مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران و بارش تگرگ در14 استان کشور طی دو روز آینده هشدار داد.

 

به گزارش نت شهر ،احد وظیفه در گفتگو با مهر افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا روز سه‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال، شمال شرق، جنوب، جنوب شرق و شرق در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: بر این اساس در روز دوشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، شرق فارس،‌ خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز، شمال سمنان، جنوب گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شرایط فوق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تصریح کرد: با توجه به ویژگی بارش‌های بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است توصیه می‌شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها با احتیاط لازم انجام شود و تا حد امکان خودداری شود.

وی افزود: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای امشب، شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، دامنه‌های البرز، جنوب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. در روزهای دوشنبه و سه شنبه افزایش ابر در بعدازظهرها در غالب استان‌های کشور به جز نواحی حاشیه خلیج فارس و جنوب غرب کشور رخ می دهد و بارش‌های پراکنده و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

به گفته وظیفه، فردا آسمان تهران کمی ابری به تدریج با فزایش ابر در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد همراه است. کمینه و بیشینه دما به 20 و 30 درجه سانتیگراد بالای می‌رسد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )