ثبت رکورد تولید برق اتمی در ایران



معاون وزیر نیرو با تشریح آخرین وضعیت تولید و مصرف برق در روزهای نخست تابستان از ثبت تولید یکهزار و 24 مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و اعلام کرد: تولید اسمی برق ایران از مرز 47000 مگاوات عبور کرده است.

 

محمد بهزاد در گفتگو با مهر در تشریح آخرین وضعیت تولید و مصرف برق کشور در روزهای نخست تابستان، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید برق ایران به حدود 70 هزار مگاوات افزایش یافته است.

 

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه هم اکنون حدود 518 واحد نیروگاهی در استان های سراسر کشور به طور همزمان در مدار بهره بردایر قرار دارد، تصریح کرد: علاوه بر نیروگاه ها، شبکه انتقال و توزیع و پست های برق کشور هم در آمادگی کامل به سر می برند.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هیچگونه نگرانی بابت تامین برق مشترکان مختلف در فصل تابستان وجود ندارد، اظهار داشت: در هفته جاری ظرفیت تولید عملیاتی 47 هزار مگاوات برق عملیاتی شده است.

 

وی با یادآوری اینکه همزمان در هفته جاری پیک مصرف برق حتی تا مرز 42 هزار و 500 مگاوات هم افزایش یافته است، بیان کرد: بر این اساس در روزهای اخیر بیش از 4500 مگاوات ظرفیت مازاد و ذخیره برق در اختیار داریم.

 

بهزاد همچنین از ثبت رکوردهای جدید تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و افزود: در چند روز گذشته تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر ادامه داشته و حتی رکورد تولید یکهزار و 24 مگاوات به ثبت رسیده است.

 

معاون وزیر نیرو در پایان خواستار رعایت الگوهای مصرف برق توسط مشترکان خانگی و تجاری شد و خاطر نشان کرد: با وجود افزایش تولید برق اما از مردم و مشترکان درخواست می‌شود با استفاده از روش‌های بهینه سازی مصرف، صرفه جویی در مصرف برق را در دستور کار قرار دهند.

 

مطالب مرتبط
جزئیات درخواست آمریکا برای برقراری رابطه با ایران |  افشاگری نیویورک تایمز درباره تعامل ایران و آمریکا
جزئیات درخواست آمریکا برای برقراری رابطه با ایران | افشاگری نیویورک تایمز درباره تعامل ایران و آمریکا
جدول قطعی برق گیلان چهار شنبه 27 تیر | قطعی برق رشت بندرانزلی لاهیجان لنگرود تالش آستارا صومعه سرا آستانه اشرفیه امروز 27 تیر
جدول قطعی برق گیلان چهار شنبه 27 تیر | قطعی برق رشت بندرانزلی لاهیجان لنگرود تالش آستارا صومعه سرا آستانه اشرفیه امروز 27 تیر
آتش سوزی مجتمع  کامپیوتر ولیعصر | علت و جزییات آتش گرفتن مجتمع کامپیوتر چهارراه ولیعصر
آتش سوزی مجتمع کامپیوتر ولیعصر | علت و جزییات آتش گرفتن مجتمع کامپیوتر چهارراه ولیعصر
تبلیغات
loading...
نظرات