بیش از یک سوم بزرگسالان در آمریکا اضافه وزن دارند. در واقع، نفرت از چاقی که برخی آن را مسری تلقی می کنند، به جایی رسیده که شهردار یکی از شهرهای بزرگ تصمیم به ممنوع کردن نوشیدنی های بزرگ و قندی بدون الکل کرده و مشاور رییس جمهور آمریکا تصمیمی جدی در رابطه با مشاوره های مربوط به رژیم غذایی در مدارس عمومی اتخاذ کرده است. حتی بسیاری از بزرگسالان، که سراغی از کلینیک های چاقی نمی گیرند، همچنان اضافه وزن داشته و درصد زیادی از آنها به دنبال بهترین راه برای کاهش وزن هستند.

آب کردن چربی ها به دو عامل رژیم و ورزش بستگی دارد. رژیم غذایی نادرست و به قدر کافی ورزش نکردن، اضافه وزن داشتن را برای شخص در پی دارد.
بر اساس مراکز پیشگیری و کنترل بیماری، بیماری های قلبی، سکته، دیابت نوع دوم و گونه های مشخصی از سرطان عوارض ناشی از چاقی است.
تشویق شخص به کمتر خوردن و بیشتر ورزش کردن شاید ساده ترین توصیه ی ممکن باشد اما تا حدی بیش از حد ساده کردن مسئله نیز هست. رژیم گرفتن به این معنی نیست که شخص برای وزن کم کردن باید گرسنگی را تحمل کند، این بحث بیشتر مربوط به انواع غذاهایی ست که مصرف می شود نه مقدار آن ها.
میزان گوشت قرمز را در رژیم غذایی خود کاهش دهید. اگر خواهان حذف کامل گوشت قرمز نیستید، برش هایی از آن را که چربی کمتری دارد برگزینید. مصرف نمک و نشاسته را محدود کنید. اگر قصد دارید کنار ساندویچ ناهارتان چیپس سیب زمینی بخورید، بهتر است سیب زمینی پخته شده را انتخاب کنید که کم چرب تر است و نسبت به چیپس های سرخ شده روغن کمتری دارد. اما ممکن است از مزه ی آن به اندازه ی چیپس سرخ شده لذت نبرید.
رژیمی  که سرشار از میوه، سبزیجات، سفیده تخم مرغ، ماکیان (بدون پوست)، ماهی و لبنیات کم چرب باشد قطعا به کم کردن وزن کمک می کند. آب بیشتری بنوشید و نوشیدنی های قندی را کاهش دهید. اگر می خواهید نوشابه بخورید نوشابه های رژیمی انتخاب بهتری هستند، آب معدنی گازدار بهترین انتخاب است.
در زمینه ی ورزش، داشتن حداقل مقداری فعالیت فیزیکی به طور روزانه و منظم بسیار مهم است هرچند کار ساده ای نخواهد بود. ایروبیک و نرمشهای کششی کالری بسیاری می سوزانند. اگر پاهای شما یا قدرت بدنیتان اجازه ی فعالیت های پر جنب و جوش را به شما نمی دهد، می توانید پیاده روی خود را افزایش دهید. این بار برای فرستادن نامه، به جای رانندگی،  پیاده تا اداره ی پست بروید. به طور روزانه در محله ی خود پیاده گشتی بزنید و اگر تمایل به ورزش های سخت تر و رسمی تری در سالن های ورزشی و باشگاه های تناسب اندام دارید، در حد توانتان فعالیت کنید و خیلی سریع به سراغ برنامه های ورزشی بسیار بلندپروازانه نروید.
در این میان هزاران رژیم غذایی نامناسب وجود دارد اما بهتر است عاقلانه ترین کار را انجام دهید. روی یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم کار کنید. از نتایجی که همین تغییرات کوچک بوجود خواهند آورد شگفت زده خواهید شد.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشف مار 3 چشم در استرالیا
کشف مار 3 چشم در استرالیا
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )