رئیس جمهور گفت: مسیر ما با دنیا در راه تعامل و دوستی و در چارچوب عزت و مصلحت کشورمان است.

 

نت شهر: به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در اولین سخنرانی خود در جمع مردم ایلام در ورزشگاه تختی ایلام با تشکر از حضور ایلامی‌ها در مراسم استقبال و سخنرانی خود گفت: این حضور شما نشان دهنده تعهد مردم به این سرزمین است.

وی ادامه داد: ایلام به عنوان سرزمین قهرمانان تاریخ گذشته و امروز سرزمینی که دارای تمدن چند هزار ساله است شناخته می‌شود این سرزمین همواره سرزمین مرزبانان و مزرداران غرب ایران عزیزمان بوده است.

روحانی اظهار کرد: مردم سرافراز ایلام در طول دوران دفاع مقدس به عنوان پیشگامان و پیشتازان جبهه از شرف و استقلال کشور عزیزمان حمایت می‌کردند. من در طول هشت سال دفاع مقدس بارها به ایلام عزیز آمدم و شاهد بودم که چگونه شما قهرمانان در کنار علما، بزرگان، عشایر، حیدری‌ها و مرواریدها جنگیدید و از شرف و عزت این سرزمین دفاع کردید.

رئیس جمهور افزود: همه شما عشایر، لرد، لک، عرب و اقوام مختلف دست به دست هم دادید و از ایران عزیز دفاع کردید و امروز برای آبادانی این سرزمین به اینجا آمدم.

وی در ادامه خطاب به مردم ایلام گفت: مردم عزیز، زنان قهرمان و مردان دلاور، امروز ایلام شاهد حضور 24 خرداد سال گذشته است. شما سال گذشته برای اجرای تدبیر مقام معظم رهبری و به منظور سربلندی ایرانی عزیز اعتنایی به تبلیغات مسموم دشمنان نکردید و پای صندوق آراء رفته و حماسه سیاسی بزرگ را آفریدید.

روحانی با اشاره به گسترش روابط خارجی ایران با سایر کشورها گفت: همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های امروز ما به دلیل حضور و مقاومت شما مردم است. ایران امروز در جهبه خارجی موفق‌تر و سربلندتر از همیشه است و روابط‌ ما با دنیا به ویژه با همسایگان بهتر از همیشه است.

وی ادامه داد: با عراق کشور همسایه، دوست و برادرمان روابط مان روز به روز نزدیک‌تر و صمیمی‌تر خواهد شد. عراق کشوری است که در کنار ایلام عزیز ما است. همچنین با همه همسایگان روابط‌مان گسترش می‌یابد. علاوه بر این با دنیای غرب و شرق و آنهایی که برابر حقوق ملت ایران، عزت این سرزمین و رشد و شکوفایی ایران سرفرود آوردند، رابطه خواهیم داشت و دستمان را به سوی آنها دراز خواهیم کرد.

رئیس جمهور در جمع مردم ایلام با بیان این‌که با دنیا در چارچوب عزت و مصلحت ایران تعامل و دوستی خواهیم داشت تاکید کرد: همه الطاف شما نسبت به خادم‌تان است و باید بگویم دولت خدمتگزار با برنامه و اجرای برنامه ان‌شاءالله پاسخ مثبت خواهد داد.

 رییس جمهور در ادامه گفت: ایران در مسیر پیشرفت و تعالی و توسعه است و این فقط یک ادعا نیست با توکل به خدا روز به روز شاهد خواهیم بود با همت،‌فداکاری و اتحاد شما مردم، ایران آبادتر، سرفرازتر و شکوهمندتر در منطقه و جهان خواهد بود.
 
رییس جمهور ادامه داد: در پناه اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه مولایمان امیر المومنین(ع) که ماه رجب به نام اوست و میلادش را ارج می‌نهیم راه توسعه کشور را ادامه خواهیم داد.
 
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: ما در مرحله دوم گام بلندی در راه سلامت،‌ بهداشت و درمان مردم کشور برداشته ‌ایم و برداشتن این قدم‌ها را ادامه خواهیم داد، مراکز بهداشتی و درمانی استان ایلام در سال جاری و سال آینده تجهیز خواهد شد و بیمارستان 376 تختخوابی ایلام را تا پایان سال آینده آماده بهره‌برداری می‌کنیم.
 
روحانی ادامه داد: تلاش داریم تا مردم با هزینه کمتری به سلامت مورد نظرشان دست یابند.
 
وی همچنین تصریح کرد: در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به محیط‌زیست رسیدگی خواهد شد ایلام از ریزگردها در رنج است و ما به همراه دولت عراق تلاش داریم تا برای ساماندهی و سالم‌سازی محیط‌ زیست گام‌های لازم را در سال جاری و سال آینده و تا پایان این دولت برداریم. در جلسه اخیر هیات دولت به موضوع جنگل‌های زاگرس و ایلام که عروس زاگرس است، پرداخته شد و اقدامات لازم برای ساماندهی این جنگل‌ها و رفع مشکلاتش در نظر گرفته شده است و عصر امروز چهارشنبه از طرح های بهسازی جنگل در این استان بازدید خواهم کرد.
 
روحانی تاکید کرد: ما برای احیای جنگل‌های بلوط استان ایلام اقدام می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم زیبای‌های این منطقه که موجب شکوفایی این منطقه و ایران است از دست ما برود. ایلام سرزمین گردشگری برای مردم ایران و نیز مردم کشورهای دیگر است.
 
رییس جمهور با اشاره به شعارهای که در مسیر خیابان از فروردگاه تا محل سخنرانی وی بر روی پلاکارت‌ها نوشته شده بود و مربوط به وضعیت اشتغال دراستان ایلام بوده است گفت: مردم این استان از نبود اشتغال و بیکاری گله دارند دولت امسال در مرحله اول و راس اقداماتش در رابطه با اجرای اقتصاد مقاومتی رونق اقتصادی و اشتغال تلاش خواهد کرد. این تلاش جوانان،‌ دانشجویان،‌ پسران و دخترانو مردان و بانوان این سرزمین را شامل می شود.
 
روحانی با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های که دولت برای استان ایلام در دست دارد، تاکید کرد: در این سفر برای اجرای 44 پروژه که 34 پروژه آن در سال 93 و 10 پروژه دیگر در سال آینده تکمیل می‌شود، برنامه داریم. این پروژه‌ها مربوط به تمامی شهرستان‌های این استان است که از طریق شورای اداری استان اعلام خواهد شد.
 
وی گفت: امسال و سه سال آینده در دولت تدبیر و امید تلاش ما این است که ایلام به لحاظ مشکلات آبیاری و کشاورزی مشکلات و معضلاتش حل و فصل شود و در اینجا به شما مردم عزیز قول می‌دهم که برای اجرای آبیاری مدرن و طرح اجرای سامانه گرمسیری برای 50 هزار هکتار اراضی استان ایلام مخصوصا در مناطق جنوبی ایران از جمله دشت عباس و دهلران اقدامات لازم طی سه الی چهار سال آینده عملیاتی شود این گام اول برای آبادانی استان ایلام است ودر مرحله دوم صنعتی شدن استان را دنبال خواهیم کرد.
 
رییس جمهور ادامه داد: طرح های مهمی برای ساماندهی گاز و پتروشیمی استان ایلام در نظر گرفته شده است، ما تلاش داریم گازهای که در حال حاضر از دست می‌رود جمع‌آوری و تبدیل به طرح‌های پتروشیمی کنیم و در همین راستا عصر امروز چهارشنبه بخشی از پتروشیمی ایلام افتتاح خواهد شد و طرح های دیگر در این زمینه ظرف‌ سال‌ پیش رو در دست اقدام قرار می‌گیرد .

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )