این هفته، هفته «جبهه پایداری» بود. برای دولت ویژه‌برنامه دارند. هفته را با تجمع دلواپسی شروع کردند و با تجمع اعتراضی به پایان می‌برند. وعده‌شان امروز ساعت 16 میدان فاطمی است. می‌خواهند در اعتراض به بدحجابی تجمع کنند؛ تجمعاتی که هشت سال به فکرشان خطور نکرده بود.

نت شهر:رییس دولت قبل مقابل 290 نماینده مجلس ایستاد و مبارزه با بدحجابی را به سخره گرفت اما آن روزها اصلا به فکرشان هم نرسید که بروند مقابل وزارت کشور تجمع کنند. جلوی سوال‌کنندگان از رییس دولت قبل را هم که به دنبال علت تعلل دولت در مبارزه با بدحجابی بودند می‌گرفتند و طرح این‌گونه سوالات را به مصلحت نمی‌دانستند.

خودشان در گوشه و کنار می‌گفتند که دولت احمدی‌نژاد اعتقادی به مبارزه با بدحجابی ندارد اما حالا سکوت را شکسته‌اند. می‌خواهند تجمع کنند و دغدغه و دلواپسی‌شان شده است «بدحجابی». تجمع به همت «حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی» قرار است برگزار شود. مدرسه علمیه‌یی که ارادت خاصی به جبهه پایداری دارد. حالا برنامه این هفته مخالفان دولت، تجمع علیه بدحجابی است.

می‌خواهند جمع شوند، شعار دهند و انتقاد کنند از دولت هشت ماهه‌یی که به اندازه هشت سال احمدی‌نژاد و حتی بیشتر انتقاد شده است. حالا دیگر از جناح موافق دولت به جناح مخالف دولت تبدیل شده‌اند و انتقاد جایز است. برنامه‌ریزی گسترده دارند. تا حالا هر هفت روز دولت روحانی بحران داشته باشد و دریغ از بخشیدن یک حواس جمع به دولتمردان برای حل مشکلاتی که سکوت همین دل نگرانان به ارمغان آورده است.

درست در روزهایی که اصلاح‌طلبان برای گرفتن مجوز یک همایش با سختی‌های متعددی روبه‌رو هستند، پایداری‌ها به راحتی آب خوردن همایش، تجمع، سخنرانی و میزگرد برگزار می‌کنند.
 
تجمعی در اعتراض به هشت سال سکوت
خبر تجمع را اما خبرگزاری فارس منتشر کرده و بنرهای آن نیز در سطح شهر توزیع شده است. بنا به این خبر قرار است تجمع عظیمی در میدان فاطمی تهران علیه بدحجابی برگزار شود؛ تجمعی که می‌گویند یک‌باره به فکرش نیفتاده‌اند و یک سال برای گرفتن مجوز آن دوندگی کرده‌اند، نکته‌یی که نشان می‌دهد دولت سابق حتی اجازه تجمع به حامیانش را هم نداده است. تجمع اما مبهم است. یک‌بار خبر از لغوش می‌آید و کمی بعد خبر از برگزاری‌اش. برایش اما تبلیغات گسترده‌یی شده است تا این همایش پرشور باشد.

در کامنت‌های این خبر برخی اعلام کرده‌اند که مسوولان بسیج تهران این اجتماع را تایید نکرده‌اند. آخرین بار چنین تجمعی در سال 85 و مقابل مجلس شورای اسلامی صورت گرفته بود اما این‌بار نوع تبلیغات نشان می‌دهد که این تجمع متفاوت از تجمع‌های دیگر است. برایش مجوز گرفته‌اند، تبلیغات کرده‌اند و برنامه‌ریزی. نکته اینجاست که چرا چنین تجمعاتی در دولتی که به هر شکل مبارزه با بدحجابی را به سخره می‌گرفت صورت نگرفت؟ آیا حسن روحانی که این روزها با حجم انبوهی از مشکلات روبه‌رو است باید پاسخگوی این مساله نیز باشد؟
 
تجمع شاکیانی که تا دیروز حامی بودند
24 اسفند سال 90 اما روز به یاد ماندنی‌ای برای اصولگرایان حامی احمدی‌نژاد بود که ظاهرا آن روز را تا اندازه‌یی از یاد برده‌اند. جلسه سوال نمایندگان از محمود احمدی‌نژاد که پس از سال‌ها بی‌اعتنایی به صحن علنی مجلس آمده بود آنقدر پاسخ‌های عجیبی داشت که ظاهرا منتقدان امروز که تا دیروز حامی همان فرد بودند آن اظهارات را از یاد بردند. یکی از محورهای سوال از رییس‌جمهور موضوع بی‌توجهی دولت‌های نهم و دهم به بدحجابی بود. احمدی‌نژاد در این جلسه گفت: کار فرهنگی با بگیر و ببند نمی‌شود، آیا این سخن بد است، اینقدر به دخترها و پسرها گیر سه‌پیچ ندهیم. اینها فرزندان خودمان هستند، ‌باید به این جوان‌ها احترام گذاشت. همین‌ها بودند که در دوران دفاع مقدس جنگ را اداره کردند.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: حالا اینجا یک شوخی هم با هم بکنیم. اینکه در مناسبت‌هایی مانند 22 بهمن از همه تیپ آدم‌ها جلوی دوربین نمایش دهیم، اما وقتی این مناسبت‌ها گذشت با همین افراد برخورد می‌کنیم، تناقض است.

احمدی‌نژاد افزود: «کدام یک از ما گناه نکرده‌ایم، گناه بد است، اما چه کسی با من و شما برخورد کرده است؟ این درست نیست، چراکه اگر با من و شما برخورد نشود، این به ذهن متبادر می‌شود که «واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند». آیا رییس‌جمهور حق اظهارنظر ندارد؟ نمی‌شود با یک اظهارنظر همه‌چیز یک مملکت زیر و رو شود.»

اما جدای از این بحث، اطرافیان محمود احمدی‌نژاد بارها در گوشه و کنار اعلام کردند که او اعتقادی به مبارزه با بدحجابی و گشت ارشاد نداشته و بارها برای جلوگیری از آن تلاش کرده بود؛ نکته‌یی که شاکیان امروز نه تنها به آن اعتراضی نکردند بلکه هر روز حمایت‌شان از احمدی‌نژاد را گسترده‌تر کردند.
 
مسوولیت تجمع با کیست؟
برای این تجمع ظاهرا حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی درخواست مجوز کرده است. وب سایت این حوزه علمیه اما نکات جالب توجهی دارد. چندی پیش و در 31 فروردین ماه 93 حوزه علمیه مروی (شماره 2) طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه سراسر تهران را به تجمع علیه بی‌حجابی و بدپوششی فراخوانده بود. پوشش گسترده اظهارات و سخنرانی‌های حجت‌الاسلام پناهیان از روحانیون نزدیک به جبهه پایداری، سخنرانی‌های آیت‌الله مصباح‌یزدی پدر معنوی جبهه پایداری، سخنرانی‌های انتخاباتی کامران باقری‌لنکرانی کاندیدای ابتدایی جبهه پایداری در انتخابات 92 و در نهایت حمایت‌های گسترده این حوزه از سعید جلیلی کاندیدای نهایی جبهه پایداری خط و ربط این حوزه را به خوبی نمایان می‌کند.

حالا مشخص است که برنامه این هفته جبهه پایداری فرهنگی است. شروع هفته با همایش دلواپسیم در حوزه سیاست خارجی بود و پایان هفته با تجمع علیه بدحجابی. همه این موارد نشان از برنامه‌ریزی‌های گسترده مخالفان دولت و تقسیم کار آنها در همه حوزه‌ها دارد.


منبع: اعتماد

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات
  • سارا :

    همین [...] هستند که میرن رو صورت مردم اسید می پاشن! انشالا [...]!


    1393/07/30 11:21:48
  • شهروند :

    با سلام چون جبهه پایداری از قدرت در حال حاضر منافعی ندارد می خواهد بحران سازی نماید


    1393/02/18 08:41:22

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )