در شرایطی که علی دایی لیست بازیکنان مورد نظرش را به رحیمی مدیرعامل جدید پرسپولیس داده گمانه زنی ها برای دروازه بان فصل آینده پرسپولیس شروع شده است.

نت شهر:بعد از اینکه ممنوعیت استفاده از دروازه بان های خارجی در لیگ برتر برداشته شد پرسپولیس توانست از فرصت استفاده کند و نیلسون برزیلی را برای دروازه بانی به تهران بیاورد. این دروازه بان مسن به رغم اینکه گفته می شد دوام زیادی در لیگ نمی آورد ولی خیلی زود با شرایط بازی در پرسپولیس سازگار شد و با غلبه بر حواشی که البته بخش اعظم آنها را باید مدیون ندانستن زبان فارسی باشد توانست یکی از بهترین دروازه بان های لیگ شود.

در نهایت درخشش نیسلون در دروازه راه را برای موفقیت پرسپولیس در لیگ هموار کرد و تیم دایی موفق شد سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل بعد را بگیرد. اما حالا صحبت هایی مبنی بر جدایی این دروزاه بان برزیلی به گوش می رسد و خودش گفته شاید نتواند در تیم پرسپولیس باقی بماند. همین جمله  کافی بوده تا گمانه زنی ها برای پست دروازه بانی فصل بعد پرسپولیس جدی تر از هر زمان دیگری شروع شود.

در واقع خود باشگاه هم برای خریدن یک دروازه بان خوب استارت زده است و اولین دروازه بانی که پرده از علاقه سرخ ها به خودش برداشت محسن فروزان دروزاه بان فصل پیش گسترش فولاد تبریز است. فروزان در گفت و گویی که روز گذشته در «تسنیم» از او منتشر شد به صراحت اعلام کرده علی دایی شخصا به او زنگ زده و درباره فصل بعد و دروازه بانی در تیم پرسپولیس صحبت هایی انجام داده است.

این خبر به این معنی است که دایی رفتن نیلسون را جدی گرفته و از همین حالا تلاش می کند جای خالی او را پرکند. اما گزینه دومی هم در این بین مطرح است؛ علیرضا بیرانوند. دروازه بان جوان تیم نفت بازیکن فوق العاده آینده داری نشان داده است و علاقه اش به پرسپولیس را هم بیان کرده است. علیرضای جوان در واقع فصل پیش هم با پرسپولیسی ها به توافق رسید ولی نفتی ها اجازه ندادند او این تیم را ترک کند. امسال اتفاق دوباره تکراری است؛ هم پرسپولیس به بیرانوند علاقه دارد و هم اینکه بیرانوند به پرسپولیس اما برای سرخ ها باز هم مشکل تیم نفت و یحیی گل محمدی است. یحیی که دروازه بانش را به عنوان پدیده جدید لیگ معرفی کرده نمی خواهد بدون او برای جنگیدن در بازی های آسیایی تلاش کند.

طالب لو پرسپولیسی می شود؟
گزینه های دیگر بیشتر احتمالی است؛ ابتدا باید از لک دروازه بان تیم تراکتور صحبت شود که پرسپولیسی ها تمایل زیادی برای به خدمت گرفتن او دارند؛ با این حال او به علت گذراندن دوران سربازی اش نمی تواند از این تیم جدا شود. مورد احتمالی بعدی هم رحمان احمدی است؛ دروازه بان ملی پوش تیم سپاهان که با مسئولان این تیم به مشکل برخورده است و رابطه خوبی هم با دایی دارد.

شاید اگر قرار باشد دروازه بانی جای خالی نیسلون را برای پرسپولیسی ها پر کند رحمان گزینه ایده آلی باشد. اما در این میان جنگ دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس را باید مد نظر قرار داد که در این چند ساله حسابی به پر و پای یکدیگر پیچیده اند و بعید است سپاهان به راحتی اجازه بدهد دروازه بانش به تیم رقیب تهرانی برود.

اما در این میان گزینه دیگری هم باقی مانده که شاید برای سرخابی های پایتخت جالب باشد؛ وحید طالب لو که فصل گذشته را در تیم راه آهن سپری کرد و صحبت هایی مبنی برای پیوستن او به پرسپولیس به گوش می رسد. طالب لو اگر چه گفته به طور غیر مستقیم از پرسپولیسی ها پیشنهاد داشته ولی گفته که به طور قطع به این تیم نمی رود و منتظر چراغ سبز باشگاه استقلال است.

اما ماجرای طالب لو به این راحتی ها نیست؛ در واقع طالب لو دروازه بانی است که در زمان علی دایی به تیم ملی دعوت شده و به نوعی وامدار او است. اگر دایی پیشنهاد غیر مستقیم باشگاه را به طور رسمی به طالب لو بدهد برای دروزاه بان سابق استقلال دشوار می شود که روی مربی ای که گفته احترام زیادی برایش قائل است را زمین بیندازد. این در حالی است که سرخ ها هم از مدت ها قبل به کار با دروازه بان ها سابق استقلال عادت کرده اند. از یحیوی گرفته تا همین غلامپور که حالا آن قدر سرخ شده که با هر گلی که پرسپولیس می زند یکی از مهره های دایی را از فرط خوشحالی جابجا می کند!

به رغم همه این معادلات پرسپولیسی ها هنوز تلاش می کنند تا هر طور شده نظر نیسلون برای برگشتن به تیم را جلب کنند تا شاید روزهای خوبی با این دروازه بان برزیلی در آسیا تجریه کنند.

منبع:فرارو ورزشی

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )