شیوه کاربری وایمکس از حالت خانگی به سمت صنعتی در حال تغییر است.

نت شهر:به گزارش ایسنا، دکلان برن - مدیر عامل وایمکس فروم - که به میزبانی شرکت مبین نت میهمان تهران است در نشست خبری به ارائه توضیحاتی درباره آینده وایمکس در دنیا پرداخت و گفت: در حال حاضر کمپانی وایمکس فروم در دنیا حدود 110 شرکت دارد و در میان این شرکتها اغلب آنها سودده هستند.

وی که به تازگی دیداری با مسوولان رگولاتوری ایران داشته این گونه اظهار کرد که به نظر می رسد در ایران هم سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نسبت به فراهم کردن شرایط مناسب برای این بخش تلاش دارد.

برن همچنین اظهار کرد: آنچه در وایمکس از اهمیت ویژه برخودار است فرکانسهای آن است.

مدیر عامل کمپانی وایمکس فروم عنوان کرد: اگرچه در حال حاضر تکنولوژیهای مختلفی وارد بازار شده و با ارائه نسلهای بالاتر ارتباطی این بیم میرود که در آینده وایمکس نقشی در دسترسی مردم به اینترنت نداشته باشد اما وایمکس Advance که نسل جدید وایمکس به شمار می رود می تواند تا حدی این مشکل را برطرف کند.

به گفته او علاوه بر این اکنون تلاش بر این است که فرودگاهها، میادین نفتی و بخشهای مختلف صنعتی از این فنآوری بهره بگیرند و به عبارتی می توان گفت که شیوه کاربری وایمکس از حالت خانگی به سمت صنعتی در حال تغییر است.

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر کمپانیهای بزرگ دنیا از وایمکس به سمت LTE در حال حرکتند اما با این وجود 80 اپراتور وایمکس بین 20 تا 100 هزار مشتری دارند و اکثر آنها سودده هستند. البته بار دیگر تاکید می کنم که در این زمینه فرکانسها اهمیت بسیاری دارند چرا که اکنون فرکانس یک سرمایه محسوب میشود و اکنون در آمریکا فرکانس 3.5 را به مزایده گذاشتهاند.

برن همچنین یادآور شد: با این وجود در آمریکا هم مانند بسیاری کشورهای دیگر شیوه قالب دسترسی به اینترنت شیوه موبایلی است که این شیوه هم در آینده کاربران خاص خود را داشته و حتی افزایش کاربر خواهد داشت.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
لاراول چیست | نحوه استفاده از لاراول
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )