بوشارلا در سال‌های گذشته بارها به ایران سفر کرده و علاوه بر حضور در گروه‌های کاوش، در همایش‌های مختلف سخنرانی کرده است.

 

نت شهر: جلوگیری از ورود باستان‌شناس فرانسوی به ایران!«رمی بوشارلا» - باستان‌شناس فرانسوی - که به دعوت ایران و برای حضور در دوازدهمین گردهمایی سالانه‌ بین‌المللی باستان‌شناسان به کشور سفر کرده بود، در فرودگاه دیپورت شد.

به گزارش ایسنا، در نخستین روز برگزاری گردهمایی سالانه‌ی بین‌المللی باستان‌شناسان گفته شد که «رمی بوشارلا» برای حضور در این همایش به ایران سفر کرده بود، اما در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) از ورودش جلوگیری شده است.

البته با وجود پیگیری‌های خبرگزاری برای مشخص شدن دلیل این اتفاق، تا کنون توضیح شفافی در این زمینه داده نشده است.

«رمی بوشارلا» سال‌ها به‌صورت مشترک با باستان‌شناسان ایرانی در محوطه‌های تاریخی پاسارگاد پیش از آب‌گیری سد سیوند کاوش کرده است. همچنین کتاب «باستان‌شناسی امپراتوری هخامنشی» (پژوهش‌های نوین) زیر نظر او در دی‌ماه 1392 در ایران منتشر شد. بوشارلا در سال‌های گذشته بارها به ایران سفر کرده و علاوه بر حضور در گروه‌های کاوش، در همایش‌های مختلف سخنرانی کرده است.

در حالی از ورود این باستان‌شناس به ایران جلوگیری شده که او برای حضور و سخنرانی در گردهمایی سالانه‌ی بین‌المللی باستان‌شناسان از سوی مقام‌های مسوول به ایران دعوت شده است.

از سوی دیگر، به گفته‌ فعالان حوزه‌ گردشگری، وزیر اطلاعات در جلسه‌ای که به‌تازگی با آن‌ها داشته، تأکید کرده است که دستور داده، هیچ مسافری در شش‌ماه گذشته دیپورت نشود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )