تنها بعد از گذشت یک روز پس از انتصاب پریسا مقتدی از سوی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به سمت رئیس مجموعه تئاتر شهر،انتخاب این بانوی هنرمند برای تصدی این مسئولیت،بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی به ویژه رسانه های آلمانی زبان داشته است.

 

نت شهر: به گزارش ایرنا ، هفته نامه آلمانی اشپیگل روز دوشنبه با اختصاص خبر انتصاب خانم مقتدی به عنوان رییس مجموعه تئاتر شهر در ایران به عنوان یکی از خبرهای اصلی بخش فرهنگی خود،نوشت:پریسا مقتدی 43 ساله درحالی سکان هدایت تئاتر شهر تهران را بر عهده می گیرد که پیش از این هیچ زنی چنین مسئولیتی را برعهده نداشته است.
اشپیگل همچنین خاطرنشان می کند:ˈرئیس جمهور روحانی بر نقش زنان در پست های مدیریتی تاکید دارد و در اجرای وعده های خود در این راستا، تاکنون نیز سه زن را به عنوان معاونان خود معرفی کرده است.
روزنامه برلینر سایتونگ روزنامه سراسری آلمان نیز این انتصاب را قدمی تاریخی در ایران برشمرد و همچون دیگر نشریات بازتاب دهنده این انتصاب،وعده رئیس جمهور حسن روحانی در بکارگیری زنان در سمت های مدیریتی را اقدامی بی سابقه در دولت های ایران قلمداد کرد.
وینر سایتونگ روزنامه آلمانی زبان چاپ اتریش که به عنوان روزنامه رسمی دولت این کشور نیز محسوب می شود از جمله نشریاتی بود که با انعکاس خبر انتصاب یک زن به عنوان رییس مجموعه تئاتر شهر تهران،نوشت: جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در سی و پنج سال گذشته یک زن را به عنوان رئیس تئاتر شهر تهران برگزید.
این روزنامه می نویسد:رئیس جمهور روحانی در ابتدای پذیرش مسئولیت خود در تابستان سال گذشته وعده داده بود که در دولت وی زنان در پست های مدیریتی بکار گرفته خواهند شد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پست نگار جواهریان به  واکنش به حضور سلبریتی ها در تئاتر
پست نگار جواهریان به واکنش به حضور سلبریتی ها در تئاتر
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
آناهیتا همتی به جمع منتقدین پیوست،با این بودجه ها کشورهای دیگر مدیریت می شوند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )