وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه اعتدال باید در تمام زمینه ها رعایت شود، گفت: اعتدال در حوزه امنیت در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد.

 

نت شهر:حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در دیدار با نخبگان، فرهیختگان و دانشجویان دانشگاه های استان کردستان در سنندج، با اشاره به آیات متعدد قرآن کریم در مورد مشی اعتدال، افزود: اسلام در قرآن همواره بر رعایت مشی اعتدال در همه امور تاکید کرده و می فرماید از افراط و تفریط جلویگری کنید و مشی اعتدال را در پیش گیرد.

به گفته وی ما در قرآن و احادیث در حوزه امنیت نقشه راه داریم و دین مبین اسلام این نقشه را برای حکومت اسلامی ترسیم کرده است.

وزیر اطلاعات، در ادامه به امنیت حاکم بر جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از ملت ایران به عنوان بالاترین، بزرگترین و مطمئن ترین تولید کنندگان امنیت ملی در جامعه یاد کرد و گفت: امنیت موجود در کشور ما محصول کارکرد امنیت ساز یکایک آحاد جامعه است و تنها اختصاص به کسانی که در این عرصه مسوولیت مستقیم دارند، ندارد.

به نوشته ی ایرنا، وی اظهارکرد: مسوولین، هماهنگ کننده این عرصه ها هستند و تولید کننده اصلی امنیت مردمند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در سایه حضور و مشارکت فعال مردم به این مرحله رسیده است، گفت: نظام جمهوری اسلامی با ایمان و باور مردم تا اینجا رسیده و باید از مرحله به مرحله آن درس بگیریم.

وی با اشاره به تاکید قرآن کریم به حضور فعال و مشارکت نخبگان و فرهیختگان در اداره امور جامعه، گفت: فرهیختگان و نخبگان جامعه نباید در مورد ناهنجاری ها بی تفاوت و ساکت باشند بلکه باید از خود حساسیت نشان دهند و با کمک حاکمیت، عزم ملی شکل دهند و در جهت برطرف کردن کاستی ها، مبارزه با فساد، برطرف کردن آفت ها و آسیب ها با یک عزم ملی و یک مدیریت جهادی تلاش و کوشش کنند و کشور را به سوی وضعیت مطلوب رهنمود سازند.

وی با اشاره به اینکه تلاش در راستای بهبود وضعیت کشور، ضرورت امروزی جامعه ما است، گفت: باید با مشی اعتدالی که تجربه ای 35 سال پس از انقلاب در این زمینه داریم کشور را به سوی وضعیت مطلوب رهنمود کنیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه دین مبین اسلام بر اعتدال در اخلاق، اعتقادات و امنیت تاکید دارد، گفت: مسیر حرکت کشور نباید با احساسات افراطی و شعارهای تند و تیز همراه باشد بلکه باید با عقلانیت و اعتدال همراه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین علوی در ادامه سخنان خود گفت: وزارت اطلاعات خود را موظف به تولید امنیت برای مردم نه تولید امنیت بر مردم، تامین امنیت برای دانشگاه ها نه بر دانشگاه ها می داند تا اساتید و دانشجویان به راحتی بتوانند حرف بزنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه یک محیط علمی است، گفت: نخبگان ما در دانشگاه ها باید احساس آرامش و آسایش کنند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه یک کشور و حاکمیت بدون پنجه آهنین و نیروهای مسلح و نیروهایی که امنیت حاکم بر جامعه را تامین و تضمین کنند، اداره نمی شود گفت: دستگاه اطلاعاتی هم باید پنجه آهنین داشته باشد اما این پنجه آهنین بر گلوی دشمنان شما فرو خواهد رفت و دست های ما یقه دشمنان را می گیرد نه یقه نیروهای خودی و مردم را ، چون وظیفه وزارت اطلاعات، تامین آرامش و آسایش برای مردم است.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: باید فضایی بوجود بیاوریم تا چهره های علمی، اقتصادی و فرهنگی بتوانند خلاقیت های خود را شکوفا کنند و در این عرصه بتوانند نوآوری داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: ما باید امنیت تمام حوزه ها و فعالان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را تامین می کنیم و به روند توسعه تسریع ببخشیم.

وی گفت: امنیت حوزه اقتصادی می تواند به ایجاد شغل و بازار کسب و کار بیانجامد.

وزیر اطلاعات با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبری ، گفت: برای شکوفایی اقتصاد و فرهنگ جامعه باید تمام ملت و جامعه اراده کند تا یک حرکت ثمر بخش و سازنده و امید آفرین در عرصه اقتصاد و فرهنگ داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین علوی افزود: این حرکت جزو با اراده جمعی امکانپذیر نیست و تمام آحاد جامعه باید در این راستا تلاش کنند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )