دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد به آنها تاکید شد هر چه سریعتر شبکه های اجتماعی داخی را راه‌اندازی کنند و برنامه خود را در این خصوص به مرکز ملی فضای مجازی ارایه کنند.

 

نت شهر: اگرچه اپراتورهای کشور هنوز جزییاتی از تاکید این مرکز مبنی بر لزوم ایجاد شبکه‌های اجتماعی برای مشترکان خود ارایه نکرده‌اند. بماند که در کشور کم نیستند نهادهای دولتی و غیردولتی که اقدام به ایجاد شبکه‌های اجتماعی کرده و برای مثال وزارت آموزش و پرورش نیز در حال ایجاد شبکه اجتماعی برای دانش آموزان است.
به این ترتیب موجی از بودجه‌های دولتی و عمومی صرف موازی‌کاری‌های داخلی در ایجاد شبکه‌های اجتماعی شده و می‌شود.
اما گذشته از پول‌های زیادی که صرف ساخت، پرداخت و پشتیبانی از این شبکه‌های اجتماعی خواهد شد، دبیر شورای عالی فضای مجازی در اختتامیه جشنواره تبلیغی نوین «جنات» که در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد مطالبی را گفته که حایز اهمیت است.
انتظاری با اشاره به نقش حوزه در فضای مجازی گفت: "اکنون شبکه‌های اجتماعی از طریق زیرساخت‌هایی در حال ورود به همه عرصه‌های زندگی هستند و سکولاریسم در حال حاکم شدن است. همچنین بحث محرم و نامحرم در این شبکه‌ها کم‌رنگ شده و پندارهای مذهبی به دلیل حاکمیت ارزش‌های غربی در حال رنگ باختن است."
در این خصوص ضمن تاکید بر رعایت موازین شرعی در هر زمان و مکانی، با توجه به نوع نگاه دبیر شورای عالی فضای مجازی به شبکه‌های اجتماعی، آیا رویکرد دستور به اپراتورها و سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی در ایجاد شبکه‌های اجتماعی، بر تفکیک و غیر مختلط بودن این شبکه‌ها است؟ به هر حال کمرنگ شدن بحث محرم و نامحرم لزوما در نرم‌افزارهای خارجی رخ نداده و در برخی از همین فروم‌ها، چت‌روم‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز بلوایی به راه است. از این رو مشخص نیست نگرانی از بحث بی‌توجهی به محرم و نامحرم در شبکه‌های اجتماعی داخلی چگونه قرار است مدیریت شود.

منبع: موبنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )