وزیر سابق دولت‌های جنگ و سازندگی اعتقاد دارد که در سی و پنج سال طی شده از انقلاب اسلامی جناح‌های چپ و راست اعتباری در بین مردم پیدا نکرده‌اند.

 

نت شهر: سید محمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با نامه نیوز با اشاره به برگزاری همایش « دلواپسیم» توسط منتقدان دولت روحانی گفت:کسانی که اینگونه رفتار می‌کنند تمایل به حضور در قدرت دارند.

وی خاطرنشان کرد: شکست خوردگان به دنبال بازگشت به قدرت هستند و آنهایی که به قدرت رسیده‌اند به دنبال حفظ آن هستند.

وزیر نفت دولت میرحسین موسوی با اشاره به اینکه هردو طرف دعوا قدرت را لازمه حیات خود می‌دانند، افزود: آنها دعوا می‌کنند و مردم به دنبال این هستند که کسی بیاید تا مشکلات آنها را حل کند. مردم کاری به این دعواها ندارند.

غرضی ادامه داد: ترجمه ی سیاسی بنده از قدرت سیاسی این است که این قدرت باید متضمن تسهیل امور مردم باشد نه اینکه وسیله ای برای حل اختلاف گروه های سیاسی قلمداد شود. اگر در حوزه سیاست اختلاف نظر هست این اختلاف نظر باید در بین خود سیاسیون حل شود نه اینکه گروهی بیاید گروه یا شخص دیگری را از قدرت برکنار کند و بعد از این را در پی حل دعوا باشد.

وزرایی معرفی می‌کردم که 90 درصد رای داشتند
وزیر پست و تلگراف دولت هاشمی با اشاره به درگیری 35 ساله چپ و راست در کشور گفت: می بینیم که در این سال‌ها نه چپ اعتبار پیدا کرده است نه راست. از آنجایی که حکومت باید برای مردم و به خاطر مردم باشد این گروه ها چندی به قدرت می رسند و چون در بدست آوردن دل مردم توفیقی کسب نمی کنند به ناچار قدرت را به جناحی دیگر تحویل می دهند .

وی خاطر نشان کرد:در نظام اسلامی تلاش برای تصاحب قدرت مذموم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: من در زمان انتخابات اعلام کردم 55 میلیون به من رای بدهند تا یک دولت ضدتورم درست کنم. در دولت ضد تورم چون بحث منافع عام مردم است بین گروه ها اختلافی بوجود نمی آید.

غرضی ادامه داد: اگر من رئیس جمهور می‌شدم وزرایی معرفی می‌کردم که بتوانند رای اعتماد 90 درصدی از مجلس کسب کند. ذهنیت من همیشه این بوده که وزیر باید مورد اعتماد اکثریت قریب به اتفاق باشد.

این فعال سیاسی با اشاره به سابقه خود در دولت‌های موسوی و هاشمی رفسنجانی گفت: در 16 سالی که وزیر بودم همیشه بیشتر از دو سوم آرا نمایندگان را داشتم و هیچگاه با مجلس درگیر نبودم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی مشکل این است که وزیرایی که سر کار آمده اند با تعداد کمی از مجلس رای اعتماد گرفتند و همین موضوع برایشان مشکل ایجاد کرد.

عدم تفاهم مجلس و دولت به ضرر مردم است
رئیس سابق سازمان مهندسی کشور تصریح کرد: این گرفتاری مقطعی هم نیست و در طول حیات این دولت چون وزرا رای آن چنانی ندارند این مشکلات همواره وجود خواهد داشت.

غرض با اشاره به اینکه به اجماع اعتقاد دارد افزود: دولت باید برای هرکاری نظر موافق اکثر نمایندگان مجلس را جلب کند و آنها را با خود همراه کند.

وی تصریح کرد: ما نه طرفدار سرمایه داری هستیم نه طرفدار کمونیست ما طرفدار عدالت اجتماعی فراگیر هستیم. اگر مجلس و دولت نتوانند این عدالت اجتماعی را بدست بیاورند به مشکل برمی‌خورند.

وزیر پست و تلگراف دولت هاشمی با اشاره به حدیث" لولا الحجة لساخت الأرض بأهلها " گفت: اگر حجت در روی زمین نباشد، زمین، مردم را به کام خود فرو می‌‌کشد. این درست عین موقعیتی است که عده ای به عنوان مجلس و عده ای به عنوان دولت نمی‌توانند به تفاهم برسند و این به ضرر مردم می شود.

غرضی در پایان خاطر نشان کرد: من خودم زمانی که 98 درصد مردم با جمهوری اسلامی موافق بودند این حجت را در روی زمین دیدم.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )