تیم‌ ملی فوتسال ژاپن با برتری در ضیافت‌ پنالتی‌ها بر ملی پوشان ایران برای سومین بار عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد.

 

نت شهر : به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی فوتسال کشورمان از ساعت 16:30در ورزشگاه فو‌تو هوشی‌مینه‌ویتنام با قضاوت نورالدین بوکیف(قرقیزستان)، کریس کولی(استرالیا)، محمد چامی(لبنان) و ترونگ دونگ(ویتنام) در دیدار فینال سیزدهمین دوره رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا به مصاف ژاپن رفت که این بازی در پایان وقت‌های قانونی و اضافی با تساوی  2بر 2 دو تیم به پایان رسید تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود که در ضیافت پنالتی‌ها ژاپنی‌ها 3 بر صفر موفق شدند ایران را شکست دهند تا در مجموع با برتری 5 بر 2 عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.
نیمه نخست وقت‌های قاونی

در ترکیب ابتدایی تیم ملی کشورمان صمیمی، وفایی، حسن‌زاده، شفیعی و طیبی حضور داشتند که در فواصل مختلف خسوس کاندلاس دست به تغییر می‌زد تا دیگر بازیکنان نیز فرصت حضور داشته باشند. ژاپنی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقیقه نخست می‌توانستند دروازه ایران را باز کنند که صمیمی در موقعیتی تک به تک بازیکن ژاپنی را ناکام گذاشت. در ادامه ملی‌پوشان کشورمان بازی را در اختیار گرفتند و حاصل این برتری گل دقیقه 9 فرهاد توکلی بود که با ضربه‌ای زیبا از راه دور دروازه ژاپن را باز کرد تا قرمزپوشان ایران یک بر صفر از رقیب قدرتمند و مدافع عنوان قهرمانی پیش بیفتند. در ادامه هر دو تیم دارای موقعیت‌های خطرناک زیادی شدند ولی یکی پس از دیگری از دست رفت. طیبی، شفیعی، اسماعیل‌پور بارها فرصت‌های مسلم گلزنی را از دست دادند تا پیروزی ایران در نیمه نخست با حداقل گل‌ باشد.
نیمه دوم

در نیمه دوم دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و هر دو تیم موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای را در همان دقایق ابتدایی بازی روی دروازه یکدیگر تدارک می‌دیدند ولی در رسیدن به گلزنی ناکام بودند تا اینکه بالاخره نوبت به ژاپنی‌ها رسید که بر روی یک ضربه ایستگاهی دروازه صمیمی سنگربان ما را باز کنند تا بازی را در دقیقه 26 به تساوی بکشند. ژاپنی‌ها که بر روی ضربات ایستگاهی تمرینات ویژه‌ای را پشت سر گذاشته بودند موفق شدند توپ را از بین پاهای صمیمی به تور دروازه ایران بدوزند تا هر دو تیم مساوی شوند.

در ادامه شاگردان خسوس بارها دروازه ژاپنی‌ها را تهدید کردند تا بتوانند بار دیگر برتری را با اردوی ایران بیاورند. بازیکنان ملی‌پوش ایران که کمی در شوک گل خورده بودند مکرر مرتکب خطاهای متعدد می‌شدند به طوری که از دقیقه 33 ایران 5 خطایی شد تا موقعیت خطرناکی را به ژاپنی‌ها بدهد تا بتوانند بر بر روی ضربات نقطه پنالتی دوم دروازه ما را تهدید کنند که در دقیقه 37 بر روی خطای هند وفایی این فرصت را به دست آوردند که برتری را از آن خود کنند که البته قدر این موقعیت را ندانستند و ضربته اینا بازیکن ژاپنی به بیرون رفت.


نیمه نخست وقت‌های اضافی

نیمه نخست وقت‌های اضافه نیز با حمله ملی‌پوشان ایران آغاز شد. طیبی که تاکنون 14 گل را به ثمر رسانده و آقای گل رقابت‌ها را در اختیار دارد موقعیت خوبی داشت تا دروازه سنگربان چالاک ژاپنی‌ها را باز کند که البته چرخش و ضربه طیبی راه به جایی نبرد. در دقیقه دوم وقت‌های اضافه بار دیگر طیبی بود که ناجی ایران بود و موفق شد دروازه ژاپن را برای دومین بار باز کند تا خود را نیز 15 گله کند.
نیمه دوم وقت‌های اضافی

در وقت‌های اضافه دوم برتری از آن ژاپنی‌ها بود چراکه احمدی بازیکن تیم ملی کشورمان در دقیقه 46 با گل به خودی که به ثمر رساند باعث شد برتری کشورمان با تساوی عوض شود. در ادامه تلاش ملی‌پوشان ایران به نتیجه نرسید و حتی سیستم 5 نفلره هم جواب نداد. با پایان دیدار در وقت‌های اضافه هر دو تیم به ضیافت‌های پنالتی رسیدند.

در ضربات پنالتی طاهری، بهادری و اسماعیل‌پور با هدر دادن ضربات پنالتی خود باعث شدند تیم ژاپن برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

ملی‌پوشان ایران با کسب 10 عنوان قهرمانی در تاریخ این رقابت‌ها همچنان رکورددار هستند و ژاپن نیز موفق به کسب 3 عنوان قهرمانی شده که پشت سر ایران قرار دارد.

تیم‌های فوتسال ایران و ژاپن تاکنون در22 دیدار به مصاف هم رفتند که حاصل این دیدارها 15 برد برای ملی‌پوشان ایران بوده، 3 دیدار با تساوی به پایان رسیده و 4 برد نیز برای ژاپن ثبت شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )