نصب آنتی ویروس مناسب و به روز رسانی آندر کشور ایران متأسفانه به خاطر عدم وجود قانون کپی رایت به صورت فراگیر و جدی به خصوص در مورد نرم افزارهای خارجی، بسیاری از کاربران اقدام به نصب نسخه های قفل شکسته نرم افزارهای مد نظر خود کرده و با صرف کمترین هزینه ممکن از نرم افزاری که ممکن است چند صد هزار تومان هزینه داشته باشد استفاده می‌کنند.

اگرچه چنین کاری غیر اخلاقی است اما این در حالی است که کاربرانی که به این شکل به استفاده از نرم افزارهای کرک شده می‌پردازند در حین استفاده از نرم افزارها، خیلی به مشکل خاصی برنخواهند خورد مگر در مورد آنتی ویروس‌ها.
در یک کلام شرکت‌های بزرگ تولید کننده آنتی ویروس همچون کسپراسکای، نود، نورتون و غیره حرفه ای تر از آن هستند که کسی قفل نرم افزار آن‌ها را شکسته و بدون آنکه متوجه شوند مورد استفاده قرار دهد. به عبارت دیگر آنتی ویروس‌های کرک شده علیرغم اینکه پس از نصب بدون هیچ مشکلی آپ دیت می‌شوند اما این آپدیت یا به روز رسانی نسبت به آپدیت نسخه اصلی آنتی ویروس بسیار محدودتر بوده و ویروس‌ها و حملات سایبری کمتری را می‌توانند مهار کنند.
حال ممکن است این سوال برای ما پیش بیاید که چرا شرکت‌های توسعه دهنده نرم افزارهای آنتی ویروس جلوی این گروه از کاربران تقلبی نرم افزارها را نمی‌گیرند. در پاسخ به سؤال فوق بایستی گفت که زیرا این گروه از شرکت‌ها این مسئله را به عنوان تبلیغی برای محصولات خود می‌بینند و به دنبال این قضیه هستند تا کاربرانی که به استفاده از نسخه های کرک شده می‌پردازند را بتوانند با کسب رضایتشان به مشتریان واقعی خود مبدل کنند.
معرفی نرم افزارهای آنتی ویروس برتر از حوصله این مقاله خارج است اما در حین خرید آنتی ویروس می‌توان موارد زیر را مد نظر قرار داد:
1. تعداد به روز رسانی‌های آنتی ویروس را مد نظر قرار دهید. بالطبع هر چه تعداد به روز رسانی بیشتر باشد به همان میزان محافظت در برابر ویروس‌های جدید که نوشته می‌شوند نیز بیشتر خواهد بود.
2. آنتی ویروس سرعت سیستم عامل را خیلی کاهش ندهد.
3. شامل نرم افزار Fire Wall نیز باشد (لازم به ذکر است که این نرم افزار از حملات سایبری تحت وب به سیستم عامل کاربر به علاوه بسیاری خطرات دیگر جلوگیری به عمل می‌آورد).
4. از تنظیمات مرتبط با والدین برخوردار باشد (در واقع والدین با استفاده از تنظیمات آنتی ویروس می‌توانند سطح دسترسی فرزندان خود را به برخی سایت‌ها محدود کنند).
5. میزان کشف ویروس‌های جدید توسط آنتی ویروس مد نظر را بررسی کنید و ...

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
قیمت و مشخصات فنی سوبارو BRZ مدل ۲۰۱۹، اعلام شد
قیمت و مشخصات فنی سوبارو BRZ مدل ۲۰۱۹، اعلام شد
موتور جستجوی گوگل چین، شماره تلفن کاربر را ضمیمه نتایج جستجو می‌کند
موتور جستجوی گوگل چین، شماره تلفن کاربر را ضمیمه نتایج جستجو می‌کند
سرویس‌های اسنپ تریپ، مستربلیط، رسپینا 24 و سپهر 360 فیلتر شدند
سرویس‌های اسنپ تریپ، مستربلیط، رسپینا 24 و سپهر 360 فیلتر شدند
تبلیغات
loading...
نظرات