دلیل خروپف کردن افراد چیست؟خروپف در لغت به معنای نفس کشیدن در هنگام خواب با صدای زننده و همراه با خرخر است که از لرزش نرم کام به وجود می آید.

تحقیقات بر روی این موضوع نظیر تحقیقات گروهی Wisconsin  نشان داده اند که خروپف کردن در بین مردم متداول است.

در حقیقت تحقیقات نشان گر آن است که 44 درصد مرد های بالغ و 28 درصد زنان بالغ و 20 درصد کودکان مورد مطالعه خروپف می کنند. این تحقیقات عواملی چون مصرف الکل،  انواع حساسیت ها،  گرفتگی بینی،  سیگار کشیدن،  اضافه وزن و استفاده از مسکن ها و داروهای آرام کننده ی عضله را با خروپف مرتبط می دانند.  اما چرا افرادی که نوشیدنی الکلی و مواد مخدر مصرف نمی کنند،  سیگار نمی کشند و حساسیتی ندارند و سنگین وزن نیستند خروپف می کنند؟
Lynn A. D’Andrea متخصص خواب دانشکده ی پزشکی دانشگاه میشیگان در SA گزارش می دهد که خروپف کردن علامت بیماری است.  همان طور که سرفه کردن می تواند نشانه ای از بیماری ذات الریه باشد،  خروپف کردن نیز می تواند اختلال تنفسی در خواب را نشان دهد.  حال می خواهیم ببینیم که چرا افراد خروپف می کنند.  شاید علت آن نوعی اختلال تنفسی هنگام خواب باشد.  اختلال تنفسی در خواب،  گرفتگی تنفسی می باشد که با خروپف کردن تنفس غیر طبیعی و وقفه ها و بازدم های نامنظم و مکرر در هنگام خواب مشخص می شود.  تحقیقات فوق ذکر همچنان نشان می دهند که رابطه ای بین خروپف کردن و اختلال تنفسی در خواب با بالا رفتن سن،  به خصوص در سن بالای 65 سالگی افزایش می یابد.  لازم نیست نگران باشید با رسیدن به این سن شما لزومأ یک فرد پر سروصدا در خواب تبدیل نخواهید شد.  راه حل ها و درمان های بسیاری وجود دارند که در صورت نیاز از آن ها استفاده خواهد شد.  گذشته از اضافه وزن،  حساسیت و عواملی چون نوشیدنی های الکلی،  سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر و اختلال تنفسی در خواب نیز باعث خروپف کردن افراد می شود.

تهیه و گردآوری: اختصاصی گروه نت شهر

تگ ها:
مطالب مرتبط
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
ویژگی های ایمنی جدید برای رانندگان و مسافرین تاکسی های اینترنتی
ویژگی های ایمنی جدید برای رانندگان و مسافرین تاکسی های اینترنتی
ورزشکاران تراز اول دنیا و ساعت‌های لاکچری‌شان
ورزشکاران تراز اول دنیا و ساعت‌های لاکچری‌شان
تبلیغات
loading...
نظرات