ادعای بازداشت 62 تروریست در عربستانوزارت کشور عربستان، از شناسایی یک گروهک بزرگ "تروریستی" و بازداشت اعضای آن خبر داد

نت شهر:به گزارش شبکه العالم، وزارت کشور عربستان سه شنبه اعلام کرد: یک گروهک تروریستی که برای حمله به مراکز دولتی و منافع کشورهای خارجی در عربستان برنامه ریزی کرده بود، شناسایی و 62 عضو آن بازداشت شده اند.

بنا بر ادعای این وزارتخانه، سه تن از بازداشت شدگان دارای اجازه اقامت در عربستان هستند و این گروهک، برای حمله به مراکز دولتی و منافع کشورهای دیگر در عربستان برنامه هایی داشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی 35 تن از کسانی را که پیشتر به خاطر ارتباط با "عناصر تندرو در سوریه و یمن"، پس از بازداشت موقت آزاد شده بودند، بار دیگر دستگیر کرده و مشخصات 44 نفر را هم برای درج در لیست "تحت تعقیب"، به پلیس بین الملل ارسال کرده اند.

گفتنی است، مقامات امنیتی عربستان هر از چندی، از شناسایی یک "گروه تروریستی" و بازداشت اعضای آن خبر می دهند تا از یک سو، خود را با رویکرد "مبارزه با تروریسم" همراه نشان دهند و از سوی دیگر، با بزرگنمایی تهدیدات تروریستی علیه کشور خود، امکان حذف مخالفان را به بهانه "مبارزه با تروریسم" فراهم کنند.

عربستان به تازگی شماری از گروه های سیاسی را به "فهرست تروریسم" افزوده است که دو تشکل شیعی حوثی های یمن و حزب الله عربستان از آن جمله هستند.

مقامات امنیتی عربستان برای گمراه کردن افکار عمومی، نام برخی از گروه هایی را که در منطقه دارای فعالیت سیاسی هستند، در کنار گروه های تروریستی همچون القاعده و النصره قرار می دهد تا به زعم خود آنها را تروریستی قلمداد کنند و زمینه را برای  برخورد شدید و حذف آنها فراهم کند، و این در حالی است که اصرار عربستان بر ارسال جدیدترین تجهیزات پیشرفته برای تروریست های القاعده و النصره که در خاک سوریه علیه دولت و ملت این کشور می جنگند، ادامه دارد و هر روز ابعاد تازه ای از آن فاش می شود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
آمریکا خواهان توافقی جامع با ایران هستیم | پیام رئیس جمهور آمریکا در مورد مذاکره
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
معمای بزرگ؛ کدام کشور به سوریه حمله کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
آمریکا در کدام کشورها بیشتر سرمایه‌گذاری کرده است؟
تبلیغات
loading...
نظرات