نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی کاشان در ماه مبارک رمضانمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از اجرای طرح تشدید بازرسی بر مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی این شهرستان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر ˈسید علیرضا مروجیˈ اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اجرای بازرسی های معمول در تمامی ایام سال طرح تشدید بازرسی در فصل تابستان به ویژه ماه مبارک رمضان را نیز در دستور کاری خود دارد.

 

وی افزود: در این طرح تعداد هفت اکیپ بازرسی، امر نظارت و کنترل کیفیت تهیه و توزیع زولبیا و بامیه، آش و حلیم ، رستوران ها، کبابی ها و ... را بر عهده دارند.

 

وی تاکید کرد: طرح تشدید بازرسی ها به منظور جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های واگیردار از آب و غذا از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

 

دکتر مروجی تصریح کرد: همزمانی ماه مبارک رمضان با نخستین روزهای فصل گرمای تابستان احتمال شیوع بیماری های مرتبط با غذا در مکان هایی که به صورت دسته جمعی غذا تهیه و توزیع می شود بیشتر حائز اهمیت است.

 

به گفته وی، در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتی از جمله بهداشت فردی، محیطی و مواد غذایی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراسم های عمومی افراد با مسمومیت های گسترده روبرو می شوند.

 

وی افزود: برای جلوگیری از شیوع بیماری های مرتبط با آب و غذا توجه به خرید مواد غذایی از مراکز معتبر، شست و شو و ضدعفونی صحیح سبزیجات، استفاده از یخ های بهداشتی و بسته بندی شده، شست وشوی مرتب دست ها، استفاده از آب های شبکه عمومی شهری و عدم استفاده از آب های غیر بهداشتی ضروری است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه همچنین، از رها کردن ظروف یک بار مصرف پذیرایی در کف خیابان ها و پیاده روها توسط شهروندان ابراز نارضایتی کرد و آن را موجب به خطر افتادن بهداشت عمومی دانست و گفت: رها کردن ظروف یک بار مصرف در معابر عمومی ضمن آسیب رسانی به محیط بهداشتی جامعه، پاک سازی آن نیز هزینه بر است.

 

دکتر مروجی در پایان یادآور شد: سامانه پاسخگویی 1490 در کلیه ایام سال به صورت شبانه روزی آماده دریافت شکایات و انتقادات شهروندان در زمینه مسائل بهداشت محیط است.

 

تگ ها:
مطالب مرتبط
واکنش روزنامه قانون به تماشای صحنه اعدام قاتل آتنا |  نیش خط به  تماشای صحنه اعدام قاتل آتنا کاریکاتوری را منتشر کرد
واکنش روزنامه قانون به تماشای صحنه اعدام قاتل آتنا | نیش خط به تماشای صحنه اعدام قاتل آتنا کاریکاتوری را منتشر کرد
جریان برق گرفتگی پسربچه 7 ساله توسط آبسردکن | جزئیات برق گرفتگی پسربچه هفت ساله توسط آب سردکن
جریان برق گرفتگی پسربچه 7 ساله توسط آبسردکن | جزئیات برق گرفتگی پسربچه هفت ساله توسط آب سردکن
جزییات بازداشت دختری 18 ساله | بازداشت به دلیل تبلیغ کلاس رقص در اینستاگرام
جزییات بازداشت دختری 18 ساله | بازداشت به دلیل تبلیغ کلاس رقص در اینستاگرام
نظرات