بد نیست که وزارت ورزش و شخص امیرخادم که با شعار شفاف‌سازی به سراغ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رفتند در‌خصوص عملکرد خود درباره انتخاب اسپانسر این دو باشگاه و انتخاب اعضای هیات مدیره آن دو تیم هم به صورت شفاف پاسخ‌گو باشند.

 

نت شهر:سرانجام هیات مدیره و مدیرعاملان جدید دو باشگاه بزرگ پایتخت مشخص شدند و حتی در این هفته تکلیف سرمربی‌های هر دو تیم هم معین شد تا سرخابی‌های پایتخت تلاش برای ساختن تیم فصل جدید را از سر بگیرند. اما همه این فرآیند پر‌فراز و نشیب ابهامات بزرگی داشته که هنوز کسی به آن پاسخ نداده است.

 

به گزارش تابناک، هفته گذشته بود که امیررضا خادم هیات مدیره ۹ نفره استقلال را معرفی کرد تا بهرام افشارزاده، منصور پورحیدری، مسعود معینی، رضا نثاری، مقداد نجف‌نژاد،‌ رضا صادق‌پور، سیدسعیدرضا سیف افجه‌ای، صاحب پناهی و پندار توفیقی‌ گرد هم جمع شوند و سرنوشت فصل جدید استقلال را رقم بزنند. ترکیبی که تا روز نخستین جلسه هیات مدیره خیلی‌هاشان همدیگر را نمی‌شناختند.

 

در این میان افشارزاده و معینی و پورحیدری به دلیل سوابق ورزشی‌شان شناخته شده‌تر بودند و در کنار خود مقداد نجف‌نژادی را می‌دیدند که از هیات مدیره قبلی باقی مانده بود و حضور او به عنوان نماینده مردم در مجلس در کنار حضورش در فراکسیون ورزش مجلس حضورش را توجیه‌پذیر می‌کرد. صاحب‌پناهی دیگر مدیر ورزشی است که در این هیات مدیره حضور دارد و سابقا مدیرعامل باشگاه پیکان بوده و پیکان بهترین نتایجش را در زمان او کسب کرده است. تا اینجای کار نشان می‌دهد که وزارت ورزش از هیات مدیره پرسپولیس درس گرفته و از افراد ورزشی‌تری برای هیات مدیره استقلال بهره برده است.

 

هیات مدیره استقلال یک عضو جالب توجه و تاثیر‌گذار هم داشت. رضا نثاری شهردار منطقه ۱۹ تهران. همان جایی که کمپ معروف استقلال در آن واقع شده و وزارت ورزش با آوردن نثاری به هیات مدیره تلاش کرده تا مشکلات مالکیتی کمپ استقلال را حل کنند. صادق‌پور دیگر عضو این هیات مدیره از دیرباز رابطه بسیار نزدیکی با امیررضا خادم داشته و فعالیت‌های اقتصادی متعددی را با خادم در زمان حضور او در مجلس شورای اسلامی انجام داده بود.

 

اما برخلاف این هفت نفر دو عضو دیگر این هیات مدیره کمتر شناخته شده‌اند. سید‌سعیدرضا سیف افجه‌ای و پندار توفیقی. اما کمی نگذشت که علت حضور یکی از این افراد در هیات مدیره استقلال مشخص شد. خبرآنلاین کمی بعد از معرفی توفیقی از ارتباط فامیلی او با خادم گفت و نوشت «سید پندار توفیقی عضو جدید هیات مدیره باشگاه استقلال در گفت‌و‌گویی کوتاه با خبرآنلاین درباره اینکه گفته می‌شود او رابطه سببی با امیررضا خادم دارد این واکنش را نشان داد: «من نمی‌دانم این بچه‌های خبرنگار دنبال چه چیزی می‌گردند. حرف من این است که اجازه بدهید که استقلال و پرسپولیس به آرامش داشته باشند و به راهشان ادامه بدهند.»

 

توفیقی مدیرعامل یک شرکت پتروشیمی به نام پک است و ظاهرا همسر او با همسر امیررضا خادم نسبت فامیلی دارند. اتفاقی که پندار توفیقی آن را نه تایید کرد و نه تکذیب. »

 

از سوی دیگر پیام‌نو امروز از ارتباط تجاری خادم و توفیقی سخن گفت و از شرکتی سخن به‌میان آورد که امیر خادم و سیدپندار توفیقی را در هیات مدیره خود می‌بیند.

 

امیرخادم از زمانی که مسئولیت تام‌الاختیار واگذاری استقلال و پرسپولیس را برعهده گرفت تا این روزها که هیات مدیره آن دوباشگاه را مشخص کرده مورد انتقاد‌های گاه و بیگاهی قرار گرفته است. او که از خصوصی‌سازی این دو تیم پیش از پایان فصل قبل خبرداده بود سرانجام توانست فقط هیات مدیره جدیدی برای این دوباشگاه معرفی کند و خصوصی‌سازی را به سال دیگر واگذار کند.

 

اما در همین رهگذر و در انتخاب اعضای هیات مدیره و اسپانسر هم عملکر شفاف نداشته و معلوم نیست که اعضای هیات مدیره این دو باشگاه از چه کانالی معرفی شده‌اند. حالا اما در خصوص یکی از اعضای هیات مدیره کمتر شناخته شده این باشگاه مشخص شده که علاوه بر ارتباط خانوادگی با خادم در سال ۱۳۸۸ با او یک شرکت تاسیس کرده است. امیررضا خادم و پندار توفیقی دو عضو هیات مدیره شرکتی هستند با نام «مهندسین مشاور پترو آذر پاد».

 

بد نیست که وزارت ورزش و شخص امیرخادم که با شعار شفاف‌سازی به سراغ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رفتند در‌خصوص عملکرد خود درباره انتخاب اسپانسر این دو باشگاه و انتخاب اعضای هیات مدیره آن دو تیم هم به صورت شفاف پاسخ‌گو باشند.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )