رواج هشدارآمیز «ازدواج سیاه»/رابطه ای زیر یک سقف که زندگی دختر را سیاه می کند!«ازدواج سفید»، ازدواج هایی است که دختران و پسران بدون انکه عقد کنند زیر یک سقف می روند، البته من اسم آن را «ازدواج سیاه» می گذارم، چراکه زندگی دختر سیاه و تباه می شود.

 

نت شهر :  دکتر امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه در گفتگو با انتخاب ؛ ضمن هشدار نسبت به رواج «ازدواج سیاه» می گوید: رواج روابط بین دختران و پسران با عنوان «ازدواج سفید» به دلیل عدم پایبندی به اصول دینی و مذهبی است.

وی گفت: «ازدواج سفید»، ازدواج هایی است که دختران و پسران بدون انکه عقد کنند زیر یک سقف می روند، البته من اسم آن را «ازدواج سیاه» می گذارم، چراکه زندگی دختر سیاه و تباه می شود.

قرایی مقدم با بیان اینکه چنین روابطی از قبل از انقلاب وجود داشته و اکنون رشد آن افزایش پیدا کرده است، افزود: هدف از تشکیل خانواده ارضای غریزه جنسی نیست، بلکه دوام و بقای جامعه و موفقیت فرزندان و آینده کشور است، مسئله ی ارضای غریزه جنسی شاید کمترین اهمیت را در تشکیل خانواده داشته باشد، این مسئله ی مهمی است که امروز به آن توجه نمی شود.

وی سپس به دلایل رواج این نوع رابطه بین دختران و پسران پرداخت و اضافه کرد: تجردگرایی دختران، کمرنگ شدن اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم، الگوبرداری از ماهواره و رسانه های بیگانه بویژه سریال های ساخت ترکیه و امریکای جنوبی از جمله عوامل رشد «ازدواج سفید» هستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: از سوی دیگر، بی اعتنایی به نظام خانواده، عدم مسئولیت پذیری دختران و پسران برای زندگی اجتماعی و جامعه پذیر کردن آنها، نبود امکانات برای ازدواج از جمله مسکن و بیکاری می تواند در شکل گیری چنین روابطی تاثیر گذار باشد.

قرایی مقدم تصریح کرد: در واقع جوانی که شغل ندارد به سمت زندگی بدون تعهد با یک دختر می رود.

این جامعه شناس به «انتخاب» گفت: این نوع روابط  مسلماً تدوام ندارد و تنها تا زمانی ادامه پیدا می کند که دختر بر و رویی دارد، در حقیقت این زنان تبدیل به روسپی می شوند.

وی با بیان اینکه، این نوع روابط در اصطلاح «خانوده سفید» نیز خوانده می شود، گفت:  البته این ها خانواده تشکیل می دهند، بلکه یک خانوار را شکل می دهد، چراکه خانواده به معنای وصلت دختر و پسر و تشکیل یک زندگی است اما خانوار زمانی استفاده می شود که افرادی زیر یک سقف زندگی می کنند، مانند سربازان یک سربازخانه.

قرایی مقدم گفت: این نوع ازدواج بیشتر به زبان دختر تمام می شود، چراکه این دختر به نوعی روسپی گری می کند، پسر ممکن است با مشکلات روحی مواجه شود اما دختر زندگی اش را از دست می دهد.

وی با بیان اینکه این نوع روابط بیشتر در شهرهای بزرگ وجود دارد، افزود: در صورت تسهیل ازدواج و شکل گیری خانواده و افزایش میزان پابندی به اصول دینی چنین ازدواج های سیاهی در سطح جامعه کاهش پیدا می کند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
پرده برداری از ابهامات درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
توهین به سران سه قوه توسط مداح در جلسه عزاداری
هویت هیچ جسدی از حادثه اتوبوس نطنز-کاشان شناسایی نشد
هویت هیچ جسدی از حادثه اتوبوس نطنز-کاشان شناسایی نشد
تبلیغات
loading...
نظرات