما بعد از چند روز هیچ خبری از پروانه نشد، به طوری که نگران وی شدم و نتونستم با او ارتباط بر قرار کنم ،فقط از طریق دخترش که در سوئیس بود از احوال او جویا شدم. پس از حدود یک ماه پروانه به سمت ایران آمد. پیشواز او رفتم، اما آن نگاه، نگاه همیشگی نبود.پروانه آن پروانه سابق نبود.دو سه روزی همینجور گذشت و تا اینکه نامه دادگاه واسه طلاق رسید. درخواست از طرف پروانه بود.
همه چیز واسم مثل یه خواب و رویا بود و باور نکردنی.
تا تاریخ احضاریه چند روز وقت داشتم، اما پروانه مایل به دیدن و شنیدن حرفهایم نشد و من هم نتوانستم او را در فرصتی مناسب پیدا کنم. نامه احضاریه طوری تنظیم شده بود که درخواست طلاق به صورت جداگانه تعیین شده بود.پروانه درخواست طلاق و طلاق نامه را امضا کرده بود.و در واقع همه چیز برای او تمام شده بود.بدون اینکه من دلایل کار او را بدانم و یا پی به خطای خود برده باشم.همه چیز به این سادگی با یک سفر برای پروانه تمام شده بود.من که راضی به این جدایی نبودم از حضور در دادگاه امتناع کردم تا اینکه پروانه به دیدارم آمد و در واقع این آخرین دیدار من و پروانه بود .در این دیدار کوتاه پروانه از من خواست که در خواست وی را رد نکنم ،او مرا به عشقی که بین ما بود قسم داد، پروانه در مقابل حرفهایم سکوت کرد و حرفی نزد. فقط گفت پرویز تمام شد، در واقع من مجبور به امضای طلاق نامه شدم. روز دادگاه پروانه در دادگاه حضور نداشت و در واقع او از قبل طلاق نامه را امضا کرده بود. بعدها شنیدم که پروانه موقع امضا طلاق نامه خیلی گریه کرده و با چشمانی خیس طلاق نامه را امضا کرده است».
این که چرا خانم حمیرا پس از بازگشت از سفر از همسرش جدا شد برای همه نا معلوم است.

homeyra

پس از انقلاب

او پس از انقلاب، چند ماه در زندان به سر برد و با پرداخت مالیاتی معادل سی ‌هزار دلار، آزاد شد. او می‌توانست همانند بسیاری دیگر از هنرمندان، در سال‌های ۵۶ تا ۵۸ از ایران خارج شود، ولی به‌ دلیل عشق وافری که به ایران داشت، حاضر به رفتن نشد .او حتی با پوشش اسلامی (چادر) در جامعه حضور پیدا می‌کرد.
مهاجرت

همسر سوم وی، که تاجر کراوات بود، پس از انقلاب عملاً بیکار شد. حمیرا تا اواسط سال ۶۰ خورشیدی در تهران ماند و بعد از سختیهای زندگی در تهران به یکی از شهرهای شمالی نقل مکان کرد، ولی باز از طرف برخی عناصر مورد اذیت و آزار قرار داشت. به همین دلیل به ناچار و بدون اینکه مورد حمایت همسرش قرار گیرد، در اواخر سال ۱۳۶۰ به صورت ناشناس با گریم در قالب یک پیرزن به همراه دختر دو ساله‌اش هنگامه،از مرز پاکستان از ایران خارج شد، از آنجا به اسپانیا و پس از آن به کاستاریکا در امریکای مرکزی رفت. وی در کاستاریکا دچار افسردگی شدید شد. به صورتی که مدت یک سال تحت درمان روانپزشک بود. شوهر وی در این میان بدون توجه به همسر و فرزندش مستقیماً به امریکا مهاجرت کرد. حمیرا با کمک همسر پسر عمویش، هما میرافشار، به ایالت کالیفرنیا مهاجرت کرد و با حمایت احمد مسعود کار هنری خود را از سر گرفت.
صدای حمیرا

نوع صدای او سوپرانو است. او، تنها بانوی آوازه‌خوان ایرانی است که شش دانگ کامل صدا را داراست.تحریر های آوازی وی کاملاً واضح و زیبا و پر قدرت ادا میشود. با تکیه بر نظر استادان فن، حمیرا توانست با ارائۀ تنها یک اثر به ‌نام «صبرم عطا کن»، سبک تازه‌ای را در موسیقی سنتی ایران که بعدها توسط استادان موسیقی اصیل به نام «حمیراییسم» مشهور شد، در موسیقی کلاسیک رو به افول دهۀ ۴۰ خورشیدی پایه‌گذاری کند و طراوت و تازگی خاصی به موسیقی سنتی ایران ببخشد.
سبک آواز

ترانه های حمیرا تا سال ۱۳۵۷ بیشتر در مایه موسیقی دستگاهی و موسیقی سنتی بود، وی بعد از انقلاب در کنار خواندن آواز های اصیل ایرانی به موسیقی تلفیقی(پاپ سنتی) هم روی آورد.
در سبک خواندن وی ویژگی های مکتب آوازی اصفهان(گلپا،ایرج،هایده،علیرضا افتخاری،محمودی خوانساری،روح انگیز و...) بیشتر از مکتب آوازی تهران(محمدرضا شجریان،پریسا،غلامحسین بنان و...) غلبه دارد. مهمتر از آن،حمیرا توانست در طول دوره ی فعالیت هنری اش، همیشه در اوج بماند و جزء چند ستارهٔ مطرح موسیقی ایران باشد.
آهنگسازان آثار

بعضی از آهنگسازان نامی که با وی همکاری کرده‌اند عبارتند از: علی تجویدی، پرویز یاحقی، اسدالله ملک، کامل علی‌پور، محمد حیدری، محمد جلیل عندلیبی، حسن شماعی‌زاده، بابک رادمنش، کاظم رزازان،صادق نوجوکی، فضل‌الله توکل، و انوشیروان روحانی.
آهنگسازی

گاهی سه تار می نوازد. گاهی هم قطعات ادبی می‌نویسد. کلام را هم بعضی وقت‌ها برای شاعرها دستکاری و عوض می‌کند، او اغلب آهنگهایی با نام مستعار می سازد. خودش میگوید: من احساسی می‌شوم و آهنگ می‌سازم. من دوتا آهنگ ساخته بودم و پرویز یاحقی تنظیمش کرده بود و دلش هم نمی‌خواست این کار را بکند، بعد آقای پازوکی به پرویز گفته بود پرویز تو خوب آهنگ می‌‌سازی می‌دهی به خانمت‌. در صورتی که این‌چنین نبود.
ترانه‌سرایان و شاعران آثار

حافظ، مولوی، بابا طاهر، رهی معیری، بیژن ترقی، هما میرافشار، لیلا کسری (هدیه)، جلیلی بیدار، عماد خراسانی، کمال خجندی، احمد گلچین معانی، و معینی کرمانشاهی.
بیماری

حمیرا در سال 1378 خورشیدی به تومور مغزی دچار شد که به ‌صورت معجزه‌آسایی از اتاق عمل نجات یافت. وی در شهر لس آنجلس زندگی می‌کند.
کنسرت‌ها و اجراهای حمیرا

او در سال ۱۳۵۳ آهنگ معروف خود دریاکنار را در تلویزیون ملی ایران (IRTV) در روز نوروز اجرا کرد.همچنین در تئاتر دوپاری پاریس کنسرتی را اجرا کرد. در دبی نیز معین و حمیرا کنسرت مشترکی را اجرا کردند. وی همچنین ترانۀ «هم‌زبونم باش» را دو بار اجرا کرد که از تلویزیون ملی ایران پخش شد. رادیو و تلویزیون ملی ایران، قبل از انقلاب، شاهد اجراهای تلویزیونی زیادی از حمیرا همانند اجرای ترانه‌های: هم‌زبونم باش، نگو از گذشته، دریاکنار، وقتی که مردم، دنیا دنیا (این آهنگ نیز به‌ دلیل استقبال زیاد، دو بار اجرا شد) ، وقتی که تو رفتی، با دلم مهربان شو، باختن ، محاله، شرم و شکایت، قاصدک، قناری، و... بوده ‌است. وی از سال ۱۳۸۸ به ‌بعد، در فروردین‌ ماه کنسرت‌های نوروزی خود را اجرا می‌کند و در این کنسرت‌ها به بازخوانی آهنگ‌های پرویز یاحقی و علی تجویدی می پردازد.
مهتاب عشق

آلبوم مهتاب عشق او در سال ۱۳۸۳ منتشر شد.این آلبوم، تلفیقی از موسیقی پاپ و موسیقی سنتی و بر اساس گام های ایرانی از جمله نوا و شوشتری می باشد.
چهل ترانۀ طلایی

در سال ۱۳۸۹ مجموعه‌ای از بهترین آهنگ‌هایش را در آلبومی به ‌نام «چهل ترانۀ طلایی» منتشر کرد. براساس گفتۀ وی، ۴ آهنگ از استاد علی تجویدی دارد که اجرا نکرده‌ است، و استاد تجویدی هم تا زمان درگذشتش این ۴ آهنگ را به خوانندهٔ دیگری نداده ‌است. استاد تجویدی تأکید داشته که این ۴ آهنگ فقط با صدای حمیرا اجرا شود، و حمیرا هم در سال ۸۷ گفته‌ بود که در آلبوم بعدی‌اش این ۴ آهنگ را منتشر خواهد کرد.
اعتقاد حمیرا درخصوص شعر،آهنگ و صدای خواننده

حمیرا معتقد است اول این شعر است که روی شما تأثیر می‌گذارد، بعد آهنگ و بقیه مسائل. باید هر سه باهم جفت باشند. نگینی که شما روی پایه‌ی زیبایی می‌گذارید، اگر آن نگین قشنگ جا نیفتاد، می‌افتد. من شنیدم گاهی اوقات شعرها و آهنگ‌هایی را دیگران می‌خوانند که واقعاً می‌گویم حیف از این آهنگ و شعر که او می‌خواند. متوجه هستید! آن بیانی که باید بکند، احساسی که باید نشان دهد، در آن خواننده من نمی‌بینم. به این دلیل هم اول معتقد هستم شعر و آهنگ را باید کسی بخواند که به او بخورد. متأسفانه، متأسفانه آهنگسازهایی ما اینجا داریم، که نمی دانم به چه منظوری این کار را انجام می دهند. البته در ایران هم همین طور بوده. مسائل مادی یا مسائل دوستی‌ست، من نمی‌دانم، اما شعرها را کسانی می‌خوانند که مثل این که لباسی را تن یک چوب کنند. می‌دانید، اصلاً نمی‌خورد. نه به شخصیتش، نه به صدایش، نه به آن حالت و رفتارش. به عقیده‌ی من شاعر وظیفه دارد شعرهایی بسازد که به شخصیت آن خواننده بیاید. اگر شما مثلاً به کسی که همه به عنوان یک آدم شلوغ می شناسندش و در اجتماع کارهای ناپسندی کرده باشد، یک شعر معصومانه را بدهید که بخواند، واقعاً مسخره است. من کمتر کسی را دیده‌ام که به این موضوع فکر کند. یک فرم دیگر هم وجود دارد. اغلب شعرهایی که به درد یک مرد می‌خورد، مثلاً اظهار عشق یک مرد است به یک زن، به دست زن داده می‌شود و یا برعکس. من هیچ‌ کدام از ترانه‌هایم این طوری نبوده. ممکن است اگر هم خوانده باشم، زن هم می‌توانسته به مرد بگوید. یعنی دوتایی می‌توانستند. بعضی وقت‌ها آهنگساز برای من آهنگ می‌سازد یا شاعر شعر می‌گوید، من ایراد می‌گیرم. می‌گویم این مردانه است. این خشن است، به صدای مرد می‌آید. این آهنگ با صدای من جور نیست. هرچه اصرار می‌کند، می‌گویم این نمی‌خورد به صدای من.

فهرست آثار کلاسیک ماندگار

    صبرم عطا کن (گام سه‌گاه)، آهنگساز علی تجویدی
    سرگردان (گام مینور)، آهنگساز علی تجویدی
    پشیمانم (گام همایون)، آهنگساز علی تجویدی
    با دلم مهربان شو (گام ابوعطا فرود به افشاری)، آهنگساز پرویز یاحقی
    دنبال دل (گام شور)، آهنگساز علی تجویدی (این ترانه توسط علیرضا افتخاری بازخوانی شده ‌است)
    دیگر چه خواهی (گام شور)، آهنگساز علی تجویدی
    شهنشاها (گام ماهور)، آهنگساز علی تجویدی
    وقتی که عشق میاد (گام دشتی)، آهنگساز علی تجویدی
    بازم آفتابی می‌شه (گام سه‌ گاه)، آهنگساز علی تجویدی
    به یاد روح‌انگیز تکنوازی در گام دشتی ترانه در گام چهارگاه، تکنوازی از پرویز یاحقی، آهنگ ترانه از اسماعیل مهرتاش
    بگو چه بگویم (گام سه‌گاه)، آهنگساز بابک رادمنش
    مرا نفریبی (گام سه‌گاه)، آهنگساز پرویز یاحقی
    هدیۀ عشق، آهنگساز بابک رادمنش
    بهار نورسیده بهار عشق من، آهنگساز پرویز یاحقی
    محبت (گام شور)، آهنگساز پرویز یاحقی
    ساز خاموش (گام همایون) از اسدالله ملک
    دل خونه (گام نوا)، آهنگساز محمدجلیل عندلیبی (این ترانه توسط علیرضا افتخاری در البوم "تازه‌به‌تازه" بازخوانی شده‌ است)
    محمد (ص)(گام دشتی)، آهنگساز محمدجلیل عندلیبی
    درویشان حضرت علی، (گام اصفهان) آهنگساز کامل علی‌پور
    بی‌وفایی (گام اصفهان)، آهنگساز اسدالله ملک
    الهی بمیری (گام شوشتری)، آهنگساز اسدالله ملک(این ترانه توسط علیرضا افتخاری بازخوانی شده‌ است)
    به‌خاطر تو (گام دشتی)، آهنگساز پرویز یاحقی (این ترانه توسط عبدالحسین مختاباد با نام شبانگاهان بازخوانی شده‌ است)
    می عاشقانه (گام بیات تُرک)، آهنگساز پرویز یاحقی
    گل‌های تازه، شمارۀ ۱۴۵، با همخوانی محمودی خوانساری (گام سه‌گاه) پنجره‌ای به باغ گل (گام ابوعطا) آهنگساز پرویز یاحقی
    از دست عشق (گام نوا) آهنگساز محمدجلیل عندلیبی (این ترانه توسط علیرضا افتخاری در آلبوم "تازه‌به‌تازه" بازخوانی شده ‌است)
    لحظه‌ای نگشته رها خاطرم ز خاطره‌ها (گام شور و دشتی) آهنگساز محمدجلیل عندلیبی (این ترانه توسط علیرضا افتخاری در آلبوم "تازه‌به‌تازه" بازخوانی شده ‌است)
    ترسم فراموشم کنی (گام شور) آهنگساز فضل‌الله توکل
    وای نگو نگو نگو (گام شوشتری) آهنگساز فضل‌الله توکل
    خواهم که رسوا بشی (گام شوشتری) آهنگساز فضل‌الله توکل
    یادم نمیره (گام شوشتری) آهنگساز فضل‌الله توکل
    صدای خنده‌هات (گام سه‌گاه) آهنگساز فضل‌الله توکل
    سرنوشت (گام دشتی) آهنگساز محمدجلیل عندلیبی
    مده باده ز جام غم خودم غم دارم (آهنگساز محمدجلیل عندلیبی) (این ترانه توسط علیرضا افتخاری در آلبوم "امان از جدایی" بازخوانی شده‌ا ست)

آلبومها

    نام آلبوم
    مهتاب عشق (اهنگساز بابک راد منش)
    هم‌زبونم باش (آهنگسازان اسدالله ملک، انوشیروان روحانی)
    سرنوشت (آهنگساز محمدجلیل عندلیبی)
    قناری (آهنگساز صادق نوجوکی، فضل‌الله توکل، و حسن شماعی‌زاده)
    بی قرار
    انتظار
    با دلم مهربان شو (آهنگساز پرویز یاحقی)
    محبت (آهنگساز پرویز یاحقی)
    گلبرگ
    خواب و خیال (آهنگساز بابک رادمنش)
    اون دیار
    بهار عشق من (آهنگسازان حسن شماعی‌زاده، فضل‌الله توکل)
    عشق و عرفان (آهنگساز محمدجلیل عندلیبی)
    گلهای رنگارنگ ابرکوه
    منتظر به راه
    هدیه (آهنگساز بابک رادمنش)
    درویشان حضرت علی (ع) (آهنگساز کامل علی‌پور)
    شرم و شکایت
    ترانه‌ها، شنیدنی‌ها ۱
    بهار عشق
    گذشته (آهنگساز اسدالله ملک، حبیب‌الله بدیعی)
    بهار زندگی (آهنگساز اسدالله ملک)
    بهار بهاره (آهنگساز منوچهر چشم‌آذر، فرهنگ شریف) وقتی که عشق میاد (آهنگساز علی تجویدی)
    پشیمانم (آهنگساز علی تجویدی)
    صبرم عطا کن (آهنگساز علی تجویدی)
    شاهنشاه (آهنگساز علی تجویدی، حبیب‌الله بدیعی)
    پنجره‌ای به باغ گل (ساختۀ فضل‌الله توکل و پرویز یاحقی)
    گلبرگ شماره۲ (آهنگساز اسدالله ملک)
    گلبرگ شماره ۳ (آهنگساز بیژن مرتضوی)
    دل شکنی گناه (آهنگسازان پرویز یاحقی، فضل‌الله توکل)
    به یاد روح‌انگیز (تکنوازی ویولن پرویز یاحقی)
    گل‌های غربت (آهنگساز پرویز یاحقی)
    مجموعۀ آلبوم‌های گلهای رنگارنگ

فهرست آثار ماندگار تلفیقی

دریاکنار، پیرت بسوزه عاشقی، سرگردان (گام مینور ملودیک ساختۀ استاد علی تجویدی)، ده بهار، دیدار عزیزان، بی قرار، خاطرات شمال (در گام عربی اجرا شده ‌است، ساختۀ بابک رادمنش)، کوچ، شب‌های کردستان، دوره روره، مهتاب عشق ( با نام «شاه و گدا» هم شناخته می‌شود)، امید، اینه دنیا، عالم عشق، هم‌زبونم باش، مسافر غریبه، ای داد بیداد، دنیا دنیا (در گام بیات تُرک اجرا شده است، ساختۀ انوشیروان روحانی)، چوبکاری، در جستجو(گام عربی)، بهار بهاره (ساختۀ منوچهر چشم‌آذر).
نقل قول و خاطرات:

حمیرا:
من اصولاً در ایران هم که بودم، فعالیت هنری زیادی نداشتم. برای این که برای دل خودم می‌خواندم. برای این که خواندن را عاشقانه دوست داشتم و عاشق موسیقی بودم. من خیلی کم در محافل، در جایی یا در تلویزیون‌ها و در رادیو ظاهر می‌شدم. اصولاً در محافل عمومی کمتر شرکت می‌کردم. در آمریکا کمتر هم شده است. گاهی در کنسرت‌هایم مردم را می‌بینم. فقط هم به خاطر این است که انرژی بگیرم و ببینمشان.
عاشقانه ایرانیها را دوست‌شان دارم، به امید آن‌ها هستم و واقعاً اگر آن‌ها نبودند، من الان وجود نداشتم. چون اصولاً یک هنرمند، یک هنرمند واقعی، باید یک انگیزه داشته باشد. اگر انگیزه نداشته باشد، از بین می‌رود. واقعیت این است .
بر اساس گفته های بزرگان موسیقی از جمله زنده یاد علی تجویدی و فضل الله توکل و علی اکبر گلپایگانی (گلپا) ،حمیرا برترین خواننده زن در موسیقی سنتی ایران می باشد.

تصاویر همسر منصور و فرزندانش

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات
 • زهرا :

  سلام بر همگی برید فکر نون کنید که خربزه ابه هیچ کس به دردتون نمیخوره به فکر خودتون باشید


  1397/05/14 00:52:45
 • رضا شیرازی :

  با سلام و درود خدمت بزرگترین بانوی صدای ایران خانم حمیرا مادر موسیقی ایران،من عاشق خود خانم حمیرا هستم بعد اهنگهای زیبا و بینطیرش،عاشقشم چون 27سالمه و تمام روح و روانم با صدای خانم حمیرا تازه میشه از بچگی خانواده ما عاشق این بانوی بااصالت بودن و هستیم،
  من راننده تریلی ام و90درصد اهنگهای جاده ایم از خانم حمیرا هست،هرکسی شایعه میکنه در مورد خبر فوتش باید بگم خیلی حقیر تراز اونی هست که بخواد اسم این بانو رو بیاره،هرکسی هم مخالفه و مشکل داره با این بزرگوار باید سر بر گور بذاره ،حمیرا جان هرجا هستی امیدوارم تنت سالم دلت خوش باشه لیاقتت بهترینهاست نزد خدا،من و امثال ما تو ایران عاشقانه دوستت داریم ارزو دارم کل داریی ام رو بدم فقط یکبار از نزدیک ببینمت،باور کنید عاشقانه دعا گوی خیرشما هستم،به امید روزی که بتونم تو ایران صدای بینظیرتون رو بشنوم،
  کوچیک شما رضا از شیراز


  1397/03/07 02:51:51
 • محمد :

  حمیرا من کلی با تو اشک ریختم
  ای کسی که حدیث میکنی قیامت زنان آوازه خوان...
  او هنرمندبود نه فاحشه
  اوخالص بود
  اوباخدابود
  معیارهای خدا باهمه فرق میکنه
  اگرظرفیت نداری گوش نکن
  صدای پروانه میرافشاری یاحمیرا نوعی درمانه


  1396/10/24 23:23:34
 • سید مهدی :

  سلام و درود بر خانم حمیرا عزیز .چرا تو رسانه ها ظاهر نمی شوی خیلی دل تنگ نگاه و صدا تون هستیم . خدا حفظ تون کند ..خیلی عزیزی


  1396/03/09 23:11:01
 • ناصر :

  درودبربی بی حمیرا


  1396/02/21 08:39:25
 • رئِوف :

  درود برشیرزن ایرانی بانوحمیرا بنده باصدای ایشان زنده ام


  1396/01/27 11:31:04
 • مهمان مامان :

  سلام بر حميراي عزيز. فروغ روي جاناني بهاران در بهاراني.اميدوارم از سخنان ناسنجيده عده بسيار قليلي كه حتي دين رو هم به درستي نميشناسند دلگير نشده باشيد.چرا كه تو اين مملكت هميشه بنام دين مردم ديندار رو سر بريدن.كاش نهايت گناهي كه مرتكب مي شويم بدحجابي و يا خوانندگي باشد.خدايا مارا از شر جاهلان حفظ كن.كه هر جا حرفي براي گفتن نداريم پاي دين را وسط مي كشيم.خدايا : اگر از نظر نهاني ولي نهان از نظر نماني.طرف برا پر كردن جيب گشاد عربها سر ودست ميشكنه.اما نميدونه اميرِ كبيرِ اين مملكت كجا ارام گرفته.كاش به جاي تكبر كمي تفكر داشتيم.به اميد روزي كه حميراي عزيز رو تو ايران ببينيم.


  1395/10/15 11:43:07
 • فاطمه کیخسروی :

  سلام چرا اینقدر راجع به هنرمندان قدیمی‌شایعه‌است نمیدانم‌دوست دارم. راحع‌به‌خانم حمیرا خواننده‌قدیمی‌یک‌سری اطلاعات کامل داشته باشم


  1395/08/04 18:02:17
 • فاطمه کیخسروی :

  سلام‌لطفا‌مارا‌درمورد خانم حمیرا خواننده مصطمن کنیدایشان درچه وضعیتی هستند


  1395/08/04 17:56:52
 • سیامک :

  یکی از بی نظیر ترین صداها رو داشتن. تار و پود بدن انسان رو به لرزه در مشاوره. حیف....


  1395/08/02 18:20:44
 • اکبر جلالی :

  با سلام و احترام فراوان و همچنین سپاس بیکران از کسانی که به نوعی پیام ما را به هنرمند و خواننده ارزشمند ایران زمین یعنی خانم حمیرا عزیز و دوست داشتنی می رسونند. همانطوری که مادر امید اذعان داشتند این خواننده گرانقدر چون از ته دل می خونند لاجرم بردل می نشیندو همه به نوعی او رادوست دارند ارزوی سلامتی و طول عمر زیاد برای ایشون دارم. جلالی شیفته و دلداده بانو حمیرا


  1395/07/12 19:11:57
 • امید :

  هروقت آهنگای حمیرا تو خونمون پخش میشه مادرم گریه میکنه البته آهنگ غمگینش منظورمه..هروقتم ازش پرسیدم چرا گریه میکنی میگه این خواننده دل آدمو کباب میکنه..ضمنا مادر من یه آدم مذهبی و مقیده..من با صدای حمیرا اومدم سمت موسیقی و الان یه نوازنده ماهرم..انشالله هرجا که هست به آرامش داشته باشه..هم این دنیا و هم اون دنیا


  1395/07/07 20:56:27
 • اکبر جلالی :

  سلام بر بی نظیرترین و زیباترین و خوش صداترین و نجیب ترین هنرمند موسیقی ایران خانم حمیرا عزیز : امیدوارم در سلامت وصحت کامل بسر ببرید.


  1395/07/05 17:18:27
 • رضا :

  با سلام خدمت دوستان در جواب اونایی که حرف از دین ومذهب میزنن و میگن حرام هست وفلان اما من خدا رو میپرستم و میگم کسی که در قلب مردم جای داره مطمن باشین در پیشگاه حق جایی بس زیبا دارد موسیقی یکی از نعمت های خداوندی هست حمیرا جان و دل این مردم هست


  1395/06/05 20:07:36
 • عمر :

  اگه جامعه با صدایش سازگار باشدصدایش جوانان را منحرف نمیکند


  1395/05/27 16:00:42
 • اکبر جلالی :

  کاش ما دقیقا میدانستیم که خانم حمیرا الان چه وضعیتی دارند؟ ایا از سلامت کامل برخوردار هستند؟ الان با چه کسی زندگی می کنند؟ ایا باز هم می تونند بخونند ؟ و خلاصه اینکه ایا به فکر طرفدارانش هست یا خیر؟


  1395/05/13 19:58:06
 • باران :

  عالی هستی درود.


  1395/05/13 11:35:29
 • اکبر جلالی :

  یکی از محبوبترین و بی حاشیه ترین و خوش صداترین خوانندگانی که از قدیم و گذشته به یادگار مانده و در واقع تجلی زیبایی از هنر ایرانی و موسیقی ارزشمند سنتی را بهمراه دارد کسی نیست جز خانم حمیرا عزیز. ارزومندم همچنان زنده باشند و بتوانند باز هم بخونند. جلالی دبیر زبان خارجه مقیم ایران شهرستان ساری


  1395/05/02 21:38:16
 • مهمان :

  حمیرابهترین خواننده ایران


  1395/04/21 10:20:13
 • اکبر جلالی :

  سلام بر پراوازه ترین و بی نظیرترین بانوی عالم موسیقی سنتی امیدوارم هر کجا که هستی موفق و پیروز و در پناه حق صحیح وسالم باشید واقعا دست مریزاد که اینقدر زیبا اشعار شعرای نامی ایران را با اون حنجره طلایی به ایران و ایرانیان عرضه می کنید خیلی دوستت داریم و همیشه خاطرات خودمون رو با صدای زیبا ومحزون شما مرور می کنیم. و امیدوارم کلام بعضی از منتقدین شما رو ازرده نکند چون بعضی فکر می کنند با افراطی گری و ... به بهشت وارد می شوند و بقیه عالم همه مستقیم و با تاکسی دربست به جهنم سفر می کنند در صورتی که شما و همه ی هنرمندان عزیز سهم بسزایی در شاد کردن دل مردم دارید و این خود سند افتخار و عبور از مراحل چند گانه زندگی انسانهاست. پروردگار ما دادگر و عادل است و همچنین تمام جوانب زندگی افراد را در نظر میگیرد نه فقط بسم الله بسم الله کردن افراد را... جلالی دبیر زبان خارجه


  1395/02/31 06:57:46
 • رشید :

  با سلام صدای خوبی داره نمیشه انکار کرد چون گوش شنوا و عقل سالم انسان اینرا میفهمد از طرفی عالم قبر و قیامت هم تا حالا کسی نرفته و ببینه که بیاد عملا برای ما خبر بیاره که اونجا چی میگذره اینرا عقل ما نمیفهمد و درک نمیکند اما به یک چیز اعتقاد داریم اون هم خدا و اون هم پیامبر عظیم الشان که خبر خدا را برای هدایت ما اورده که سلطنت طلبان و افراط گرایان و تفریط کنندگان رو هشدار بدهدکه عواقب کارشون رو در نظر بگیرند پیغمبری که هم اهل سنت با اقسامش و هم شیعه با اقسامش قبول دارند و هم یهود که میامدن بسیاری از قضیایا رو از پیامبر سوال میکردن و هم مسیح و ایشان جوابشان را بدرستی میداد به نظر بنده که خیلی حقیرم بنده پست خدا هستم و گوش به حرفهاش نمیدم خدا من و شما و همه رو افریده تا اینه هم باشیم عیب همدیگه رو ببینیم و به هم بگوییم جوابی که اقای خاتمی از مشهد دادند جواب درستی به این خانم حمیراست و نمیشه ردش کرد واقعا و انصافا جز موجب انحراق جوان ناپخته و خام هست و اون جوابی که نمیدانم خود این خانم حمیرا دادند یا طرفدار پر و پا قرصش ایشان هم درست میفرمایند که برخیها با نام خدا و یاد خدا و به نام دین دست به جیب و اموال مردم میبرن بنده اینرا هم رد نمیکنم و تاکید میکنم درست فرمودند و مثل روز روشن داره اتفاق میافته نظر نهایی بنده این است که خدا همه ما روبرو خلق کرده تا عیبهای همدیگه رو به هم بگوییم تا موجب اصلاح همه ما بشه هم اینور ابی و هم اونور ابی به اصطلاح امروزیها به نظر بنده هم حرف اقای خراسانی درسته هم و هم حرف خانم حمیرا یا وکیل مدافعش حالا مرد میدان میخاد که هم خوانندگی که موجب انحراف میشه رو ترک کنه و هم دستبرد زدن به اب و نان مردم هر دویش هم درست است قران دوای درد های همه ماست حرف خداست و حرف من و شما نیست به حرفش گوش بدیم میگه نومن ببعضهم و نکفر ببعضهم نباشیم بیایید کمی تفکر کنیم در خدمتتون هستم بنده گناهکار درود بر همه شما .


  1395/02/23 07:33:22
 • ss :

  در پاسخ به یار

  انشاالله به فضل الهی به درک واصل شود همان جایی که پیامبر در شب معراج در جهنم زنان آوازه خوان را دیدند که از هنجره هایشان آتش بیرون میزد سرب داغ در حلقشان باد که جوانهای مردم را با صداهایشان تحریک میکنند

  ishala ke khodet be in dargah nazel beshi amin dardo balaye banoo homeira bokhore too sare badkhahasho 1000000 sal zende bashan


  1395/01/24 08:13:24
 • پرويز :

  صداى حميرا مانند بلور شفافى است كه روح وروان راًچون بلور پاك وشفاف ميكند وگنجينه اى براى موسيقى غنى كشور ما است


  1395/01/19 11:30:38
 • علی :

  سلام خانم امیر افشاری
  با تبریک سال نو و با عرض احترام
  خانم حمیرا خیلی صداتون و تک تک آهنگاتون رو دوست دارم واقعا صداتو محشره
  و بی صبرانه منتظره البوم جدیدتان هستیم
  ان شاءالله که خدا به شما عمر طولانی و با عزت بده
  علی از تهران


  1395/01/05 18:07:33
 • سعيد :

  سركار خانم ميرافشاري( خانم حميرا)،
  سلام،
  لطفا با حضور در يكي از رسانه ها اين اجازه رو به طرفداران بيشمارتون بدين كه شما رو دوباره ببينن و خاطراتشون رو مرور كنن.


  1394/12/18 10:17:35
 • ماهي :

  سلام خانم حميرا
  من ٢٩ سالمه
  من بدون اغراق ميگم كه هر كسي كه متصل باشه به طبيعت به خدا،زيبايي كار شما رو درك ميكنه
  واقعا هيچ جمله اي رو نمي تونم براي وصف احساسم پيدا كنم
  خواهش مي كنم اگر كسي ايميلي شماره اي از ايشون داره به من بده


  1394/09/03 21:10:44
 • mohamad :

  سلام خواننده ی تک صدا.. من از اهنگ مهتاب عشق و دنیا و اعلامه عشق و.....خیلی خوشم میاید خیلی عجیب است شما شباهت خیلی زیادی به مادره من دارید حتی در جوانی او همه او را حمیرا مینامیدند!!!!


  1394/06/11 13:35:56
 • مهمان :

  I AM HER DAUGHTER AND SHE IS HEALTHY AND ALIVE


  1394/05/30 12:47:56
 • هادی :

  حمیرا جان امیدوارم همیشه در سلامتی کامل و عمری پر برکت داشته باشید. و کور باد چشم دشمنان و کسانی که نمی توانند هنرمندان بزرگ مارو ببینند. [...]


  1394/05/07 12:52:50
 • علیرضا :

  با سلام
  نه کار به حروم و حلالش دارم نه چیز های دیگه.
  اولا بابت احساسی که تو ترانه هاتون وجود داره تبریک.تو ترانه بهار بهاره امسال موج میزنه چه ترانه چه غزل هما میر افشار و چه دکلمه با صدای خودتون.
  دوما کاملا درست گفتید من ترانه ای از شما نشنیدم ک با صداتون هم خوانی نداشته باشه.
  به امید موفقیت روزافزون برای شما و امثال کم نظیر شما


  1394/05/01 13:41:51
 • بهرام :

  سلام بربانوی اوار ایران.همانا صحت وسلامتی شما بزرگ بانوی هنرمند باعث شادی و نشاط دوستداران هنر شد شما بانوی گرامی همواره در قلب ما جادارید...خدابه شما عمر با عزت عطا فرماید...دوستان داریم حمیرا خانم عاشق شما وصدایتان هستیم.بهرام


  1394/04/26 21:31:18
 • mehdi :

  باسلام خدمت بانوی بزرگ وماندگارایران
  حمیرا...
  کلامی که بتواند درمقابل بزرگی شما بکار رود پیدا نمیکنم
  حمیراجان اینو بدون که شما تاابد در دل مردم ایران خواهی ماند
  شما عشق ودوست داشتن وزیبایی را دردل هموطنانت باز کردی
  واین رو بدون ماهمه برای سلامتیت رو به خدای نازنین میزنیم
  وما مردم اینوخوب میدونیم که وقتی مردم عاشقت باشند
  خدای مهربان هم عاشقت هست
  عاشقانه از شما ممنونیم


  1394/04/25 03:03:22
 • رضا :

  عزیزان چرا به هم توهین میکنید هر کسی یک سلیقه داره و برای همه محترم مخصوصا موسیقی. به نظر من بین خواننده های زن مثل همیرا هایده و مستی هنوز بدنیا نیومده یا اگر هم هست خودشو نشون نداده وهمیرا بهترین بود و هست .صدایی بی نظیر وماندگار


  1394/04/23 21:13:03
 • رضا :

  عزیزان چرا به هم توهین میکنین هر کسی یک سلیقه داره و محترم برای همه .نظر منم اینه که بین خواننده های زن مثل همیرا هایده و مستی هنوز بدنیا نیومده یا اگرم هست هنوز خودشو نشون نداده و همیرا تک بود وهست


  1394/04/23 20:57:47
 • بنده خدا :

  بقول سعديا مرد نكو نام نميرد هرگز مرده آن است كه نامش به نكويي نبرند .تازه مردم در خوابند وقتي مردند بيدار شوند .تمام كائنات انعكاسگر انوار لايتنهاي اند باشد درخشش باري تعالي در امثال او رحمت خاص هديه با ارزش خداست .از خاك به خاك و انا الله و انا عليه الراجعون خدا در او بدينسان زيبا درخشيد انوارش جاودان بود و خواهد بود


  1394/04/21 08:19:51
 • محسن تبادکانی :

  سلام وبا عرض ادب به بانوی گلهای ایران و با ارزوی سلامتی
  وطول عمربرای این عزیز بزرگوار
  خواهشی دارم برنامه گلها جواب دلم را بگو چه بگویم را خیلی دوست دارم ولی زود تموم میشه
  از خانم حمیرا عزیز تمنا دارم این اهنگ را دوباره باز خوانی کنند
  و دو یا سه بیت اضافه کنند چون حیفه شعر واهنگ و صدا به این
  زیبایی زود تموم بشه .دست شما بانوی گرامی را میبوسم.


  1394/04/17 19:09:42
 • محسن تبادکانی :

  سلام وبا عرض ادب به بانوی گلهای ایران و با ارزوی سلامتی
  وطول عمربرای این عزیز بزرگوار
  خواهشی دارم برنامه گلها جواب دلم را بگو چه بگویم را خیلی دوست دارم ولی زود تموم میشه
  از خانم حمیرا عزیز تمنا دارم این اهنگ را دوباره باز خوانی کنند
  و دو یا سه بیت اضافه کنند چون حیفه شعر واهنگ و صدا به این
  زیبایی زود تموم بشه .دست شما بانوی گرامی را میبوسم


  1394/04/17 19:09:11
 • وریا میرزایی :

  مهربان بانو صدای مهربانت از کودکی تا به امروز همراهم بوده. دوستت دارم مهربان بانو


  1394/04/16 20:36:55
 • حسين :

  حميراي عزيز خيلي دوسست دارم بخدا،واقعا خوشحالم که سلامتي،الحمدالله،تو رو خدا يه ترانه قشنگ ديگه بعد از اين شايعه بخون،کاش روزي برسه که ببينمت،عزيزي ،موفق سلامت شاد و سربلند باشي


  1394/04/16 11:38:11
 • مهرگان :

  با درود و سپاس از خبرتان. خانم حمیرای نازنین در سلامت هستند و به امید خدا خواهند بود. در قسمت بیوگرافی اشتباهی هست که در زمان ترک ایران دختر دو ساله ی ایشان یاسمن بودند. هنگامه خانم دختر بزرگ ایشان هستند، که در آن زمان نوجوان بودند. در ضمن به آنهایی که آمده اند و خزعبلات گفته اند و آرزوی مرگ کرده اند، می گویم: کسی بیاید و همین آرزوی زشت را برای خانواده خودتان هم بکند، خوشایندتان است؟ نفرین بر شما نفرین کنندگان باد! به دعای گربه سیاه باران نمی آید! دل سیاهتان را از آرزوی های بد پاک کنید!


  1394/04/14 15:38:18
 • حسن آزاد :

  حمیراهمیشه خواننده محبوب من بوده و آرزوی سلامتی برای این بانوی بزرگ را دارم. من 64 سال سن دارم و حدود 40 سال بیش افتخار دیدن ایشان را در شکوفه نو و کافه باکارا داشتم و از جوانی تا امروز عاشق صدای این خواننده بزرگ بوده و هستم و با صدایش زندگی می کنم .


  1394/04/12 12:28:00
 • احسان :

  قابل توجه افرادی که هنوز سر و تهشون به هم پنالتی میزنه
  ساحل خانوم شما فعلا برو کلاه قرمزیتو نگاه کن
  اسم حمیرا رو هم رو زیونت نیار گیر میکنه تو حلقت خفه میشی
  در ضمن هنوز کودک به حساب میای
  خودتو قاطی جوونا نکن


  1394/04/12 04:14:13
 • ساحل :

  پس این کی میمیره مردم ازدست چرت وپرتهایی که میخونن راحت شن خدالعنتش کنه وهرچه زودتر شرشوازسرجووننهای این مملکت بردارحالاانگارچی میخونده چنرجمله چرت وپرت


  1394/04/11 07:45:41
 • ساحل :

  پس این کی میمیره مردم ازدست چرت وپرتهایی که میخونن راحت شن خدالعنتش کنه وهرچه زودتر شرشوازسرجووننهای این مملکت بردار


  1394/04/11 07:43:33
 • علیرضا :

  سلام
  با عرض ارادت خدمت بزرگ بانوی موسیقی ایران که گرمی صداش به آدم انرژی میده امیدوارم سالهای سال در کمال صحت و سلامت همواره در کنار خانواده بزرگ ایرانیت زنده باشی و از این نعمتی که پروردگار به شما عطا نموده مارا بهره مند سازید و خطاب به اون دسته از هموطنان که با تعصبات بیجایشان هنر این بانوی بزرگ را خرده میگیرند توصیه میکنم اندکی در خصوص موسیقی مطالعه کنند به قول فارابی موسیقی غذای روحه و حضرت علی (ع) میفرمایند از چیزی که دانشی از آن نداری سخن مگوی.
  با آرزوی توفیق


  1394/04/10 23:12:09
 • فرشید :

  در پاسخ به پرنیا

  شایعه نیست دوست عزيز ! عکس تشییع جنازشو خودم دیدم . متاسفانه باید بگم حقیقت داره . چند عکس از جنازه پوشیده شده و هنرمندای دیگه هم این موضوع رو ثابت می کنه .

  اونی که شما دیدی منم دیدم. تشییع جنازه مهستی بود نه حمیرا. لطفا شایعات رو گسترش ندین. به صفحه فیسبوکش مراجعه کنید.


  1394/04/10 05:15:04
  امیر :

  مردن وماندن بجسم نیست عزیزم بلکه به محبوبیت وانسانیت وآوازه برجسته وماندگار است خانم حمیرا چنین بودندوهستن.انسان نکونام نمیردهرگز مرده انست که نامش به نکویی نبرند!!


  1397/09/01 19:46:07
 • خودم :

  واقعا بعضیها احمقن خاک بر سر اونی که با صدای پر سوز و گداز حمیرا تحریک میشه مرد حسابی استريپتيس که نکرده


  1394/04/09 04:51:55
 • خودم :

  سلام امیدوارم شایعه باشه ولی به هر حال بنده خدا سنی ازش گذشته امروز نه خلاصه تا ابد زنده نمی مونه که


  1394/04/09 04:45:12
 • سيامك :

  با سلام خدمت همه عزيزان ايراني و حتي غير ايراني هنردوست و هنر فهم در هر كجاي دنيا كه هستن و يه سلام گرم خدمت دوستداران هنرمند ارزنده مملكتون بانو حميرا...راستش من نميخواستم پست بذارم ولي از اونجايي كه خود من از كودكي تا همين حالا از دوستداران صداي زيباي خانوم حميراهستم لازم دونستم نظر خودمو راجع پستاي ارسالي دوستان بگم...قبلا بگم كه هركس حق داره هر اعتقادي رو راجع به خدا و مذهب داشته باشه ولي واقعيت اينه كه ما اگه به يه اعتقاد و مذهبي باور داشته باشيم حتما لازمه كه به توصيه هاي اون مذهب يا دين پايبند باشيم...يعني اينكه ما نميتونيم توصيه هاي اون مذهبي رو كه بهش اعاقاد داريم رو به صورت انتخابي و طبق سليقه و دلخواه خودمون انتخاب كنيم...يعني هر كجا كه دستورات دين برامون راحت بود انجامش بديم هر كجا ديديم برخلاف تمايلات ولذتهامونه ردش كنيم...مثلا توي بحث حجاب...ببينين خدا صراحتا در چند جاي قران راجع به حجاب بطور مفصل صحبت كرده و حد و حدود حجاب رو ذكر كرده...اما ايا مايي كه ادعاي مسلموني داريم فرمايش خود خدارو در مورد حجاب رعايت ميكنيم؟؟؟؟؟بقيه موارد هم همينطور...من احترام بسيار زيادي براي شخصيت و هنر خانوم حميرا قائلم بطوري كه اصلا قابل وصف نيست ولي نكته اينجاست كه....انسان در هر لحظه مابين دو انتخاب قرار داره...انتخاب راه درست يا راه راحت...چون معمولا راه درست در زندگي راحت نيست و مشكلات خودش رو داره...بنده ضمن ارزوي سلامتي و طول عمر با عزت براي اين هنرمند عزيز كه براي صداشون براي خيلي از ايرانيها خاطره ساز بوده و عمري با صداي ايشون زندگي كرديم از خداي بزرگ ميخوام
  راه درست زندگي كردن و عاقبت بخير شدن رو به همه ما نشون بده....


  1394/04/07 21:15:37
 • پارساhkhuh :

  بانو حمیرا همیشه در دل و یاد ایرانیان زنده خواهد بود که هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق.


  1394/04/07 20:27:34
 • مهتاب :

  خدا رحمتش کنه


  1394/04/07 20:17:57
 • پرنیا :

  شایعه نیست دوست عزيز ! عکس تشییع جنازشو خودم دیدم . متاسفانه باید بگم حقیقت داره . چند عکس از جنازه پوشیده شده و هنرمندای دیگه هم این موضوع رو ثابت می کنه .


  1394/04/07 17:56:07
 • نگار :

  سلام به بانوی آواز ایران. خانوم حمیرای عزیز و دوست داشتنی. خدا را صدهزار مرتبه شکر که سلامت هستید. صدای جاودان شما بی نظیر است. قلب ما به عشق و یاد شما می تپد. دوستتان داریم و در این ماه مبارک از خدا برایتان آرزوی طول عمر با عزت و با برکت داریم.


  1394/04/07 16:55:10
 • دنیا :

  قیافه حمیرا معرکه بوده وهست.قیافه زن ایرانی چشم و ابرو مشکی با گیسوان مشکی. خیلی زیبایی.محشری. واقعا توی دنیا معرف یک زن زیبای ایرانی بوده.


  1394/04/07 09:37:00
 • فهیمه :

  خدارو شکر که این خبر شایعه است !!خانم حمیرا با صدای زیبا و آسمانیشون یاد آور تمام خاطرات شیرین برای بیشتر ایرانیان هستند و میشه گفته الهه عشق و رستگاری هستند .


  1394/04/07 04:46:00
 • امیر :

  خدارو شکر ک ادمایه تند رو و خشک مذهبی از انسانهای نابخرد و [...] هستند
  ولی جایه تعجبه ک مغزهایی کوچک و دهانی بزرگ دارند
  من خدا رو تو صدایه ملکوتیه حمیرا بهتر شناختم


  1394/04/06 19:17:06
 • mortza :

  سلام به همه دوستان طاعتتان قبول درگاه حق : جناب آقای محمدخاتمي ازمشهدمقدس
  ایه 84 - لکم دینکم ولی دین (381)

  ترجمه آیه به نثر: آئین شما برای خودتان، و آئین من برای خودم.

  بخدا خیلی دلم برات ميسوزه انشاالله که خداازسرتقصيراتمان بگذره ما هم برایت دعاميکنم
  مجتبی = شیپانه جو


  1394/04/06 08:42:55
 • مجتبی :

  سلام به همه دوستان طاعتتان قبول درگاه حق : جناب آقای محمدخاتمي ازمشهدمقدس
  ایه 84 - لکم دینکم ولی دین (381)

  ترجمه آیه به نثر: آئین شما برای خودتان، و آئین من برای خودم.

  بخدا خیلی دلم برات ميسوزه انشاالله که خداازسرتقصيراتمان بگذره ما هم برایت دعاميکنم
  مجتبی = شیپانه جو


  1394/04/06 08:41:38
 • مجتبی :

  سلام به همه دوستان طاعتتان قبول درگاه حق : جناب آقای محمدخاتمي ازمشهدمقدس بجای حميراخانم بهتره خودت توبه کني شايدانشاالله موردعفوخداوندقراربگيري خودت ميدوني اگر بي حجابي کرده وبي حجاب بوده به خودش مربوطه ( هرکه به دین خود = لکم دینکم ول یدین ) درضمن هرکس پاداش خود را به اندازه اعمالش میگیرد ( فمن یعمل مثقال ذرتاً خیراً یره = و من یعمل مثال ذرتاً شراً یره ) وکیل نشو هنوز وکالتو نگرفتی بخدا خیلی دلم برات ميسوزه انشاالله که خداازسرتقصيراتت بگذره ما هم برایت دعاميکنم
  مجتبی = مشهد


  1394/04/06 08:21:11
 • مجتبی :

  سلام به همه دوستان طاعتتان قبول درگاه حق : جناب آقای محمدخاتمي ازمشهدمقدس بجای حميراخانم بهتره خودت توبه کني شايدانشاالله موردعفوخداوندقراربگيري خودت ميدوني دعای 60 درصد مردم پشت خانم حمیرا است و بي حجابي کرده وبي حجاب بوده به خودش مربوطه ( هرکه به دین خود = لکم دینکم ول یدین ) درضمن هرکس پاداش خود را به اندازه اعمالش میگیرد ( فمن یعمل مثقال ذرتاً خیراً یره = و من یعمل مثال ذرتاً شراً یره ) وکیل نشو هنوز وکالتو نگرفتی بخدا خیلی دلم برات ميسوزه انشاالله که خداازسرتقصيراتت بگذره ما هم برایت دعاميکنم
  مجتبی = مشهد


  1394/04/06 08:19:17
 • علي :

  درود اهورا مزداي پاك سرشت بر خواننده عزيزودوست داشتني ام سركارخانم حميرا.
  اميدوارم هميشه سرحال و شاداب و سرزنده باشين.
  و صداي گرمتون صفا بخش محفل ايرانيان دوست داشتني باشه.


  1394/04/06 07:31:23
 • سروش گرگانی :

  سلام خانم حمیرا انشالا همیشه سلامت باشید
  ولی کاش دلیل جدایتون رو از اقای یاحقی میگفتین


  1394/03/21 21:48:30
 • مجید :

  حمیراجون دوست دارم عاشقتم دردوبلات بخوره سر بدخواهات


  1394/03/13 19:52:38
 • سیداحمدنصراله زاده :

  وقتی که عشق میاد سفره رنگینی داره که نگو.....
  عاشقتتتتتتتتتتتتتتتم خانوم حمیرا برگرد لطفا همه منتظر صدای گرمو زیباتیممممم......


  1394/02/10 16:01:00
 • مصطفی :

  سلام خانم امیرافشاری
  من خیلی زیاد شما رو دوست دارم اگه میشه آلبوم جدیدتون رو منتشر کنین


  1394/02/09 14:56:03
 • mehdi :

  salam khanom amirafshari khobi .kheuli doset daram -az behtarin ahangaui ke khodet khondi va dost dari lotfan baram email kon .mamnon


  1394/01/29 17:25:11
 • سید :

  من عید تبریک می گویم و سال خوبی داشته باشی وعمر باغزمت ودر پناه حق بمانی وخداروشکرکه زنده وسالم هستنی برایش ارزوی سلامتی می کنم از سید...


  1394/01/16 17:15:44
 • سید :

  من عید تبریک می گویم و سال خوبی داشته باشی وعمر باغزمت ودر پناه حق بمانی وخداروشکرکه زنده وسالم هستنی برایش ارزوی سلامتی می کنم از سید...


  1394/01/16 17:14:09
 • سید :

  من عید تبریک می گویم و سال خوبی داشته باشی وعمر باغزمت ودر پناه حق بمانی وخداروشکرکه زنده وسالم هستنی برایش ارزوی سلامتی می کنم . از سید...


  1394/01/16 17:11:48
 • سید :

  خیلیها شایعه کردنند ازدنیا رفتی واقعا ی لحظه دیدم عکس شماخط سیاه شکه شدم خدا شفا بده به شما من ی حساسیت نا علاج دارم من سر عبادتم همه را دعا می کنم خداوند عمر بالا بده خانم امیرافشاری به ایدیم جوابشو بده


  1394/01/16 17:00:31
 • امیدثابتی :

  در پاسخ به امیر

  خوب معلومه چرا از همسرش جداشده؛ بهترشو پیدا کرده؛چرا مساله رو میپیچونید؟

  خیلی کوته فکری متاسفم


  1394/01/14 09:41:41
 • امیدثابتی :

  خداوند همیشه دوستدارزیبایی وشادیست.حمیرا هم زیباست.هم مردم راشادمیکند.پس خداوندحمیرا رادوست دارد.جاویدباد صدایش.زنده باد حمیرا


  1394/01/13 18:39:11
 • سونا :

  باردیگرخداراسپاس که شایعه بود.اما توی این پیامها یه نکته هایی هست .1 ماهیچوقت در جایگاهی نیستیم که کسی راقضاوت کنیم2 .اگه مالک روز جزاوجود داره هیچکس وکالت ونیابت برای اعلام حکم و...نداره3. درجه محبوبیت یک هنرمند بین مردم دلیل این ادعاس که خداااچقد دوسش داره...شاهکار قشنگ گفته نه مرادرگور تو نه تورادرگور من می خوابانند پس گور پدرت پس به تو چه...اینقد حرص اخرت دیگران رانخور...توی زندگی مردم هرکه باشن کنکاش نکنید این عادتهای جهان سومی برای ملت کوروش بزرگ نیس .این خاله زنکی های عهد گاری ودرشکه باتوکه به اینترنت وصلی عجیبه...هرچند مردمی که بزور پس گردنی به مدرسه رفتن وبزور از خرسواری هواپیماشخصی ومازاراتی سوار شد برای مخفل انس بعداز نمازشبش بایدندبه ای داشته باشه ...یادامربه معروف خلق می افته ...کسی نیس بگه حمیراخانم چرانموندی ؟؟؟حداقلش این بود که بخاطرصدای خوشت توی اتوبان برای جوونا کلت وتفنگ میکشیدی روزای محرم هم ملت پشتت سینه میزدن ...خداراضی خلق راضی ..گوربابای ناراضی...درپناه خدا ..بهترین خاطرات عمرم


  1394/01/11 08:41:20
 • یوتا :

  عاشفتم... بچه ام سه سالشه باصداش حال میکنه مست میشم الهی قربونش بشم مردم ایران حسودن .بهشت وجهنم کدومه .شما از خداتونه توبهشت تنها باشین .نصیحتاتون بوی عقده میده نه دلسوزی .خداوندا براین رحمت بی کران سپاس حمیرا عاشفتم هنوز


  1394/01/10 22:27:50
 • یوتا :

  هرکسی برای رسیدن بخدا راهی داره .تمام عمرم از خدا برای افریدن بانوانی چون حمیرا .هایده دلکش .........سپاس گذاردم وامروز و هر روز باشنیدن صدای ملکوتی اشان غرق در کرامت ولطف خدایم .تحریک نه مست میشوم .مسخ میشوم خداوندا شکر که درعصری زیستم که اینان محبتهای خدا برمابودند....... بهشت وجهنم .شخصی اس. باور واعتقادات مردم رابه مسخره نگیریددر زندگی شخصی و باورهای مردم حتا از روی دلسوزی فضاوت مکن شاید گناهبار شوی واگر پل صراطی هست برای تو هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


  1394/01/10 22:07:16
 • محمود :

  حمیراجان ایشالاسلامتی توبدست بیاری بتونی دوباره واسمون بخونی دوسدارت محمودازافغانستان


  1393/12/08 18:02:15
 • بنده خدا :

  بجاي حميرا بايد تو حرومزاده بميري


  1393/12/01 08:54:50
 • ابولفضل :

  خانم حمیرایکی ازهنرمندان این مرزوبومه چرااینن حرفها رابراش میزنید واقعا برای بعضی ها متاسفم همه ما توی زندگی سرگذشتی داریم من ایشان را به عنوان یک هنرمند عالی قبول دارم حمیراجان سالهای سال عمرکنی. عزیزم


  1393/11/21 09:09:50
 • شهرزاد :

  حمیرا خیلی دوست دارم


  1393/11/19 13:03:18
 • زهرا :

  در پاسخ به محمدخاتمي مشهدمقدس

  سلام حميراخانم بهتره توبه کني شايدانشاالله موردعفوخداوندقراربگيري خودت ميدوني خيلي بي حجابي کردي وبي حجاب هم نميتونه دوست خداباشّ درضمن ازمن دلخورنشو بخدا من دلم برات ميسوزه
  انشاالله که خداازسرتقصيراتت بگذره منهم برات دعاميکنم
  دوستدارت
  محمدخاتمي ازمشهدمقدس

  اره دروغگو و غیبتگو و مال مردم خور و دزد و ... میتونه دوست خدا باشه ولی بی حجاب نمی تونه!هه!
  خیلی باحالی خب تو که جای خدا تصمیم میگیری یهو برو جاشو بگیر دیگه!
  همچین نوشته برات دعا میکنم انگار پیغمبره!
  خجالت داره والا!


  1393/11/17 07:52:18
 • Hamidreza :

  بی شک خمیرا در میان تمامی خوانندگان زن هم عصر خود دارای صدای بی نظیر با اوج و قدرت بسیار و با تحریرهای بسیار قوی می باشد که در هیچ کدام از خوانندگان دیگر بجز اساتید مشهور موسیقی سنتی ما دیده نمیشود و این مهم نیز تنها بدلیل تسلط ایشان به موسیقی سنتی در ابتدا و حضور در بین اساتید بنام موسیقی سنتی ما و آموختن مکتب های مهم موسیقی اصیل ایرانی بوده است.
  امیدوارم خداوند به ایشان طول عمر عنایت کرده و شاهد کارهای جدید ایشان بعد از یه دوره ی غیبت طولانی ایشان باشیم تا از نگرانی طرفداران ایشان کاسته شود.


  1393/11/16 20:38:17
 • طاها :

  با این که با صداش و آهنگاش زیاد حال نمیکنم ولی از خدا میخوام که بهش سلامتی بده


  1393/11/05 11:41:56
 • سینا :

  حمیرا جان ما با صداهایت زندگی میکنیم وتو را دوست داریم وخداوند شما راسلامت دهد


  1393/10/27 12:37:49
 • سینا :

  ما با صداهایت زندگی میکنیم و ما خیلی دوست داریم خداوند تورو به سلامت نگه دارد


  1393/10/27 12:33:30
 • امید :

  از بعضی دوستان خواهش میکنم لطفا از افراط و تفریط و کلی گویی و قضاوت های نابجا و ناشایست که ناشی از عدم شناخت و تحقیق در مورد یک انسان می باشد جدا خودداری کنید.
  در ضمن این رو هم به یاد داشته باشید فقط خداست که در مورد خوب و یا بد بودن ما انسانها میتونه نظر بده.
  من 29 سالمه و از کودکی با صدای خانم حمیرا بزرگ شدم و خاطرات زیادی با صدای این هنرمند عزیز دارم. اشعار اهنگ های ایشان پر نغز و از شعرای بنام است و با سوزی که در اصالت صدای ایشان است، هنر ایشان را به ماندگارترین اثار در دنیای موسیقی بدل نموده است.
  و این استعداد و نعمتی است که خداوند به این هنرمند عطا کرده است.
  خانم حمیرا امیدوارم هرجا که هستید،سلامت باشید


  1393/10/27 10:55:33
 • امید :

  از بعضی دوستان خواهش میکنم لطفا از افراط و تفریط و کلی گویی و قضاوت های نابجا و ناشایست که ناشی از عدم شناخت و تحقیق در مورد یک انسان می باشد جدا خودداری کنید.
  در ضمن این رو هم به یاد داشته باشید فقط خداست که در مورد خوب و یا بد بودن ما انسانها میتونه نظر بده.
  من 29 سالمه و از کودکی با صدای خانم حمیرا بزرگ شدم و خاطرات زیادی با صدای این هنرمند عزیز دارم. اشعار اهنگ های ایشان پر نغز و از شعرای بنام است و با سوزی که در اصالت صدای ایشان است، هنر ایشان را به ماندگارترین اثار در دنیای موسیقی بدل نموده است.
  و این استعداد و نعمتی است که خداوند به این هنرمند عطا کرده است.
  خانم حمیرا امیدوارم هرجا که هستید،سلامت باشید.


  1393/10/27 09:43:24
 • امید :

  از بعضی دوستان خواهش میکنم لطفا از افراط و تفریط و کلی گویی و قضاوت های نابجا و ناشایست که ناشی از عدم شناخت و تحقیق در مورد یک انسان می باشد جدا خودداری کنید.
  در ضمن این رو هم به یاد داشته باشید فقط خداست که در مورد خوب و یا بد بودن ما انسانها میتونه نظر بده.
  من 29 سالمه و از کودکی با صدای خانم حمیرا بزرگ شدم و خاطرات زیادی با صدای این هنرمند عزیز دارم. اشعار اهنگ های ایشان پر نغز و از شعرای بنام است و با سوزی که در اصالت صدای ایشان است، هنر ایشان را به ماندگارترین اثار در دنیای موسیقی بدل نموده است.
  و این استعداد و نعمتی است که خداوند به این هنرمند عطا کرده است.
  خانم حمیرا امیدوارم هرجا که هستید،سلامت باشید.


  1393/10/27 09:43:24
 • پدرام :

  در پاسخ به یار

  انشاالله به فضل الهی به درک واصل شود همان جایی که پیامبر در شب معراج در جهنم زنان آوازه خوان را دیدند که از هنجره هایشان آتش بیرون میزد سرب داغ در حلقشان باد که جوانهای مردم را با صداهایشان تحریک میکنند

  به نظر من [...] مثل تو ارزش گوش دادن به آهنگ های خاله حمیرای عزیز من رو نداره.من اینجا اعلام میکنم که پسر خواهر زاده ی خانم حمیرا هستم و هرکس به ایشون توهین کنه،جوابش رو سفت و سخت خواهم داد.ما فامیل ها اگر گوشت هم رو بخوریم،استخوان همدیگه رو دور نمیریزیم.
  کسی هم با صداش جوان های مردم رو تحریک نمیکنه.توی [...] هم اگر تحریک میشی گوش نده.آدم اول باید بفهمه چی میگه بعدش.
  من خودم شاهد بودم که خاله حمیرای عزیزم همیشه موقع تنهایی قرآن میخونه و هیچوقت نماز هاش رو ترک نکرده.
  خواهش میکنم زود درباره ی ایشون قضاوت نکنین.از نظر من ایشون واقعی ترین مسلمانی هستند که من تابحال دیدمشون.نه اینکه فکر کنید باهاشون فامیل هستم.نه.چون من 2ماه باایشون زندگی کردم و به چشم خودم دیدم با اینکه 35سال در غربت زندگی میکنند هیچیک از آداب و رسوم ایرانی ها از یاد ایشون نرفته.
  از همینجا به [...] که همچنین اعتقاداتی دارند باید بگم که سخت در اشتباهید.تا وقتی که از زندگی کسی چیزی ندونید در باره ش قضاوت نکنید.
  هرکسی هم مایل بود با خاله حمیرای عزیزم صحبت کنه به شمارهی[...] تماس بگیره تا من شماره ی خانم حمیرا رو به شما بدم


  1393/10/24 02:12:30
 • محمدخاتمي مشهدمقدس :

  سلام حميراخانم بهتره توبه کني شايدانشاالله موردعفوخداوندقراربگيري خودت ميدوني خيلي بي حجابي کردي وبي حجاب هم نميتونه دوست خداباشّ درضمن ازمن دلخورنشو بخدا من دلم برات ميسوزه
  انشاالله که خداازسرتقصيراتت بگذره منهم برات دعاميکنم
  دوستدارت
  محمدخاتمي ازمشهدمقدس


  1393/10/23 01:25:59
 • شیخ محمد معین آذر :

  سلام بر تمام مردم دنیا البته مردمانی که احساس دارند و آدمیت سرشان می شود و به قیافه،ملیت و دین کسی توهین نمی کنند و...خیلی حرفها در این دنیا ناگفته مانده.اینها همه از اسرار الهی است چرا که بعضی ها مانند من آخر شهامت و جربزه هستند و حقیقت را به هر قیمتی که شده بیان می کنند.من خودم کشته مرده موسیقی و موسیقیدانان عالم(ونجلیس و یانی و کیتارو و...:پیامبران موسیقی جهان خلقت)هستم از هر دین و ملیتی که باشند.به ذات اقدس الهی قسم نمی خواهم از روی اجب خودم را توصیف کنم اما مجبور شدم.پس بماند از من یادگار:اول و آخر لوتی گری و مرام یکیش منم،اول و آخر خداپرستی یکیش منم،اول و آخر جرعت و حق گویی یکیش منم،اول آخر احساس یکیش منم و...توصیه من به برادران هنرمند دوست و با احساس که به همه ارزش قائلند چون همه آفریده خدای یکتاییم:خیلی به حرف این نامردای بی... دسمالکش گوش ندین چرا که هنرمندی که با صدای زلال و ملکوتی یا با ساز و ضرب خود مردم را به احساس و عشق الهی سوق می دهند جایگاهشان بهشت است اما اسلام یعنی کل علوم از ازل تا قیامت پس لهو لعب به دلایل علمی حرام است ولی ایشان خانومتر از این حرفها هستن...خیلی ها بیت المال می خورند میلیارد میلیارد.باعث نابودی آدم ها میشوند و درخفا گناهها مرتکب می شوند که نگو و نپرس ولی خوانندگی و هنرمندی خانمها را در چارچوب دین توصیف میکنند.چطور آتش جهنم بر بیت المال خواران و دستمالکشان حرام شد.واقعا متاسفم.اما مایوس نباشید...و هو بکل شی علیم(از تبریز)


  1393/10/18 21:15:38
 • شیخ محمد معین آذر :

  سلام بر تمام مردم دنیا البته مردمانی که احساس دارند و آدمیت سرشان می شود و به قیافه،ملیت و دین کسی توهین نمی کنند و...خیلی حرفها در این دنیا ناگفته مانده.اینها همه از اسرار الهی است چرا که بعضی ها مانند من آخر شهامت و جربزه هستند و حقیقت را به هر قیمتی که شده بیان می کنند.من خودم کشته مرده موسیقی و موسیقیدانان عالم(ونجلیس و یانی و کیتارو و...:پیامبران موسیقی جهان خلقت)هستم از هر دین و ملیتی که باشند.به ذات اقدس الهی قسم نمی خواهم از روی اجب خودم را توصیف کنم اما مجبور شدم.پس بماند از من یادگار:اول و آخر لوتی گری و مرام یکیش منم،اول و آخر خداپرستی یکیش منم،اول و آخر جرعت و حق گویی یکیش منم،اول آخر احساس یکیش منم و...توصیه من به برادران هنرمند دوست و با احساس که به همه ارزش قائلند چون همه آفریده خدای یکتاییم:خیلی به حرف این نامردای بی... دسمالکش گوش ندین چرا که هنرمندی که با صدای زلال و ملکوتی یا با ساز و ضرب خود مردم را به احساس و عشق الهی سوق می دهند جایگاهشان بهشت است اما بدانید اسلام یعنی کل علوم تا قیامت یعنی لهو و لعب به دلایل تاثیرات منفی حرام است...خیلی ها بیت المال می خورند میلیارد میلیارد.باعث نابودی آدم ها میشوند و درخفا کناهها مرتکب می شوند که نگو و نپرس ولی خوانندگی و هنرمندی خانمها را در چارچوب دین توصیف میکنند.چطور آتش جهنم بر بیت المال خواران و دستمالکشان حرام شد.واقعا متاسفم.اما مایوس نباشید...و هو بکل شی علیم(از تبریز)


  1393/10/18 21:09:40
 • امیرحسین :

  در پاسخ به یار

  انشاالله به فضل الهی به درک واصل شود همان جایی که پیامبر در شب معراج در جهنم زنان آوازه خوان را دیدند که از هنجره هایشان آتش بیرون میزد سرب داغ در حلقشان باد که جوانهای مردم را با صداهایشان تحریک میکنند


  [...] تو و اعتقادادت [...]


  1393/10/15 04:19:48
 • امیرحسین :

  سلام امیدوارم در سلامتی کامل به سر ببرید و همیشه زنده باشید کاش یه روز در ایران برای ما کنسرت بزاری.
  دوستدار همیشگی شما امیر حسین


  1393/10/15 07:44:58
 • حسن قاضیجهانی :

  حمیراجان امیدوارم یک روز تو برای ما درايران کنسرت اجرا کنی


  1393/10/13 21:09:38
 • حسن قاضیجهانی :

  حمیراجان دوستت دارم


  1393/10/13 20:50:23
 • محدثه :

  سلامممممممممممممممممم
  اونایی که میگن میره جهنم مگه اخه خدایین که نظر میدین
  ادمی که استعداد داره باید استعدادشو نشون بذهه
  یه عر قشنگ داره که میخونه درباره مردن خیلی قشنکه
  درباره مرگ هست معنیش عالــــیه


  1393/10/03 16:54:24
 • علی :

  با سلام خدمت خواننده اعجوبه ایرانی خانم حمیرا . امیدوارم در هر جای دنیا هست در سلامتی کامل به سر ببرد . افسوس به بعضی از آدمها که بنام انسان این خواننده استثنائی را کوچک و ذلیل میشمارند


  1393/10/01 05:31:49
 • سجاد و رفقا ....... :

  سلام حمیرا جووون عاشقتم عزیزم خیلی دوس دارم ی آهنگ ترکی ازت بشنوم فقظ میخوام روی جماعتی که شایعه کردن زبونم د لال مردی کم بشه فدای هنجره طلات عزیزممممممممم


  1393/09/26 20:41:00
 • jodi sina :

  انشاء اله به لطف خدا مهربان سلامت و خرم باشی و در پناه خدای متعال که با قلب و اعماق وجود می خونی باز بخونی و ما رو هم دعا کنی خانم مهربان


  1393/09/26 08:03:37
 • jodi sina :

  انشاء اله به لطف خدای مهربان زنده و سرحال برای سالیان متمادی زندگی کنی و ما رو هم دعا کنی خانم مهربان


  1393/09/26 08:01:46
 • بهار :

  روزی که به لطف خدا حمیرا را از نزدیک وخوشحال ببینم تمام دنیا از ان من شده است.
  با همه عزیزانت درپناه حق بمانی عشق من


  1393/09/24 10:13:01
 • حسن شهرياري :

  حميراي عزيز را من دوست دارم


  1393/09/23 19:22:36
 • علی :

  خداروشکرکه زنده وسالم هستند صداشودوست دارم برایش ارزوی سلامتی می کنم


  1393/09/23 11:38:05
 • مرجان :

  محشره محشر اين خانم


  1393/09/22 20:52:02
 • گودرز :

  اوشان یک خاننده ای باسیار خوب بودن و بنده از اوشان کاملا راضی استم
  گودرز از پنجاب پاکستان


  1393/09/22 18:54:49
 • حامد :

  ممنون از مطلب خوب و کاملتون .


  1393/09/21 19:07:09
 • علیرضا :

  اگر شب کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش نکن، شاید سحر توبه کرده و تو نمی دانی . حضرت علی(ع)
  ما نباید در مورد دیگران قضاوت کنیم ؛ و به جای خداوند دیگران را محکوم به گناه کنیم .


  1393/09/20 17:51:05
 • روانشناس :

  در پاسخ به یار

  انشاالله به فضل الهی به درک واصل شود همان جایی که پیامبر در شب معراج در جهنم زنان آوازه خوان را دیدند که از هنجره هایشان آتش بیرون میزد سرب داغ در حلقشان باد که جوانهای مردم را با صداهایشان تحریک میکنند

  همون [...] آدم دروغگوووو


  1393/09/20 12:30:32
 • saeed :

  خل و چل اونیه که خانم قلبها را نشناخته باشه عشق ایران زمین بانوی اصیل ایرانی خانم حمیرا


  1393/09/19 16:09:16
 • یار :

  انشاالله به فضل الهی به درک واصل شود همان جایی که پیامبر در شب معراج در جهنم زنان آوازه خوان را دیدند که از هنجره هایشان آتش بیرون میزد سرب داغ در حلقشان باد که جوانهای مردم را با صداهایشان تحریک میکنند


  1393/09/19 14:57:19
 • 123456 :

  سلام به همه ی خل و چل ها

  هر چقدر هم که صداش به قول بعضی ها قشنگ باشه ، ارزش خانم گفتن بهش رو نداره

  دیوونه ها


  1393/09/18 20:23:58
 • حمید شریعتی- قاهان :

  سلام به همه دوستداران خانم حمیرا- لطفا ایشان را خانم حمیرا خطاب کنید چون به نظر بنده ایشان از بندگان خاص خداوند است که خداوند بزرگ در خلقت ایشان هیچ کم و کسری نگذاشته است از همه نظر ایشان فرهیخته و کامل هستند


  1393/09/18 11:24:43
 • موسی :

  حمیرا با خانواده ی پرویز خیلی رابطه ی خوبی نداشت برای همین بعد از 6 سال طلاق گرفتند


  1393/09/11 09:10:58
 • علی طاهری :

  حمیرا جان همیشه در قلب ما هستی وخواهی بود.


  1393/08/27 17:13:28
 • علی طاهری :

  سلام من واقعا عاشق صدای این هنرمند بزرگ حمیرای عزیز هستم و30سال سن دارم تماتم خاطرات خوب زندگیم رو با صدای ملکوتی این بانوبا احساس گذروندم وبرایش آرزوی سلامتی وطول عمر باعزت دارم .واین برای من آموزنده هست که حمیرای عزیز به داشته های خود قانع وراضی اززندگی خودش هست.


  1393/08/27 17:11:54
 • مهمان :

  در پاسخ به امیر

  خوب معلومه چرا از همسرش جداشده؛ بهترشو پیدا کرده؛چرا مساله رو میپیچونید؟

  [...] از کجا میدانی یکیه پیدا کرده بوده


  1393/07/27 04:42:31
 • امیر :

  خوب معلومه چرا از همسرش جداشده؛ بهترشو پیدا کرده؛چرا مساله رو میپیچونید؟


  1393/07/24 14:59:42

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )