منتقدان توافق ژنو در حال سازماندهی یک تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی هستند. یک تشکل دانشجویی این تجمع را سازماندهی می کنند. این در حالی است که پس از برگزاری نماز جمعه تهران تعدادی از نمازگزاران اقدام به برپایی راهپیمایی درباره مذاکرات هسته ای کردند.

 

نت شهر: به گزارش ایسنا، در بخشی دیگر از گزارش فرارو آمده است: جریان "دلواپسان" روند مذاکرات هسته ای تحرکات اعتراضی خود را ادامه می‌دهد. تشکلی دانشجویی فراخوان برگزاری تجمع در روز یکشنبه 21اردیبهشت ساعت 14 مقابل مجلس شورای اسلامی را داده است.

مهدی زینالو، دبیر کمیته دانشجویی «حفظ و توسعه دستاوردهای هسته‌ای» به خبرگزاری دانشجو گفته است که این تجمع در راستای درخواست برای تحقق اصل 77 قانون اساسی برگزار می شود. زینالی می گوید: «به دلیل اینکه براساس اصل 77 قانون اساسی مجلس باید موضوع هسته ای را به تصویب برساند و از آنچه در توافق غرب صورت می گیرد پس نمایندگان باید آگاه باشد تا با پیگیری این موضوع و اطلاع از آن کارهای بهتری را انجام دهند.»

خبری درباره کسب مجوز برای این تجمع منتشر نشده است.

کمیته حفظ و توسعه دستاوردهایی هسته ای سال گذشته نیز تجمعی دربرابر سایت فردو برگزار کرده بود.

در روزهای اخیر چندین تجمع اعتراضی به عملکرد دولت حسن روحانی برگزار شده است. این اعتراض ها در دو حوزه فرهنگ و پرونده هسته ای متمرکز است.

هفته گذشته سه نشست و تجمع اعتراضی برگزار شد، ابتدا همایش دلواپسان بود، که با حضور اعضای جریان پایداری در محل سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) برگزار شد.

پس از آن عصر روز چهارشنبه تجمعی بدون مجوز در میدان فاطمی برگزار شد. این تجمع در اعتراض به بدحجابی بود. این در حالی است که پلیس و استانداری تهران با برگزاری این تجمع مخالفت کرده بودند.

روز جمعه نیز پس از برگزاری نماز جمعه عده ای از نماز گزاران تجمع کردند.

پیشتر نیز نیز تجمعی دیگر در اعتراض به برگزاری جشن بزرگداشت روز زن در کاخ ریاست جمهوری توسط همسر رییس جمهور برپا شده بود.

بحث درباره "تجمع بدون مجوز"

به این ترتیب منتقدان دولت در دو هفته اخیر با حضور در کف خیابان ها در دو زمین سیاست خارجی و فرهنگ به دولت فشارهایی وارد کردند.

رویکردی که به نظر می رسد ادامه داشته باشد. با این حال برخی ناظران معتقدند باید این رفتار منتقدان دولت متوقف شود. آن ها می گویند، منتقدان دولت حسن روحانی رویکردی دوگانه دارند و همانگونه که با معترضان انتخابات سال 88 به خاطر برگزاری تجمع غیر قانونی برخورد می شد با منتقدان کنونی دولت نیز که به صورت غیرقانونی تجمع برگزار می کنند بایستی برخورد شود.

آن ها می گویند حق برگزاری تجمع باید برای تمام مردم ایران باشد نه اینکه عده ای به راحتی و در امنیت تجمع برگزار کنند و عده ای دیگر نتوانند هیچ گونه اعتراضی را ساماندهی کنند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )