استقلالی ها در پرسپولیس چه می کنند؟تیم فصل آینده پرسپولیس و استقلال هشت چهره سابقه بازی در تیم های رقیب را داشته اند و حضور برخی از آنها در تیم رقیب کمی عجیب به نظر می رسد.

 

گل – زمانی رفتن از پرسپولیس به استقلال یا برعکس بزرگترین خلاف یا گناه فوتبالیست های این دو تیم به حساب می آمد و تقریبا هیچکس جرات شکستن قبح این مساله را نداشت.
از بین قدیمی ها شاهرخ بیانی برای یک سال حضورش در پرسپولیس کلی دلیل و مدرک آورد اما هنوز هم خیلی ها آن برد سه – صفر و میزان تاثیرگذاری شاهرخ در آن برد تاریخی پرسپولیس در تاریخ دربی ها را فراموش نکرده اند.
بعد تر حضور امیر موسوی نیا و علی اکبریان که در ابتدا و میانه دهه ۷۰ پرسپولیسی شدند سر و صدای زیادی به پا نکرد چرا که یکی بازیکن چندان محبوبی نبود و دیگری در سال های نزولش به جمع سرخ ها پیوست.
در این سوی میدان اما حضور مهدی هاشمی نسب در اردوی رقیب دیرینه یک اتفاق فراموش نشدنی و عجیب بود چرا که هاشمی نسب با گلزنی در دربی ها برای پرسپولیس به بازیکن محبوب آنها و منفور آبی ها تبدیل شده بود.در واقع انتقال هاشمی نسب به استقلال تا حدود زیادی قبح جابجایی بازیکن بین دو تیم را شکست و کم کم این مساله به امری عادی تبدیل شد.
بعد ها علی انصاریان بعد از دوره طولانی حضور در پرسپولیس و حضور در یکی دو تیم دیگر سر از استقلال در آورد تا مشخص شود متعصب ترین بازیکنان هم می توانند تحت شرایطی خاص رنگ عوض کنند.
در این میان مدیران دو باشگاه در مقطعی قصد داشتند تا با امضای توافقنامه جذب بازیکن از همدیگر و ترکاندن بمب های اینچنینی را متوقف کنند اما این کار هم مقطعی بود و فایده نداشت و کم کم این اتفاق کاملا عادی و طبیعی جلوه کرد تا جایی که شایعاتی مثل حضور کریم انصاری فرد در استقلال و حضور مجتبی جباری در پرسپولیس دیگر مثل ده سال پیش هواداران دو تیم را اذیت نمی کند.


با این حال فعلا در تیم فصل آینده پرسپولیس و استقلال هشت چهره سابقه بازی در تیم های رقیب را داشته اند و حضور برخی از آنها در تیم رقیب کمی عجیب به نظر می رسد.
۱)مهرداد پولادی: این چپ پای کرجی سال های زیادی در استقلال نبود و مستقیما از این تیم به جمع قرمزها نپیوست .پولادی بعد از حضور در پیکان ، تراکتورسازی و مس کرمان سرخپوش شد اما یک استقلالی تمام عیار است.جالب اینکه در این یک سال و نیم حضورش در پرسپولیس آنقدر جنگنده و با تمام وجود بازی می کند که هوادران این تیم او را یکی از با غیرت ترین یا متعصب ترین بازیکن تیم شان می دانند.


۲)بهزاد غلامپور: مربی سابق دروازه بان های استقلال که یکی دو مقطع در کادر فنی این تیم حضور داشت با علی دایی از راه آهن به پرسپولیس آمد و البته کمتر از محمد علی یحیوی زیر بار انتقاد رفت اما کسی تصور نمی کرد غلامپور با آن تعصب و علاقه مندی شدید به رنگ آبی روزی برای سرخ ها شمشیر بزند.شادی گل های عجیب او در بازی های استقلال و به خصوص دربی ها را به یاد بیاورید.راستی او امسال در دربی بعد از گل احتمالی پرسپولیس چه کار خواهد کرد؟


۳)میثم حسینی: در تمرینات پیش فصل لیگ نهم و قبل از آنکه کرانچار بیاید او در تست پرسپولیس شرکت کرد اما عبدی و عابدزاده ردش کردند تا به استقلال برود.این مدافع مازندرانی در استقلال خیلی زود جا افتاد و در تیم مظلومی یکی از خوب ها بود اما فصل گذشته وقتی خیلی کم به میدان رفت در نیم فصل به نفت تهران پیوست و حالا بازیکن پرسپولیس است.البته تا اینجای کار انتقال او نه برای استقلالی ها ثقیل آمده و نه پرسپولیسی ها او را پس زده اند.


۴)محمد قاضی: بعد از یک فصل تلخ در پرسپولیس او تنها چهره از این جمع شش نفره است که دست به حرکتی انتحاری زده و مستقیما از یک تیم به تیم رقیب پیوسته است تا جسارتش بیشتر به چشم بیاید.قاضی که با دلخوری از پرسپولیس جدا شد حالا می خواهد با لباس استقلال پیراهن تیم ملی را پس بگیرد اما به نظر می رسد هواداران متعصب پرسپولیس او را به این راحتی ها رها نخواهند کرد.از همین حالا شعار علیه او در تمرین های پرسپولیس شروع شده و معلوم نیست در دربی چه اتفاقاتی انتظار او را می کشد.همچنین در آن سو و اردوگاه آبی هم نگاه های زیادی به قاضی است.آنجا هواداران می خواهند قاضی با نشان دادن عدد ۴ با انگشت هایش شدت عطش انتقامجویی اش از پرسپولیس را به رخ بکشد که البته او فعلا تن به خواسته های آنها نداده.


۵)پژمان نوری: جدایی پژمان از ملوان برای انزلی چی ها بسیار سنگین و تلخ بود اما بالاخره اتفاق افتاد.معلوم نیست در انزلی چه اتفاقاتی انتظار پژمان را می کشد اما بعید نیست پرسپولیسی ها هم به آبی پوش شدن نوری واکنش نشان دهند.پژمان نوری چهار سال برای پرسپولیس بازی کرد و حتی به بازوبند کاپیتانی این تیم هم رسید و محبوب شد.او در لیگ هفتم یکی از ارکان قهرمانی سرخ ها در بود اما حالا در جبهه آبی ها می جنگد.امسال پژمان دل دو گروه راشکست؛هم همشهریان متعصبش در انزلی هم پرسپولیسی هایی که می دانستند او طی این سه چهار سال اخیر می خواسته به جمع سرخ ها برگردد اما شرایط اجازه نمی داده این بازگشت اتفاق بیافتد.


۶)علیرضا واحدی نیکبخت: با اینکه تعداد سال هایی که نیکی در جمع آبی ها بوده خیلی بیشتر از مدتی است که وی برای پرسپولیس بازی کرده اما هیچ کس یادش نرفته که انتقال او از استقلال به پرسپولیس یک بمب بزرگ بود که به دست محمد حسن انصاری فرد مدیر عامل وقت پرسپولیس منفجر شد.نیکی آن روزها در اوج دوران بازیگری و از تیم حریف به پرسپولیس آمد.او در دربی به استقلال گل زد،شادی کرد و دو سه فصل خوب را در جمع سرخ ها گذراند.بعد از آن واحدی افت کرد و چند سالی از سطح اول فوتبال دور شد تا اینکه برای لیگ سیزدهم به استقلال پیوست.
در واقع شرایط نیکبخت باعث شده تا خیلی سخت بتوان او را یک استقلالی صرف نامید که بنا به اقتضائات راهی تیم حریف شده ضمن اینکه استقلالی ها هیچ گاه فرموش نمی کنند که در ۲۸ اردیبهشت۸۷ او چگونه مثل یک پرسپولیسی اصیل و قدیمی با بستن شال پرسپولیس به پیشانی اش برای قرمزها سرود قهرمانی می خواند و کفر شان را در می آرود.
حالا نیکبخت در ۳۳ سالگی به استقلال برگشته و برخی از آن آبی های متعصب او را نمی پذیرند و تهدیدش کرده اند اما باید دید ادامه راه برای او هموار خواهد بود یا مشکلات ادامه دارد.


۷)محمد رضا مولایی: بدنساز سخت جان امروز پرسپولیس دو سال قبل به استقلال رفت تا با کادر مظلومی کار کند.او در دوره حضور دایی در پرسپولیس با سرخ ها کار می کرد اما با استقلالی ها از جمله جباری و تیموریان رابطه خوبی دارد و به همین خاطر دو سال قبل به جمع آبی ها پیوست اما هواداران دو تیم - به غیر از یکی دو مورد کوچک - هیچ حساسیتی نسبت به این جابجایی ها نداشتند و مولایی امروز هم در پرسپولیس راحت کارش را انجام می دهد.


۸)سید مهدی سید صالحی: همین دو سال پیش بود که در خط حمله استقللالی ها برای باز کردن دروازه رقبای این تیم تلاش می کرد اما حالا او یکی از مهمترین مهاجمان نوک پرسپولیس به حساب می آید.البته سیدصالحی بعد از حضور در استقلال ،در سپاهان و تراکتورسازی هم بازی کرد و شاید به هین خاطر است که آبی ها زیاد به او و سرخپوش شدنش بند نکرده اند.خود سید صالحی هم در بدو ورود به پرسپولیس در این زمینه دست به عصا جلو رفت و حرفی نزد تا حاشیه ساز شود اما باید منتظر شروع فصل بود و دید آیا آبی ها او را راحت خواهند گذاشت یا نه.

 

مطالب مرتبط
تصویر جدیدی از گلکسی نوت 9 در توییتر فاش شد
تصویر جدیدی از گلکسی نوت 9 در توییتر فاش شد
جزئیات سرقت مسلحانه از بانک در یافت آباد |  دزدی از بانک افت آباد امروز
جزئیات سرقت مسلحانه از بانک در یافت آباد | دزدی از بانک افت آباد امروز
جزئیات ممنوع التصویر شدن علیرضا فغانی  |  آیا علیرضا فغانی ممنوع التصویر شد
جزئیات ممنوع التصویر شدن علیرضا فغانی | آیا علیرضا فغانی ممنوع التصویر شد
تبلیغات
loading...
نظرات