نتایج انتخابات پارلمان اروپا در اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام شد.

نت شهر: به نقل از دویچه وله، در فرانسه حزب راست‌گرای افراطی جبهه ملی و در اتریش و دانمارک راست‌گرایان پیروز انتخابات پارلمان اروپا شدند. در آلمان نیز اتحاد احزاب مسیحی اول شد و جایگاه دوم به سوسیال‌دموکرات‌ها اختصاص یافت.

جمهوری قبرس نخستین کشور در اتحادیه اروپا بود که بعد از شمارش تمامی آرا نتایج انتخابات پارلمان اروپا را منتشر کرد. پیروز این انتخابات با فاصله‌ای قابل ملاحظه نسبت به سایر احزاب، حزب محافظه‌کار DISY با 37.8 درصد از آرا است. این حزب به رئیس‌جمهوری این کشور نزدیک است. حزب چپ قبرس نیز رده دوم را با کسب 26.9 درصد از آرا نصیب خود کرده است.

در دانمارک راست‌گرایان پیروزی کسب کرده‌اند. حزب دانسک‌فولک (Dansk Folke) بیشترین آرا را به دست آورده و در پارلمان جدید اروپا کرسی‌هایی برابر با سوسیال‌دموکرات‌ها به رهبری نخست‌وزیر این کشور کسب خواهد کرد.

در اتریش راست‌گرایان حزب FPÖ توانستند آرای منتقدان اتحادیه اروپا را به سوی خود سرازیر کرده و موقعیتشان در بروکسل را تحکیم کنند. بر اساس نخستین برآوردها، احتمال داده می‌شود که این حزب حدود 20 درصد از آرا را نصیب خود کرده باشد. این میزان نزدیک به هفت درصد بیشتر از انتخابات سال ۲۰۰۹ است. این حزب در مبارزات انتخاباتی علیه مهاجرت و کمک‌ به کشورهای بحرا‌ن‌زده عضو اتحادیه اروپا تبلیغ کرد. FPÖ همراه با دیگر احزاب در تلاش است تا یک فراکسیون دست‌راستی در پارلمان اتحادیه اروپا به وجود بیاورد. دو حزب راست‌گرای جبهه ملی از فرانسه و PVV از هلند از شرکای احتمالی این حزب برای تشکیل این فراکسیون به حساب می‌آیند.

در فرانسه حزب راست‌گرای افراطی جبهه ملی (FN) به رهبری مارین لو پن با کسب 24.4 درصد از رأی‌ها بیشترین آرا را از آن خود کرده است. در سال 2009 این حزب تنها توانست 6.3 درصد از آرا را از آن خود کند. حزب مخالف محافظه‌کار UMP با کسب ۲۱ درصد آرا دوم شد.

در فنلاند حزب راست‌گرای "فنلاندی‌های حقیقی" 12.8 درصد آرا را کسب کرد. این حزب دو کرسی را در پارلمان آتی اروپا از آن خود خواهد کرد که نسبت به قبل یک کرسی بیشتر خواهد بود. حزب محافظه‌کار ائتلاف ملی با کسب 22.7 درصد آرا اولین جایگاه را به خود اختصاص داد. این حزب در سال 2009 توانست 23.2 درصد رأی‌ها را به‌دست بیاورد.

در آلمان "اتحاد احزاب دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی" (یونیون) یا (CDU&CSU) با کسب 35.5 درصد از آرا اول و حزب سوسیال‌دمکرات (SPD) با جهشی مشهود نسبت به انتخابات گذشته به 27.2 درصد از آرا دست یافت. سبزها با به‌ دست آوردن 10.7 درصد آرا در رده سوم قرار گرفته‌اند. حزب چپ 7.5 درصد و حزب دمکرات آزاد (FDP) تنها به 3.3 درصد آرا دست پیدا کرد.

منبع: ایسنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )