اگر از طرح‌های چهل تکه خوشتان می‌آید، ترکیب طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را برای دکوراسیون منزل با کاشی امتحان کنید، تا با نتیجه شگفت انگیزی مواجه شوید.

نت شهر:آشپزخانه با پس‌زمینه سبک چهل تکه

این آشپزخانه با پس‌زمینه سبک چهل تکه، در واقع کلاژی عالی از کاشی‌های کوبایی طرح‌دار است. مونتاژ نامتقارن کاشی‌ها روی دیوار چشم را اذیت نمی‌کند و فضای گرم و شادی در آشپزخانه ‌ایجاد می‌کند.

kashi1

نکته: انتخاب کاشی برای منزل می‌تواند خیلی سخت باشد، چون گزینه‌های فراوانی وجود دارد. تمرکزکردن روی مدل کاشی محبوب‌تان می‌تواند شروع خوبی برای انتخاب پالت رنگی و سبکی باشد که انتخاب خواهید کرد.

ساده‌ترین راه برای انتخاب سبک چهل تکه، انتخاب کاشی‌های مربعی است که اندازه یکسانی دارند و بازی رنگ و نقش آن‌ها چشم شما را می‌گیرد. با این سبک کاشی‌ها می‌توانید از مبلمان مدرن استفاده کنید و تغییر چشم‌گیری در فضای مورد نظرتان ایجاد کنید.

نکته: کاشی‌های نقش‌دار با سبک‌های سنتی و غیرسنتی از جنس چینی، سفالی، سیمانی، و ... موجود هستند و حتی می‌توانید خودتان چند عدد کاشی ساده را نقاشی کنید یا طرح‌هایی به آن‌ها بچسبانید.

حمام هم برای کاشی‌کاری چهل تکه خوب است. از رنگ‌های شاد با نقش‌های متفاوت استفاده کنید.انتخاب کاشی‌هایی با پالت رنگ محدود به سفید و سبز یا سفید و هر رنگ دیگری، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

kashi2

نکته: کاشی‌های نقش‌دار با انواع و اقسام نقش‌ها موجود هستند و می‌توانید از میان آن‌ها کاشی موردنظرتان را انتخاب کنید. حواستان به این نکته باشد که اگر در حال نوسازی و عوض‌کردن کاشی‌های قدیمی هستید یا در منزل جدیدتان می‌خواهید کاشی‌کاری کنید، به عمق و ضخامت کاشی‌ها دقت کنید .


 پلکان منزل خود را مانند این خانه مدیترانه‌ای تبدیل به اثری هنری کنید.

kashi3

نکته: حواستان به شرایط لازم و مناسب برای هر نوع کاشی باشد و اگر از طرحی خوشتان آمد آن را فدای آب و هوا یا شرایط نامناسب منزل‌تان نکنید. اگر قرار است دائما از این پله لوازمی‌ بالا و پایین کنید که به کاشی‌ها ضربه بزنند و آن‌ها را بشکنند، این کار فایده‌ای نخواهد داشت.

kashi4

نکته: برای آن‌که بدانید از هر مدل کاشی چندتا باید بخرید، بهتر است نقشه دیوار را با دست یا کامپیوتر بکشید و تعداد را محاسبه کنید. از فروشنده نیز بخواهید در محاسبه به شما کمک کند. بهترین روش این است که جای هر کاشی را در طرحی که روی کاغذ کشیده‌اید مشخص کنید تا تعداد دقیق کاشی را بتوانید شمارش کنید. البته دو سه کاشی بیش‌تر به احتمال شکستگی اختصاص دهید.

طرح چهل تکه برای کف‌پوش خیلی جلب توجه می‌کند و البته بسیار جسورانه است، به‌خصوص برای منزل، زیرا فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد. ولی از زیبایی آن نمی‌توان گذشت، پس سعی کنید آن را برای فضاهایی مانند حمام، آشپزخانه، و یا راهرو استفاده کنید.

kashi5

نکته: نمی‌دانید به چند مدل کاشی مختلف نیاز دارید؟ این بستگی به نمایی دارد که می‌خواهید ایجاد کنید. ولی طرح‌هایی که در نهایت واقعا زیبا می‌شوند، تقریبا از 10 مدل کاشی مختلف استفاده کرده‌اند.

روی پیش‌خان‌ها را نیز می‌توان کاشی‌کاری کرد. این آشپزخانه فضای باز پتانسیل کاشی‌کاری چهل تکه و شادکردن فضا را دارد و نتیجه کار خیلی خوب از آب درآمده است.

اگر از ایده کاشی‌کاری چهل تکه خوشتان می‌آید ولی می‌ترسید که خوب نشود، از ترکیب‌های رنگی روشن در روی سطح کوچکی استفاده کنید و کل دیوار را چهل تکه نکنید. بقیه دیوار را به رنگ ساده‌ای از یکی از رنگ‌های پس‌زمینه دربیاورید.

kashi6


 

یک نوار از کاشی‌های چهل تکه هم می‌تواند حاشیه‌ای تزئینی برای دیوار اتاق نشیمن محسوب شود.

kashi7

منبع :العالم

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
شیوه های پاک کردن کاشی خانه | چگونه کاشی های خانه را پاک کنیم
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
با اینکار مدفوع روی مسواک می نشیند!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )