پرستویی گفت:من پیش خود گفتم که این کتاب باید چاپ شود، نه به خاطر خودم بلکه برای کسانی که می‌خواهند این راه را طی کنند، تا تکلیفشان مشخص شود، ممکن است بگویند که تو چرا وارد این حرفه شده‌ای؟ من در جواب می‌گویم که من دیوانه‌ام.

 

نت شهر: به گزارش تسنیم، آیین رونمایی از دو آلبوم صوتی«من یک بازیگرم» و «من پرویز پرستویی» که مروری بر خاطرات این بازیگر توانای سینما و تلویزیون است در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم پرویز پرستویی از لیلی کریمان نویسنده کتاب تشکر کرد و گفت: این کتاب به شیوه هنرمندانه‌ای تدوین شده است. باید از هنر نویسنده که توانست سختی های مصاحبه با من را تحمل کند تشکر کرد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه به جنجال آفرینی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت:دو هفته پیش هنگامی که می‌خواستیم این دو اثر را رسانه ای کنیم عده‌ای گفتند که پرستویی برای بازی در فیلمی ۶۰۰ میلیون درخواست کرده است. اگر قرار بود من چنین پولی را درخواست کنم امروز ۶۰ پله را بالا و پایین نمی‌رفتم. به نظرم کسانی که این حرفها را می‌زنند باید بیشتر به سمت فیلمنامه نویسی بروند.

وی افزود: یک شایعه دیگر برای من درست کردند و گفتند که پرستویی در یک سکوت خبری از بازیگری کناره گیری کرده و در روستای خود مشغول کشاورزی است. من به آنها گفتم که قوه تخیل شما بسیار خوب کار می‌کند اما من به دلایلی همچون بیمار بودن، مدتی در سینما کار نکردم. این رسالت یک هنرمند است که اینگونه زندگی کند.

پرستویی در ادامه خاطرنشان کرد: ما از کسانی که برای فرهنگ و هنر این کشور تلاش می‌کنند یادی نمی‌کنیم. این کتاب ۱۲ سال خاک می‌خورد تا اینکه مهندس رودانی تصمیم به پیگیری گرفتند و این کتاب را چاپ کردند. با این کار خدمتی به فرهنگ این مملکت کردند اما هیچگاه از چنین افرادی یاد نمی‌شود. بیایید کسانی را که حامی سینما و اهل قلم هستند را حمایت کنیم. یکی از عللی که باعث شد من به این نتیجه برسم که این کتاب نوشته و چاپ شود این بود که من کسانی را می‌دیدم که یک روز برای فرهنگ و هنر این کشور زحمت کشیدند و امروز کنج خانه خود در گوشه عزلت نشستند و دچار افسردگی شده‌اند.

این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه گفت: بسیاری از جوانان به من مراجعه می کنند که ما می‌خواهیم بازیگر شویم. من هم به آنها می گویم که به دانشگاه بروید درس بخوانید تا بفهمید که به دنبال چه چیزی هستید. بازیگری دل می‌خواهد. شاید در طول تحصیل واقعا علاقه پیدا کردند و یا اینکه ریزش کردند.

وی در پایان گفت: من این جسارت را نمی‌کنم که بگویم این کتاب مرجع است، اما می‌توانم بگویم که این کتاب می‌تواند برای کسانی که تازه می‌خواهند وارد این حیطه شوند مرجع باشد تا بفهمند که پرویز پرستویی چه سختی‌هایی را گذارنده است. من پیش خود گفتم که این کتاب باید چاپ شود، نه به خاطر خودم بلکه برای کسانی که می‌خواهند این راه را طی کنند. با این کار آنها تکلیفشان باخودشان مشخص می‌شود.ممکن است بگویند که تو چرا وارد این حرفه شده‌ای؟ من در جواب می‌گویم که من دیوانه‌ام. اگر شما نیز همچون من دیوانه اید و می‌توانید از همه چیز بگذرید وارد شوید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )