این افراد هم اکنون باید به پادگان‌های خود بازگردند و به جای آن‌ها نیرو‌های کارآمد به صحنه وارد شوند. در حقیقت باید افراد با استاندارد بالا و معتقد به مواضع ریاست جمهوری جایگزین افراد قبلی شوند.

نت شهر:شاید اولین بار در تاریخ معاصر کشورمان باشد که مسئولین و فعالین نزدیک به دولت، برای اظهار نظر و یا سخنرانی با مشکل مواجه باشند و این مشکل نیز از وزارت کشور همان دولت برآمده باشد. لغو برخی از سخنرانی‌ها و ادامه انتصابات مساله‌دار در وزارت کشور بهانه‌ای شد تا درباره آن گفتگویی با محمود میرلوحی، معاون پارلمانی وزیر کشور دولت اصلاحات انجام دهیم که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

وی در این رابطه گفت: بر اساس اطلاع اجماعی‌که دارم، باید بگویم که ما اصلاح طلبان نسبت به روندی که در وزارت کشور وجود دارد انتقاد داریم و مواضعی متفاوت داریم. در عین حال ما روند کلی دولت آقای روحانی را مثبت می‌دانیم و از دولت حمایت می‌کنیم و برای دولت آرزوی توفیق داریم. از‌‌همان ابتدا هم ما اصلاح طلبان اعلام کردیم که بدنبال سهم خواهی نیستیم. اما در مورد وزارت کشور دوستان موضع انتقادی دارند.

محمود میرلوحی در ادامه به پایگاه خبری تحلیلی سلام نو گفت: در زمان انتخابات درخواست جامعه «تغییر» بود و مردم می‌خواستند که در انتخابات تغییر صورت گیرد. گرچه اصلاح طلبان اعلام کردند که ما طرفدار حذف نیستیم و موافق آن نیستیم که مانند دوران آقای احمدی‌نژاد تغییرات اتوبوسی و قطاری صورت گیرد.

معاون وزیر کشور در دوره اصلاحات ادامه داد: اگر بررسی کنید و به مواضع مسئولان و سخنانشان دقت کنید متوجه خواهید شد که وقتی آقای زنگنه در پایان دولت آقای خاتمی که وزارت نفت را تحویل داد، تا امروز که مجددا این وزارتخانه را تحویل گرفته است نیرو‌های این وزارتخانه تقریبا ۲ برابر شده است. یا به عنوان مثال در میراث فرهنگی جمعیت این نیرو‌ها ۴ برابر شده است.

وی افزود: این درحالیست که دوستان شعار دورکاری و انتقال از پایتخت و... سر می‌دادند. اما متاسفانه در عمل دیدیم که ساختار اداری متورم شد و این روند با حذف نیرو‌های کار‌شناس و جایگزینی نیرو‌های شرکتی و عمومی و خدماتی به بدنه دولت صورت عامل اجاد مشکل برای دولت شد.
میرلوحی تاکید کرد: در زمان آقای احمدی‌نژاد تغیرات زیادی صورت گرفت و به جرات می‌توان گفت که بیشتر از ۸۰ % وزارت کشور متشکل از افراد نظامی شد که این افراد هم اکنون باید به پادگان‌های خود بازگردند و به جای آن‌ها نیرو‌های کارآمد به صحنه وارد شوند. در حقیقت باید افراد با استاندارد بالا و معتقد به مواضع ریاست جمهوری جایگزین افراد قبلی شوند.

این فعال سیاسی گفت: متاسفانه بسیاری از افرادی که هم اکنون در وزارت کشور روی کار آمده‌اند، با فضا و مسائل اجتماعی و مسائل مربوطه آشنا نیستند. اتفاقاتی که هم اکنون در استان‌ها رخ می‌دهند، گا‌ها چندان مناسب نیست. وقتی مقامات نزدیک به دولت به استان‌ها می‌روند نمی‌توانند سخنرانی انجام دهند و حرف خود را بزنند در حالی که در میدان فاطمی تهران، مخالفین دولت بدون مجوز حضور پیدا کرده و راهپیمایی می‌کنند که این نشان دهنده فضای بسته و امنیتی است.

محمود میرلوحی ادامه داد: مطبوعات در شهرستان‌ها باید بتوانند راحت تنفس کنند و نیرو‌های سیاسی راحت بتوانند در راستای بهبود وضعیت کشور، مواضع خود را عناون کنند. هم اکنون نیرو‌های اصلاح طلب در برخی استان‌ها اجازه ندارند که جلسه‌ای برگزار کنند. در صورتی که مخالفان دولت می‌گویند دولت در دست اصلاح طلبان است.

وی در پایان به سلام نو گفت: خواهش ما از رئیس جمهور آن است که دو ویژگی تغییر در سیاست داخلی و سیاست خارجی که در شعار‌هایشان در زمان انتخابات بارز بود را در حوزه داخلی بیشتر مد نظر قرار دهند و عنایت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )