آغاز مذاکرات فنی ایران و آژانسمذاکرات فنی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در موضوع بسته شدن موضوع EBW و بررسی موارد موردنظر برای مرحله بعدی از امروز به مدت یک روز در تهران برگزار می‌شود.

نت شهر: به گزارش مهر، مذاکرات فنی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فردا به مدت یک روز در تهران برگزار می‌شود.

بر‌اساس این گزارش، هیات کارشناسی و فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست «ترو واریورانتا» معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در امور پادمان‌ها بامداد دیشب وارد تهران می‌شود. در این دور از مذاکرات رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ریاست مذاکرات از سوی ایران را بر عهده دارد.

قرار است در این مورد دو طرف درباره بسته شدن موضوع EBW (نسل جدید چاشنی‌های ایمنی) که از موارد توافق هفت‌گانه ایران و آژانس در بیانیه مشترک تهران در 20 بهمن‌ماه بود، گفت‌وگو کنند. البته طبق زمان‌بندی مدارک مربوط به این امر برای آژانس از سوی ایران ارسال شده است که آنها در خواست بررسی اسناد در این باره را داشتند و به همین دلیل در این مذاکرات این مساله بررسی می‌شود.

همچنین در این دور از مذاکرات مواردی که برای مرحله بعد باید در نظر گرفته شود، مورد گفت‌وگو دو طرف قرار خواهد گرفت. ایران و آژانس در مذاکرات 19 و 20 بهمن‌ماه 1392 درخصوص 7 اقدام عملی که توسط ایران تا 25 اردیبهشت‌ماه 1393 اجرا شود، توافق کردند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
ماجرای عاشقی باراک اوباما | نامه عاشقانه باراک اوباما به عشق دانشجوییش
ماجرای عاشقی باراک اوباما | نامه عاشقانه باراک اوباما به عشق دانشجوییش
معرفی کردن وزرای پیشنهادی علوم و نیرو توسط روحانی به مجلس |  آیا وزرای پیشنهادی علوم و نیرو مشخص شدند
معرفی کردن وزرای پیشنهادی علوم و نیرو توسط روحانی به مجلس | آیا وزرای پیشنهادی علوم و نیرو مشخص شدند
واکنش سردار جزایری به بلوف‌های سیاسی آمریکایی ها | صحبت های سردار جزایری درباره محدودیت موشکی کشورها
واکنش سردار جزایری به بلوف‌های سیاسی آمریکایی ها | صحبت های سردار جزایری درباره محدودیت موشکی کشورها
نظرات