هفت اشتباه رایج در شستن پوست صورتشستن صورت به نظر کار ساده ای می آید. همیشه این کار را انجام می دادید و مشکلی هم پیش نمی آمده پس مسئله چیست؟

 

 

 

 

 

 

مسئله این است که اگر این کار را بدرستی انجام ندهید صدمه ای که به پوستتان وارد می کنید از فایده اش بیشتر خواهد بود چرا که ممکن است مشکلاتی چون خشکی پوست، تحریک پذیری و چین و چروک را در پی داشته باشد. دکتر جانت گراف، متخصص امراض پوستی در مرکز درمانی مانت سینای، اشتباهات رایج در شستشوی صورت و راهکارهای اصلاح آن ها را به شرح زیر بیان کرده است.
از مواد تمیز کننده ی مناسب استفاده کنید: بسته به نوع پوستی که دارید باید از تمیز کننده هایی استفاده کنید که ph متناسبی داشته و برای پوست شما مناسب باشد. دکتر گراف توصیه می کند برای پوست های خشک از تمیزکننده های چرب تر و برای پوست های چرب از تمیزکننده های کف دار و ژله ای استفاده شود اما هرگز از قالب های صابون استفاده نکنید چرا که پوست را زیاد خشک می کنند.
از تمیز بودن دست های خود اطمینان حاصل کنید: دکتر گراف می گوید: «همیشه از اینکه مردم این موضوع را نادیده می گیرند تعجب می کنم.» خیلی ساده است: شستن صورت با دست های کثیف مانند این است که سعی کنید پوستتان را با دستانی آلوده تمیز کنید. قبل از شستن صورت دست هایتان را تمیز بشویید.
لیف خود را بشویید: اگر از لیف استفاده می کنید از تمیز بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید. «لیف خود را به طور روزانه بشویید یا برای هربار شستشو از یک لیف جدید استفاده کنید. لیف ها جرم و کثیفی را روی هم انباشته و در خود جذب می کنند و دوباره آن را به پوست شما باز می گردانند. دکتر گراف عقیده دارد که بهتر است برای شستشو از دست ها و انگشتانتان استفاده کنید چرا که وقتی از دستتان استفاده می کنید متوجه فشاری که به صورت وارد می کنید هستید و می توانید آن را کنترل کنید اما هنگام استفاده از لیف ممکن است فشار زیادی به پوست وارد کنید.
از آب ولرم استفاده کنید: برای اینکه پوستتان آسیب نبیند و خشک نشود دمای آب باید معتدل باشد، نه خیلی سرد و نه خیلی داغ.
در جداسازی بافت های مرده ی پوست زیاده روی نکنید: دکتر گراف توصیه می کند با پوست خود مهربان باشید و به هنگام استفاده از اسکراب ها و ماسک های تمیزکننده ی صورت فشار زیادی به پوستتان وارد نکنید.
مواد تمیزکننده را کاملا از صورت خود پاک کنید: دکتر گراف توصیه می کند که پس از شستن پوست با مواد تمیزکننده، آن را کاملا از روی پوست خود پاک کنید در غیر این صورت ذرات باقیمانده ی این مواد روی پوست منجر به خشک شدن آن می شود.
دوبار در روز صورتتان را بشویید نه بیشتر و نه کمتر: دکتر گراف می گوید اکثر مردم صورتشان را به قدر کافی نمی شویند. «شستشوی صورت باید دو بار در روز انجام شود. یکبار در صبح بعد از بیدار شدن از خواب به منظور از بین بردن باکتری هایی که صورتتان هنگام خواب جذب کرده است و بار دیگر شب ها قبل از خواب به منظور پاک کردن آرایش ها و کثیفی هایی که پوست در طول روز در معرض آنها قرار داشته است.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
۶ نکته درباره سفید شدن موها
۶ نکته درباره سفید شدن موها
دستشویی رفتن قبل از رابطه زناشویی ممنوع یا مجاز؟
دستشویی رفتن قبل از رابطه زناشویی ممنوع یا مجاز؟
علائم سکته قلبی در خانم ها چیست؟
علائم سکته قلبی در خانم ها چیست؟
تبلیغات
loading...
نظرات