قدردانی بانک از مشتری خوش حساب دردسر ساز شدیکی از بانک ها خصوصی به منظور قدردانی از خوش حساب بودن متهم، کارت هدیه‌ای به اسم وی صادر کرد.

 

نت شهر :  به گزارش آفتاب ،رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات غرب استان تهران از دستگیری دو سارق اینترنتی چند میلیون تومانی توسط پلیس فتا شهرستان بهارستان خبر داد.

سرهنگ اصغر باقریان در این باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان ساکن نسیم شهر مبنی بر بر برداشت مبلغ 93 میلیون ریال از حساب بانکیش، پرونده ای در این رابطه تشکیل و در دستور کار پلیس فتا شهرستان بهارستان قرار گرفت که پس از رسیدگی‌های تخصصی و بررسی رد پای سارق در فضای سایبری مشخص شد، سرقت اینترنتی طی دو مرحله و توسط دو فرد متفاوت به ترتیب به مبالغ 33 میلیون ریال و 60 میلیون ریال انجام شده است. لذا هویت هر دو سارق مشخص و طی عملیاتی دستگیر شدند.

باقریان تصریح کرد: متهم اول که مبلغ 33 میلیون ریال را به سرقت برده بود طی بازجویی ها به بزه انتسابی خود اعتراف کرد. لیکن متهم دوم که از بزه منتسب به خود شدیداً متعجب شده بود، اظهار داشت وی حتی از وجود شماره حسابی به نام خود بی اطلاع است و وی شماره حسابی ندارد که بتواند از طریق آن مرتکب سرقت شود.

باقریان ادامه داد: با توجه به اظهارات متهم، کارشناسان پلیس فتا بار دیگر وارد عمل شدند که طی تحلیل و بررسی های مجدد مشخص شد یکی از بانک ها خصوصی به منظور قدردانی از خوش حساب بودن متهم، کارت هدیه‌ای به اسم وی صادر و به آدرس وی ارسال کرده است، اما با توجه به تغییر محل سکونت وی، کارت هدیه به فرد ناشناسی تحویل داده شده و این فرد اقدام به سوء استفاده از کارت یاد شده و انجام سرقت اینترنتی به وسیله آن کرده است.

وی افزود: با توجه به یافته های جدید، متهم دوم تبرئه و سارق اصلی طی عملیاتی جداگانه دستگیر و پس از اعتراف به بزه انتسابی، هر دو متهم پرونده جهت صدور حکم به مرجع قضایی ارجاع داده شدند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
آخرین عکس سلفی یک مسافر هواپیمای بدون بازگشت
آخرین عکس سلفی یک مسافر هواپیمای بدون بازگشت
دلیل فنی سقوط هواپیمای ATR در سمیرم | دلیل احتمالی سقوط هواپیمای ATR در سمیرم
دلیل فنی سقوط هواپیمای ATR در سمیرم | دلیل احتمالی سقوط هواپیمای ATR در سمیرم
جزییات کامل سقوط هواپیمای یاسوج | اخبار مربوط به سقوط هواپیمای تهران یاسوج
جزییات کامل سقوط هواپیمای یاسوج | اخبار مربوط به سقوط هواپیمای تهران یاسوج
نظرات