تازه ترین فهرست منتشره از ثروتمندترین افراد ساکن در انگلیس نشان می دهد که لندن پایتخت این کشور هم اکنون بیش از هر شهر دیگری در جهان، میلیاردر دارد.

 

نت شهر: به گزارش ایرنا، نشریه ˈساندی تایمزˈ که همه ساله در این ایام آخرین فهرست میلیاردرهای انگلیس را منتشر می کند، در شماره یکشنبه خود نوشت: لندن در حاضر ۷۲ میلیاردر دارد که از این نظر در جهان رتبه اول را به خود اختصاص داده است. پس از لندن، شهر مسکو با فاصله زیاد و با ۴۸ میلیاردر در رتبه دوم قرار گرفته است.

این نشریه انگلیسی افزود: برای اولین بار در سال جاری تعداد میلیاردرهایی که در انگلیس زندگی می کنند از مرز ۱۰۰ نفر عبور کرده و این کشور هم اکنون به نسبت جمعیت خود، بیشترین میلیاردر را در میان کشورهای جهان دارا است. بسیاری از ثروتمندان ساکن انگلیس، سرمایه دارانی از کشورهای دیگر هستند.

به نوشته ˈساندی تایمزˈ در حال حاضر ۱۰۴ میلیاردر در انگلیس زندگی می کنند که مجموع ثروت شان بیش از ۳۰۱ میلیارد پوند برآورد می شود. تعداد میلیاردرهای انگلیس در سال ۲۰۱۳ میلادی ۸۸ نفر بود.

در فهرست جدید ثروتمندترین افراد ساکن انگلیس، دو برادر هندی الاصل به نام های ˈسری هیندوجاˈ و ˈگوپی هیندوجاˈ با حدود ۱۲ میلیارد پوند دارایی در صدر قرار گرفته اند. ˈعلیشیر عثمان افˈ تاجر روسی و یکی از سهامداران اصلی باشگاه آرسنال لندن نیز با ۱۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون پوند در رتبه دوم قرار دارد. وی در سال گذشته صدر جدول را به خود اختصاص داده بود.

ˈلاکشمی میتالˈ دیگر ثروتمند هندی الاصل نیز با ۱۰ میلیارد و ۲۵۰ میلیون پوند در رده سوم ثروتمندترین افراد ساکن انگلیس قرار گرفته است. ˈرومن ابراموویچˈ دیگر میلیاردر روسی و مالک باشگاه ˈچلسیˈ لندن نیز امسال با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون پوند ثروت در رده نهم جدول میلیاردرهای انگلیس قرار گرفته است. وی سال گذشته رده پنجم را به خود اختصاص داده بود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )