تصاویر ماهواره ای آمریکا از تحرکات روسیهدولت آمریکا تصاویر ماهواره‌ای جدیدی از سربازان روسی مستقر در مرزهای اوکراین در روزهای اخیر منتشر کرد.به گزارش «تابناک» به نقل از رویترز از بروکسل، ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گذشته گفته بود سربازان روسیه به پایگاه‌های نظامی خود در حوالی اوکراین بازگشته‌اند اما سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو و آمریکا این اظهارات را نادرست خواندند.

نت شهر:دولت آمریکا تصاویر ماهواره‌ای جدیدی از سربازان روسی مستقر در مرزهای اوکراین در روزهای اخیر منتشر کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از رویترز از بروکسل، ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گذشته گفته بود سربازان روسیه به پایگاه‌های نظامی خود در حوالی اوکراین بازگشته‌اند اما سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو و آمریکا این اظهارات را نادرست خواندند.

مقامات ناتو پیش از این برآورد کرده بودند که روسیه حدود ۴۰ هزار سرباز در مرزهای اوکراین مستقر کرده است. تصاویر ماهواره‌ای که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده است همچنین در حساب کاربری توئی‌تر ماموریت آمریکا در ناتو نیز منتشر شده‌اند، نشان می‌دهد دست کم ۲۰ بالگرد روس درˈبلگورودˈ نزدیک مرز اوکراین از ۹ ماه مه (۱۹ اردیبهشت) مستقر هستند.همزمان دولت آمریکا تصاویری را از این شهر در روز ۲۶ ماه مارس (اواخر اسفند گذشته) منتشر کرد که بالگردهای روسی را نشان می‌دهد؛ در حالیکه در تصاویر ۴ روز قبل یعنی ۲۲ماه مارس نیروهای نظامی یا بالگردی در این شهر مستقر نبوده است.تصاویر دیگری که از شهرˈروستوفˈ در ۷۵ کیلومتری مرز اوکراین و روسیه ۱۲ ماه مه (۲۲ اردیبهشت) گرفته شده، گروهی از خودروهای زرهی روسیه را مستقر در این شهر نشان می‌دهد. خودروهای زرهی در تصاویر گرفته شده در ۲۳ ماه مارس نیز دیده می‌شوند.سرهنگ ˈمارتین دونیˈ سخنگوی عملیات فرمانده مشترک در ناتو می‌گوید اظهارات اخیر مسکو در مورد بازگشت سربازان روس به پایگاه‌های نظامی خود درست نیست.

resized 373841 801

resized 373842 838

resized 373843 524

تگ ها:
مطالب مرتبط
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
تبلیغات
loading...
نظرات