کودکان عموما پرجنب و جوش هستند ولی در بعضی کودکان این فعالیت‌ها بیش از حد عادی است گاهی علت،‌ نگرانی و اضطراب کودک است و در بعضی موارد به علت بیش ‌فعالی کودک است که در هر حالت نیاز به بررسی و مشورت با روانپزشک و روانشناس دارد.

 

نت شهر : به گزارش سلامانه ، کودکان عموما پرجنب و جوش هستند ولی در بعضی کودکان این فعالیت‌ها بیش از حد عادی است گاهی علت،‌ نگرانی و اضطراب کودک است و در بعضی موارد به علت بیش ‌فعالی کودک است که در هر حالت نیاز به بررسی و مشورت با روانپزشک و روانشناس دارد.

دکتر فربد فدایی روانپزشک و مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، گفت: گروهی از کودکان بی‌قرار هستند، مدام صحبت می‌کنند، سوال می‌پرسند که موضوعات سوالات ناشی از نگرانی و اضطراب است. این گروه از کودکان مشکلاتی در محیط خانواده و رابطه با والدین دارند که با درمان گروهی خانواده توسط روانپزشک کودک و نوجوان، معمولا مشکل رفع می‌شود.

وی ادامه داد: گروه دیگر کودکان که با نام کودکان بیش فعال،‌ کم‌تمرکز (َADHA) شناخته می‌شوند،‌ تحرک آنها جلب نظر می‌کند و مدام بالا و پایین می‌روند، در حالت نشسته هم نمی‌توانند آرام باشند و مدام دست‌ها را به هم می‌مالند.

در مکان‌هایی که نیاز به نظم است مثل مدرسه، نمی‌نشینند و نظم را رعایت نمی‌کنند، برای نوشتن تکالیف مشکل دارند و دقت و تمرکز بر روی درس ندارند و بیشتر از چند ثانیه روی یک موضوع متمرکز نمی‌شوند.

دکتر فدایی گفت: قبلا تصور می‌شد، رفتار این کودکان، عکس‌العمل رفتار والدین است ولی امروزه با انجام مطالعات و تحقیقات ثابت شده این گروه از کودکان دچار مشکل عصبی ناشی از کمبود یکی از هورمون‌های میانجی شیمیایی در مغز، هستند.

این روانپزشک با اشاره به اینکه ADHD از حدود سه ماهگی قابل تشخیص است گفت: در شش سالگی که سن ورود کودک به مهد و مدرسه است، بیش فعالی بیشتر قابل تشخیص است و لازم است با بررسی روانپزشک و مصرف داروهای ویژه بیش فعالی،‌ قبل از ورود کودک به مرحله نوجوانی درمان شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پس از دعوا با همسر چه کار‌هایی انجام ندهیم؟
پس از دعوا با همسر چه کار‌هایی انجام ندهیم؟
نحوه‌ی برخورد با شوهر بد دهن و عصبی  | چگونه با شوهر بد دهن برخورد کنیم
نحوه‌ی برخورد با شوهر بد دهن و عصبی | چگونه با شوهر بد دهن برخورد کنیم
میل جنسی مردان در کدام فصل افزایش پیدا می کند؟
میل جنسی مردان در کدام فصل افزایش پیدا می کند؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )