گوش جهان از خشونت و افراط کر شده استگویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!


نت شهر:به گزارش سلام نو، وزیر ارشاد کشورمان در صفحه فیسبوک خود نوشت:

خبر هراس انگیز ربودن ۲۷۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» و اعلام فروش آن‌ها به بردگی چنان شوک آور بود که وجدان هر انسانی را به درد آورد. اما چنین نشد. گویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!

آن‌ها تاریک‌ترین و افراطی‌ترین برداشت‌ها را با جهل و خرافه و خودکامگی درهم آمیخته‌اند و با سلاح تکفیر و ترور، جان و مال و ناموس مردم را مورد تجاوز قرار می‌دهند. این گروه افراطی – تکفیری هرگونه تعامل با غرب را حرام می‌داند و وظیفه خود را مقابله با نهاد‌های سنتی دینی و مقابله با حکومت و مبارزه با دموکراسی تعریف کرده است. آن‌ها با برداشت محدود و واپس گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به کشتار و دزدی و آدم ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌کنند.

این اقدام انزجار آمیز آن‌ها چنان جوی از اسلام هراسی و اسلام ستیزی در جهان ایجاد کرده است که به هیچ وجه جبران پذیر نیست. آن‌ها آسیب پذیر‌ترین قشر جامعه یعنی دختر معصوم دبیرستانی را به خشونت بار‌ترین شیوه ربوده‌اند و به جرم مشارکت در امر سواد آموزی به ضدیت با اسلام متهم کرده‌اند و حکم به فروش آن‌ها به عنوان برده داده‌اند.

اسلام با ندای برابری و رفع تبعیض و با شعار آزادی و آزادگی به آفریقا آمده است. اکنون «بوکوحرام» به اسم اسلام ولی به رسم جاهلی دختران را دوباره زنده به گور می‌کنند.

بر مسلمانان جهان است که با وحدت و خودآگاهی مانع قدرت گرفتن گروههای افراطی تکفیری شوند؛ گروه‌هایی که متحجر‌تر از جاهلیت قدیم و مرگبار‌تر از سلاح‌های کشتار جمعی‌اند. آن‌ها با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
متن پیام روحانی در پی حادثه دلخراش اتوبوس در نطنز
تبلیغات
loading...
نظرات