این روزها روی جلد هر یک از نشریات ورزشی اسپانیا را که نگاه کنید می‌توانید تیتری درباره برکناری خراردو مارتینو، سرمربی بارسلونا و گمانه‌زنی درباره جانشینان او پیدا کنید. در میان همه کاندیداهایی که نام آنها برای جانشینی مارتینو آورده شده است، به نظر می‌رسد یک نفر شانس بیشتری دارد و او کسی نیست جز لوئیس انریکه، سرمربی تیم سلتاویگو.

 

نت شهر: لوئیس انریکه که در فاصله سال‌های 1996 تا 2004 برای کاتالان‌ها توپ زده است طبق اعتراف خود یک آنتی‌مادریدیستای (دشمن رئال مادرید) خالص است. دشمنی او با مادرید‌ی‌ها چندان تعجب‌آور هم نیست. او در سال 1996 در حالی به بارسلونا پیوست که پنج فصل متوالی برای رئال مادرید توپ زده بود. پیوستن انریکه به بارسلونا و ستاره شدنش در نیوکمپ همان و تبدیل شدن او به یکی از منفورترین اشخاص در نزد هواداران رئال مادرید همان.

انریکه در حالی که هنوز مذاکراتش با رئال مادرید به پایان نرسیده بود و سران باشگاه مشغول فراهم کردن شرایطی برای نگه داشتن او بودند سر از کاتالونیا درآورد، طوری که حتی کسی نفهمید او چه زمان و چگونه تست‌های پزشکی بارسلونا را گذراند. پیوستن غیرمنتظره به دشمن قدیمی بهانه‌ای به اندازه کافی بزرگ بود که هواداران رئال مادرید هرگز نخواهند انریکه را ببخشند و همیشه از او به عنوان یک خائن یاد کنند.

هرچه گذشت نفرت و کینه مادریدی‌ها از انریکه بیشتر هم شد، چرا که او با پیراهن بارسلونا پنج گل در ال‌کلاسیکوها به کهکشانی‌ها زد که دو گل آن در سانتیاگوبرنابئو بود. معروف‌ترین گلی که او به رئال زد در ماه نوامبر سال 1997 بود که پس از آن به سمت هواداران رئال رفت و پیش چشمان آنها بر آرم باشگاه بارسلونا روی پیراهن‌ خود بوسه زد. نفرت و تنش در سانتیاگوبرنابئو هرگاه که انریکه پایش را به این ورزشگاه گذاشته، کاملاً محسوس بوده است اما این شرایط همیشه به او انگیزه داده است تا تلاش خود را برای ناکام گذاشتن رئالی‌ها بیشتر کند.

دشمنی انریکه با رئالی‌ها به جایی رسید که صدای لورنزو سانز، رئیس پیشین این باشگاه را درآورد و او رسماً به انتقاد از بازیکن پیشین تیمش پرداخت و حرکاتش را تحریک‌آمیز دانست. انریکه اما پاسخی به سانز داد که نفرت رئالی‌ها را از آن دو چندان کرد. او گفت: زمانی که دوباره به تیمت گل زدم اگر خواستی گریه کن!

بدون شک رابطه میان انریکه و رئال مادرید تیره‌تر از آن است که قابل ترمیم باشد و احتمال رخ دادن چنین اتفاقی به صفر خواهد رسید اگر او دوباره به بارسلونا برگردد و هدایت آبی‌واناری‌ها را بر عهده بگیرد. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن هستند که آندونی سوبی سارتا، مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا سه شب پیش (یکشنبه) در نزدیکی خانه لوئیس انریکه دیده شده است که این احتمال انجام مذاکره میان طرفین را افزایش داده است. در نهایت اگر انریکه سرمربی بارسلونا شود باید همان چیزی را از جدال این تیم رئال مادرید انتظار داشت که در سه فصل مربیگری ژوزه مورینیو در رئال مادرید (2010 تا 2013) ال‌‌کلاسیکو‌ها را به سمت جنجال و تشنج کشید.

منبع: روزنامه مشرق

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )