اما بر اساس نظر تحلیلگران، ساختار گوشی های همراه هوشمند ماژولار گوگل هدفی دور از امکان است.

پایگاه خبری IDG- گوگل قصد دارد در یک کنفرانس، تصویری از گوشی های همراه هوشمند ماژولار ارائه دهد و به توسعه دهندگان امکان بدهد تا نگاه نزدیکتری به پروژه ی Ara داشته باشند.
گوشی های همراه هوشمند ماژولار به کاربران اجازه می دهد، به جای اینکه هر دو سه سال یکبار گوشی جدیدی خریداری کنند قطعات و امکانات گوشی خود مانند دوربین یا پردازنده را ارتقا دهند. گوگل تعهد خود به این ایده را هنگام فروختن Motorola Mobility به Lenovo نشان داد اما منتظر گروه ATAP (پروژه ها و تکنولوژی پیشرفته) ماند تا روی پروژه ی Ara کار کنند.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، کنفرانس توسعه گران پروژه ی Ara در Mountain View ی کالیفرنیا در موزه ی تاریخ رایانه با شرح برخی اقدامات که به صورت آنلاین نیز در دسترس است آغاز خواهد شد. نشان دادن ارزش پایگاه Ara و بازخورد توسعه گران در مورد MDK (ابزار توسعه دهندگان مدول) که هفته ی گذشته منتشر شد از اهداف همه این کنفرانس می باشد.
در روز سه شنبه، شرکت کنندگان شاهد شرح جزئیات اقدامات MDK، طراحی صنعتی، مکانیکی و همچنین سیستم قدرت، شبکه و نرم افزار Ara خواهند بود. گوگل همچنین قصد دارد در پایان روز، پانزده دقیقه را به توضیح درباره ی برنامه های مربوط به حق استفاده ی آن اختصاص دهد.
ماژول ها پایه های اصلی ساختار Ara هستند، و با به کارگیری آهنرباهای الکتریکی دائم به آنچه که گوگل آن را «پیکربندی درونی» می نامد متصل اند.
این پیکربندی به عنوان قالب و اساس این دستگاه عمل کرده و اندازه و طرح بندی گوشی همراه را تعیین می کند. MDK دارای سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ با پیکربندی متفاوت مدول برای هر کدام است. آنها به طور کلی100، 120و 140 میلیمتر طول و 40، 60 و80 میلیمتر عرض دارند.
ماژول ها از طریق پیکربندی ارتباط برقرار می کنند که MIPI UniPort-M را مورد استفاده قرار می دهد. MIPI UniPort-M تکنولوژی است که برای ارتباط تراشه به تراشه در دستگاههای موبایل طراحی شده است. جرگن اربن که در گروه کارکنندگان UniPro در اتحادیه ی MIPI سِمَت ویژه ای دارد و در روز سه شنبه توضیحات مربوط به شبکه را ارائه خواهد داد گفته است: «من در مورد رئوس مطالب صحبت خواهم کرد. اینکه چیزها چگونه کار می کنند و چرا تکنولوژی ما انتخاب خوبی برای گوشی های مدولار است.»
UniPort-M و لایه ی انتقال UniPro برای Ara بسیار مناسب است چرا که ماژول ها می توانند با استفاده از اتصالات نقطه به نقطه از طریق یک شبکه ی فیزیکی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و فضا را حفظ کنند. از نظر اربن این تکنولوژی بسیار قابل گسترش خواهد بود.
در روز چهارشنبه شرکت کنندگان می توانند در رابطه با هر یک از موارد «ایده های توسعه»، «نمونه ها»، «ورودی MDK» و «بازخورد» همکاری نمایند. برای مثال مورد «ایده های توسعه» جلساتی را برای دستگاههای پزشکی، پرینت سه بعدی و مدولهای RF پیشنهاد می کند.
بنا به گفته ی فرانسیسکو جرومیو مدیر تحقیقات دستگاه های موبایل اروپا در IDC، «همانطور که گوشی های همراه هوشمند ماژولار در تئوری جالب هستند، در دنیای واقعی شانس کمی برای موفق شدن دارند.»
او می گوید:«هدف دور از امکانی است، چرا که بیشتر فروشنده ها تمایل دارند در طراحی گوشی ها و تصمیم گیری برای اینکه چه قطعاتی در گوشی هایشان قرار بگیرد  متفاوت عمل کنند»
وی همچنین می گوید اجازه دادن به کاربران جهت انتخاب میان ترکیب مختلفی از قطعات، آزمایشی که فروشنده ها در راستای مطمئن شدن از کارکرد صحیح این قطعات در کنار یکدیگر به انجام می رسانند را دشوارتر می کند.
به گفته ی وب سایت Araکنفرانس توسعه، اولین کنفرانس در راستای سه رویداد برنامه ریزی شده طی این سال است و گوگل تمایل دارد یک سری کنفرانس در رابطه با تولیدات آلفا و بتای MDK را نیز برگزار کند.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )