فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط 2 تمساح توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد.

نت شهر: به گزارش فارس، اسماعیل میرانزاده با اعلام این خبر گفت: مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست در حین گشت و پایش سطح شهر تهران با اطلاع رسانی فردی از همیاران محیط زیست متوجه عرضه 2 تمساح جهت فروش توسط فردی متخلف می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مأموران در حین انجام مأموریت ملبس به یونیفرم سازمان هستند، افزود: مأموران بلافاصله با استفاده از فردی از همیاران محیط زیست به منظور خرید دو تمساح اقدام کردند.

میرانزاده ادامه داد: مأموران با تمهیدات خاصی فرد متخلف را به همراه 2 عدد تمساح دستگیر و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به اینکه امکانات نگهداری تمساح در قرنطینه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در حال حاضر کافی نیست، این دو تمساح به پارک پردیسان منتقل شدند.

میرانزاده با بیان اینکه این متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده‌ چنین مواردی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های 77359564 و 77355781 الی 4 در جریان بگذارند.

گفتنی است تمساح واژه‌ای برای نامیدن انواع مختلف کروکودیل است و به رغم پیشینه تاریخی این حیوان که از زمان‌های دور است و بعضی‌ها معتقدند به عصر دایناسورها بر می‌گردد. جانور بسیار ارزشمندی است که نقش بسیار مهمی را در تعادل چرخه طبیعی ایفا می‌کند به طوری که اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی بعضی از این گونه را به لحاظ ارزش و تعداد اندکشان جزء گونه‌های آسیب پذیر و یا در معرض خطر انقراض اعلام نموده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده  | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
جنگل ابر کجاست  | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی |  زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
جنگل ابر کجاست | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی | زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )