مدیرعامل مجموعه پارک ارم از ورود شیر ایرانی بعد از 125 سال به ایران خبر داد.

 

نت شهر :  به گزارش  ایرنا، ˈایرج جهانگیرˈ روز یکشنبه در آیین افتتاح سیستم تصفیه فاضلاب باغ وحش ارم گفت: در حال حاضر نسل شیر ایرانی در کل کشور منقرض شده است و می توان آن را در کشورهای اروپایی مانند آلمان و همچنین هندوستان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: با باغ وحشی در آلمان صحبت های اولیه شده است که به ازای تحویل گورخر ایرانی یک جفت شیر ایرانی به باغ وحش تهران تحویل داده شود.

جهانگیر افزود: در حال حاضر سازمان محیط زیست به دلیل کمبود گونه های گورخر ایرانی با این مبادله مخالف است و ما نیز درصدد هستیم این جفت شیر ایرانی را به صورت رایگان تحویل بگیریم.

وی گفت: هم اکنون کشور هندوستان پیگیر این است تا شیر ایرانی را به نام شیر هندی به ثبت برساند.

جهانگیر در مورد باغ وحش ارم گفت: این باغ وحش با متولی گری بنیاد مستضعفان از سال 70 از محدوده داخل شهر تهران در خیابان ولیعصر روبروی پارک ملت به محل کنونی در چهار کیلومتری جاده مخصوص تهران- کرج منتقل شد.

جهانگیر اظهار کرد: وجود هزینه های سنگین نگه داری، خرید و حتی جابه جایی حیوانات در باغ وحش منجر به این شد تا بنیاد متولی تامین هزینه های آن شود.

وی با بیان این که در چند سال اخیر سعی شد حیوانات شاخص تهیه و وارد این مجموعه شود، ادامه داد: با توجه به درخواست عموم مردم درتلاش هستیم از طریق عضویت در سازمان بین المللی باغ وحش اروپا تعداد قابل توجهی حیوانات از جمله یک جفت زرافه به صورت رایگان وارد این مجموعه کنیم.

جهانگیر در مورد سایرحیوانات وارداتی گفت: پس از مشکلاتی که با محیط زیست به دلیل مبتلا شدن ببرهای سیبری به بیماری روی داد، مدیریت و دامپزشک مجموعه تغییر و به صورت تخصصی تر ادامه فعالیت داد تا در نهایت با محیط زیست هماهنگی هایی دست یافتیم.

وی همچنین به وجود فیل سریلانکایی، کاراکال و کانگوروی قرمز استرالیایی در این باغ وحش نیز اشاره کرد.

مدیر این مجموعه تفریحی در مورد برنامه های اصلاحی داخل باغ وحش اشاره کرد و گفت: افزایش قفس ها ، جمع آوری نرده ها و نصب سیم های بوکسل، ماسه ریزی برای رفع بوهای نامطبوع از جمله اقداماتی بوده که طی سالهای اخیر در این مجموعه انجام شده است.

وی با اشاره به جراحی بی نظیر دندان پلنگ نر(ریکا) در باغ وحش ارم گفت: این پلنگ به دلیل خرابی دندان های فک پایین خود امکان غذا خوردن نداشت و بسیار ضعیف شده بود که دو دندان مصنوعی با هزینه 15 میلیون تومان برای این پلنگ کاشته شد.

این مقام مسئول همچنین به افتتاح سیستم تصفیه فاضلاب باغ وحش تهران اشاره کرد و گفت: این سیستم فقط مختص مجموعه باغ وحش نیست.

جهانگیر با اشاره به بالارفتن تعداد زایمان حیوانات از جمله گوزن های قرمز و شیرهای آفریقایی در این مجموعه گفت: در صورت رضایت محیط زیست می توان گوزن های مازاد را ذبح و خوراک حیوانات مانند شیرها کنیم و یا شیرها را به سایر باغ وحش ها در استانهای مختلف انتقال دهیم تا فضا برای سایر حیوانات باز شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
ماجرای رفت و آمد یک جاسوس سازمان سیا آمریکایی به خانه سیدامامی از زبان یک نماینه مجلس
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده  | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
آیا آنفلوانزای پرندگان به تهران رسیده | جزئیات مشاهده آنفلوانزا پرندگان در دریاچه چیتگر
جنگل ابر کجاست  | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی |  زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
جنگل ابر کجاست | جنگل ابر در کدام استان است | قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی | زیباترین نقاط ایران در شمال شرق کشورکجاست
تبلیغات
loading...
نظرات
  • م.ح :

    از شنیدن این خبر خوشحال شدم بعد از شکست بروژه احیای ببرو عدم تبادل شیر ایرانی با آهو با کشور هند خوب شدن ماده ببر سیبری بعداز چهار سال و خرید شیر ایرانی از شروع احیای بروژهای دیگر البته انشالله این بار با موفقیت رو نوید می ده امیدوارم با ورود یک ببر نر سیبری شرایط احیای ببر رو فعلا در اسارت شروع کنیم با آرزوی موفقیت


    1393/07/22 07:58:36

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )