درخواست عجیب 100 نماینده مجلس در خصوص تیم سعید جلیلییکصد نماینده مجلس طی نامه‌ای به علی لاریجانی خواستار حضور تیم مذاکره کننده سعید جلیلی و ظریف در جلسه‌ "غیر علنی" مجلس برای بررسی توافق ژنو شدند.

نت شهر:علیرضا منادی عضو هیات رئیسه مجلس درباره درخواست این نمایندگان گفت: «این موضوع در جلسه امروز هیأت رئیسه مجلس مطرح و بحث‌های اولیه پیرامون آن صور گرفت و بررسی‌های بیشتر در مورد انجام و چگونگی انجام آن در جلسات بعدی هیأت رئیسه مجلس انجام خواهد شد.»

این در حالی است که روز گذشته حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه دعوت به مناظر هسته ای میان عباس عراقچی و علی باقری مذاکره کنندگان ارشد تیم ظریف و جلیلی را رد کرده بود.

قشقاوی گفت: «در آیین نامه مجلس چیزی تحت عنوان مناظره نداریم و تا کنون نیز سابقه نداشته که در کمیسیون و صحن علنی مناظره شکل بگیرد.»

مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 به مرحله حساس خود رسیده است و روز چهاشنبه در وین مذاکرات ادامه پیدا می کند.

بنا به گفته عباس عراقچی در این دور از مذاکرات دو طرف وارد نگارش پیش نویس توافق نهایی می شوند.

در چنین شرایطی طرح مسائلی همچون برگزاری مناظره میان دو تیم هسته ای ایران عجیب و سوال برانگیز است.

از نکات جالب توجه این است که100 نماینده خواستار برگزاری جلسه به صورت غیر علنی هستند. موضوعی که مسئله را پیچیده و حتی مشکوک می کند.

اگر نمایندگان خواستار حضور دو تیم مذاکره کننده هسته ای در صحن علنی مجلس بودند شک و شبهه درباره آن کمتر بود. اما دعوت به حضور در جلسه غیر علنی سوالاتی را در اذهان ایجاد می کنند.

چرا که اگر دو تیم مذاکره کننده به صورت علنی در مجلس حضور پیدا کنند مفاد آن بی کم و کاست در اختیار مردم قرار می گیرد ولی اگر غیر علنی باشد ممکن است مورد بهره برداری گروه های سیاسی خاص قرار گیرد

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزئیات توهین حسن یونس سینکی  به خبرنگاران در پاسخ به علت گرانی |علت توهین معاون وزیر صنعت به خبرنگاران
جزئیات توهین حسن یونس سینکی به خبرنگاران در پاسخ به علت گرانی |علت توهین معاون وزیر صنعت به خبرنگاران
تعظیم بن سلمان در مقابل نتانیاهو
تعظیم بن سلمان در مقابل نتانیاهو
علت اصلی عدم حضور پویول دربرنامه تلویزیونی | سخنان سیده فاطمه ذوالقدر در مورد عدم حضور پویول
علت اصلی عدم حضور پویول دربرنامه تلویزیونی | سخنان سیده فاطمه ذوالقدر در مورد عدم حضور پویول
تبلیغات
loading...
نظرات