مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه فرانسه گفت که کشورش از روند مذاکرات ایران و گروه 1+5 حمایت کرده و امیدوار است که این مذاکرات نتیجه بخش بوده و به توافق نهایی منجر شود.

 

نت شهر: به گزارش فارس، «ژان فرانسوا ژیرو» مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه و توسعه بین‌المللی فرانسه که به منظور شرکت در چهارمین دور رایزنی‌های سیاسی دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه به تهران سفر کرده است، با ابوالقاسم دلفی مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه دیدار و در مورد راه‌های توسعه و تعمیق روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف بحث و تبادل نظر کرد.

مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی نسبت به تداوم گفت‌وگوهای سیاسی بین دو کشور و نتایج مفید آن، اراده متقابل جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء روابط دوجانبه از جمله در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و پارلمانی را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: بعد از دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، فضای مناسبی برای روابط دوجانبه شکل گرفته است. ظرفیت‌های اقتصادی و سیاسی زیادی در بخش‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی برای دو کشور وجود دارد که می‌توان از همه این ظرفیت‌ها به طور موثر استفاده کرد و فرانسه در همه این زمینه‌ها می‌تواند جایگاه گذشته خود را بیابد.

مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه با تاکید بر اهمیت روابط پارلمانی و تاثیر آن بر روابط و منافع دوجانبه دو کشور، اظهار داشت: از سفر هیات‌های پارلمانی استقبال می‌کنیم.

دلفی همچنین روابط فرهنگی دو کشور را با اهمیت خواند و اظهار داشت: این بخش از روابط را به دلیل نقشی که در نزدیک سازی فهم و درک دیدگاه‌های دو طرف دارد، باید تقویت کنیم.

ژان فرانسوا ژیرو نیز در این دیدار اظهار داشت: مقامات فرانسوی روند گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران را دنبال کرده و آن را در تقویت روابط و ارتقاء شناخت متقابل موثر می‌دانند.

وی تاکید کرد: موانع احتمالی نباید ما را از ادامه مسیر گسترش روابط باز دارد.

وی با اشاره به علاقه فرانسه به ادامه گفت‌وگوهای سیاسی دوجانبه، تاکید کرد: احیاء گفت‌وگوهای سیاسی دوجانبه با دیدار روسای جمهور دو کشور در نیویورک طی سال گذشته و نیز گفت‌وگوی وزرای خارجه دو کشور در حاشیه کنفرانس یونسکو در شهریور ماه گذشته، شروع شد و همچنان ادامه دارد. مقامات فرانسه علاقه‌مند هستند دیالوگ سیاسی را در زمینه‌های دوجانبه و منطقه‌ای دنبال کنند.

مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه و توسعه بین‌المللی فرانسه افزود: کشور متبوع من از روند مذاکرات ایران و گروه 1+5 حمایت کرده و امیدوار است که این مذاکرات نتیجه بخش بوده و به توافق نهایی منجر شود.

گفتنی است که ژیرو در سفر دو روزه خود به جمهوری اسلامی ایران همچنین با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه و  علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه بحث و گفت‌وگو کرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )