سازمان لیگ فوتبال با تعیین سقف بودجه برای باشگاه هایی که در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند استارت اولیه کار خود را زده است.

به گزارش نت شهر:نامه ای که به باشگاه ها ابلاغ شده فعلا واحد است؛ تیم هایی که در لیگ برتر ایران حضور دارند بیشتر از 15 میلیارد تومان نمی توانند برای فصل بعد هزینه کنند. این در  شرایطی است که تیم های راه یافته به لیگ قهرمانان آسیا با 20 درصد افزایش، می توانند بودجه ای معادل 18 میلیارد تومان هزینه کنند.این ابلاغیه ای است که از سوی سازمان لیگ به باشگاه ها ارسال شده و توضیح داده شده که این هزینه شامل هزینه هتل، سفر به دیگر شهرها و غیره هم می شود. به این ترتیب باشگاه هایی مثل استقلال و سپاهان که سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست نیاورده اند باید دلخوش به همان رقم 15 میلیارد تومان باشند و پرسپولیس، تراکتور و البته فولاد می توانند با 18 میلیارد تومان برای فصل بعد اقدام کنند.

تا اینجای کار فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به جای اینکه رقمی برای تعیین سقف قرارداد در نظر بگیرد سقف بودجه در نظر گرفته است؛ به این معنی که باشگاه می تواند به یک بازیکن دو میلیارد تومان بدهد و به یکی دیگر 100 میلیون تومان. این دیگر به شیوه مدیریت باشگاه برمی گردد. اما با همین رقم و در نظر گرفتن تعداد بازیکنان، تیمی مثل استقلال می توان به حسابی سرانگشتی رسید. اگر قرار باشد این تیم 25 بازیکن داشته باشد باید به طور میانگین به هر بازیکن 500 میلیون تومان پول بدهد!

این خبر در شرایطی به صورت رسمی به باشگاه ها ابلاغ شده که انتشار مبلغ قرارداد سرخابی ها سر و صدای زیادی به راه انداخته است و غالبا بازیکنان میلیاردی در این دو تیم حضور دارند. فارغ از بازیکنان مربیان این باشگاه ها و البته پر واضح است باشگاه های صنعتی هم پول زیر میلیاردی نمی گیرند. شروع بحران می تواند از همین جا باشد و برنامه را به هم بریزد.

البته پرواضح است که این نامه ضمانت اجرایی لازم را ندارد و باشگاه ها همان طور که به راحتی آب خوردن سقف قرارداد مد نظر را دور زدند می توانند با شیوه های « زیر و روی میزی!» این قاعده را هم برهم بزنند و راه حلی برای فرار از مخمصه احتمالی بیابند.

با این حال این اولین گامی است که سازمان لیگ جهت تغییرات در فوتبال ایران برداشته است و فقط زمان می تواند تعیین کننده این موضوع باشد که چنین شیوه ای یا حداقل چنین رقمی می تواند کارگشای این فوتبال بحران زده شود یا خیر.

منبع:فرارو

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )