پیش از این بر لزوم آشنایی والدین با اینترنت و خدمات مرتبط با آن مواردی اشاره شد. در واقع والدینی که با این فناوری‌های جدید آشنایی داشته باشند به طرز قابل توجهی خواهند توانست گام به گام با فرزندان خود در شبکه جهانی وب قدم برداشته و از تهدیدها و خطرات احتمالی که ممکن است برای فرزندانشان به وجود آید جلوگیری به عمل آورند.

در رسانه های مختلف به کرات دیده و شنیده‌ایم که توصیه می‌شود والدین اقدام به قرار دادن کامپیوتر در فضای عمومی خانه کنند (به هیچ وجه کامپیوتر را در اتاق شخصی فرزندان قرار ندهند)، اکانت Admin برای خود و اکانت User برای فرزندان خود در نظر بگیرند که در اکانت Admin بسیاری از امکانات اکانت User مثل امکان نصب نرم افزار، سطوح دسترسی به بخش‌های مختلف و ... محدود شده باشد، تغییر تنظیمات آنتی ویروس جهت محدود کردن سطح دسترسی به سایت‌های هرزه نگاری و ...
با در نظر گرفتن کلیه تمهیدات فوق باز هم این احتمال وجود دارد که فرزندانمان در تعامل با افراد دیگری همچون دوستان نزدیک، افراد ناشناس، دوستان اینترنتی و ... قرار گیرند که با آموزش راه کارهایی، کلیه موانع قرار گرفته بر سر راه خود را از میان بردارند.
از این رو توصیه می‌شود در کنار آموزه های کلیشه ای، اقدامات سنتی جهت کنترل فرزندان و ... سعی کنیم گام به گام با فرزندان خود در دنیای بیکران اینترنت قدم برداریم و با همراهی ایشان سعی کنیم بدون هیچ گونه سرزنشی راه را از چاه برای فرزندانمان مشخص سازیم.
نکته دیگری که در ارتباط با اینترنت می‌بایست همواره مد نظر قرار دهیم این است که اینترنت "اعتیاد آور" است. به عبارت دیگر با توجه به بی انتها بودن آن، جذابیتش از نظر تنوع داده‌ها، کسب اطلاعات جدید و بسیاری خصوصیت دیگر، استفاده بی هدف می‌تواند منجر به اعتیاد به اینترنت شده که در این صورت می‌بایست انتظار عواقب ناگواری را داشته باشیم که از آن جمله می‌توان متکی شدن بیش از حد به منابع اینترنتی، بیماری‌های جسمی همچون کمر درد و چشم درد و غیره اشاره کرد.
در واقع به منظور جلوگیری از اعتیاد به اینترنت هم از جانب والدین و هم از جانب فرزندان نیاز است که والدین ابتدا خود فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت را بیاموزند سپس راه و روش درست استفاده از اینترنت را به فرزندان آموزش دهند. واقعیت امر این است که با عدم مشاهده تطبیق آموزه های بزرگ سالان با عملکرد ایشان از جانب فرزندان، احتمال می‌رود درصد اندکی از فرزندان به توصیه های والدین خود گوش فرا دهند.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )