گوش جهان از خشونت و افراط کر شده استگویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!


نت شهر:به گزارش سلام نو، وزیر ارشاد کشورمان در صفحه فیسبوک خود نوشت:

خبر هراس انگیز ربودن ۲۷۵ دختر دبیرستانی در نیجریه توسط گروهک تکفیری تروریستی «‌بوکوحرام» و اعلام فروش آن‌ها به بردگی چنان شوک آور بود که وجدان هر انسانی را به درد آورد. اما چنین نشد. گویی گوش جهان از خشونت و افراط کر شده است. فاجعه بار‌تر آنکه این گروه اعلام کرده است که این اقدام ضد الهی و ضد انسانی را برای اعتلای اسلام و برای اجرای قوانین شریعت انجام داده است!

آن‌ها تاریک‌ترین و افراطی‌ترین برداشت‌ها را با جهل و خرافه و خودکامگی درهم آمیخته‌اند و با سلاح تکفیر و ترور، جان و مال و ناموس مردم را مورد تجاوز قرار می‌دهند. این گروه افراطی – تکفیری هرگونه تعامل با غرب را حرام می‌داند و وظیفه خود را مقابله با نهاد‌های سنتی دینی و مقابله با حکومت و مبارزه با دموکراسی تعریف کرده است. آن‌ها با برداشت محدود و واپس گرایانه از آراء مهجور ابن تیمیه دست به کشتار و دزدی و آدم ربایی می‌زنند و آن را مطابق شریعت قلمداد می‌کنند.

این اقدام انزجار آمیز آن‌ها چنان جوی از اسلام هراسی و اسلام ستیزی در جهان ایجاد کرده است که به هیچ وجه جبران پذیر نیست. آن‌ها آسیب پذیر‌ترین قشر جامعه یعنی دختر معصوم دبیرستانی را به خشونت بار‌ترین شیوه ربوده‌اند و به جرم مشارکت در امر سواد آموزی به ضدیت با اسلام متهم کرده‌اند و حکم به فروش آن‌ها به عنوان برده داده‌اند.

اسلام با ندای برابری و رفع تبعیض و با شعار آزادی و آزادگی به آفریقا آمده است. اکنون «بوکوحرام» به اسم اسلام ولی به رسم جاهلی دختران را دوباره زنده به گور می‌کنند.

بر مسلمانان جهان است که با وحدت و خودآگاهی مانع قدرت گرفتن گروههای افراطی تکفیری شوند؛ گروه‌هایی که متحجر‌تر از جاهلیت قدیم و مرگبار‌تر از سلاح‌های کشتار جمعی‌اند. آن‌ها با وقاحت حیثیت اسلام و مسلمین را به حراج گذاشته‌اند

تگ ها:
مطالب مرتبط
مصوبات بودجه‌ای مجلس برای سال 97 | مصوبات مهم بودجه ای مجلس 97
مصوبات بودجه‌ای مجلس برای سال 97 | مصوبات مهم بودجه ای مجلس 97
تکذیب حقوق 20 میلیونی وزراء توسط نوبخت | میزان حقوق وزراء چقدر است
تکذیب حقوق 20 میلیونی وزراء توسط نوبخت | میزان حقوق وزراء چقدر است
واکنش  عباس عبدی به نامه احمدی نژاد به رهبری | صحبت های احمدی نژاد در باره سقوط نظام، برگرفته از حرفهای عبدالقادر هندی است!
واکنش عباس عبدی به نامه احمدی نژاد به رهبری | صحبت های احمدی نژاد در باره سقوط نظام، برگرفته از حرفهای عبدالقادر هندی است!
نظرات