مسئولان امنیتی و سیاسی در استان دیالی از فعال کردن زنان انتحاری از سوی داعش در این استان شرقی عراق خبر دادند.

 

نت شهر: به گزارش مهر به نقل از روزنامه القدس العربی، یک مسئول محلی در استان دیالی در شرق عراق از طرح تشکیل زنان داعشی در این استان برای انجام عملیات انتحاری و مشارکت در انتقال مواد لازم برای ساخت بمب و بمبگذاری خودروها خبر داد.

احمد الزرکوشی مسئول منطقه شمال دیالی تاکید کرد: گروههای مسلح ترفند جدیدی برای فعال کردن هسته های مخفی در حوض حمرین السعدیه و جلولا و مناطق شمالی دیالی از طریق تشکیل هسته های زنان مرتبط به داعش به کار گرفته اند.

وی بیان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی شکی نیست که گروهک داعش هسته زنان در برخی مناطق دیالی برای حمایت لجستیکی شامل انتقال نامه، مواد منفجره و به کارگیری در ماموریت های جاسوسی و رصد برخی اهداف استفاده می کند.

الزرکوشی تاکید کرد: دستگاه های اطلاعاتی تحولات داخلی داعش را به دقت دنبال می کند و موفق به نفوذ در داعش شده است. دستگاه اطلاعاتی در بیش از یک منطقه به ویژه در عمق تل حمرین در 45 کیلومتری شمال شرق بعقوبه با داعش مبارزه کرده است.

از سوی دیگر غالب عطیه از مسئولان پلیس دیالی گفت: تلاشهایی برای احیای هسته های زنان انتحاری در دیالی وجود دارد و این با توجه به افزایش تهدیدات و خطر داعش است در حالی که پرونده زنان انتحاری در سال 2009 به پایان رسید.

وی افزود: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی طرحهایی علیه عوامل انتحاری زن به کار بسته اند که تا 95 درصد به نابودی این پدیده انجامیده است. از جمله این اقدامات تشکیل گروه زن متشکل از 300 نفر به نام دختران عراق برای تعقیب و رصد عوامل انتحاری در سراسر استان دیالی است. اما خطر عوامل انتحاری زن هنوز وجود دارد زیرا تروریسم در عراق به طور کلی وجود دارد.

وی تاکید کرد: هدف داعش از تشکیل هسته های جدید زنان انتحاری انتقام این زنان از کسانی که همسران، فرزندان و برادران آنها را کشته اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )