انتخاب شخصی به نام سیاسی به عنوان رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس خبرغیرمنتظره ای بود که هفته گذشته از کانون این باشگاه پرطرفداربیرون آمد.

 

نت شهر: این نام برای هیچ یک از هواداران پرسپولیس آشنا نبود و حتی خود رحیمی که پس از انتخاب هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیرعامل برگزیده شد نیز این شخص را نمی شناخت. سیاسی از ماه‌ها پیش برای ورد به فوتبال تلاش می‌کرد و حتی قراربود، وی مدیرعامل باشگاه را انتخاب کند که وزارت ورزش با اینکه ابتدا با خواسته‌اش موافقت کرده بود، بعدها در مذاکرات پشت پرده‌ای که با سیاسی داشت، به وی اعلام کرد مدیرعامل را وزارت ورزش انتخاب می‌کند که سیاسی هم از آنجا که می‌دانست وزارت ورزش تن به انتخاب او نمی دهد، این شرط را پذیرفت.
سیاسی پیش از آنکه رسماً حکم ریاست هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کند، حتی برای انتخاب مدیرعامل مطبوعش با چند مدیر پیشین فوتبالی که در تیمهای صنعتی تهرانی نیز فعالیت می‌کردند، نشستهایی برگزارکرده بود و قصد داشت یکی از این مدیران را به عنوان مدیرعامل برگزیند، اما پروژه او به نتیجه نرسید و درنهایت شخصی به عنوان مدیرعامل برگزید شد که مورد حمایت وزارت ورزش باشد.
سیاسی که اکنون رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس است، از جمله سرمایه داران زیرپوستی کشورمان محسوب می‌شود که صاحب چندین شرکت تجاری است اما عمده فعالیت وی در بخش ساختمانی و عمرانی است. سیاسی به لحاظ مالی دغدغه ای برای اداره یک باشگاه ندارد و اگر دولت با فروش و واگذاری باشگاه پرسپولیس دراین مقطع مخالفت نمی‌کرد، وی قادر بود با پرداخت مبلغی در حدود 70 میلیارد تومان باشگاه پرسپولیس را در تملک خود درآورد.
اما سیاسی درنهایت به دلیل مخالفتهایی که با واگذاری این باشگاه شد، تنها تن داد به حمایت مالی از باشگاه پرسپولیس تا امروز این پرسش به وجود بیاید که اساسا این شخص چگونه حاضرشده تعهدی 30 میلیارد تومانی را به وزارت ورزش و جوانان بدهد و تنها رئیس هیات مدیره باشگاه باشد. اینکه حضور در رأس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس و دریافت این حکم چه منفعتی برای این تاجر خبره و کاربلد دارد، مشخص نیست، اما بی گمان وی امتیازهایی را بعدها به واسطه صرف چنین مبلغی از وزارت ورزش خواهد گرفت و این گونه نخواهد بود که سیاسی برای رضای خدا30 میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس بیاورد و بعد هم برکنارشود! اصولاً سیاسی اهداف خاصی از ورود به فوتبال دارد. او پیش از اینکه رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس شود، با بابک زنجانی، مالک کنونی باشگاه راه آهن مذاکراتی برای خرید امتیاز این باشگاه انجام داد. این پرونده هنوز باز است و سیاسی حتی مدیرعامل جدید باشگاه راه آهن سورینت را هم برگزیده و قصد دارد بلافاصله پس ازخرید امتیاز باشگاه راه آهن سورینت این مدیر باسابقه صنعتی را به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه راه آهن سورینت انتخاب کند. رقمی که سیاسی برای خرید باشگاه راه آهن سورینت پیشنهاد داده 12میلیاردتومان است، اما زنجانی به وی پیغام داده با رقمی کمتر از 15میلیارد تومان حاضربه فروش امتیاز باشگاهش نیست.
گفته می‌شود، چیزی به توافق نهایی نمانده و همین روزها سیاسی صاحب یک تیم دیگر هم در لیگ برترمی شود. این اتفاق می‌توان نگاه ها را بیش از پیش متوجه عضو جدید هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس کند. شاید هم قوانین دست و پاگیر موجب شود سیاسی شخص دیگری را مأمور خرید باشگاه راه آهن کند و با نام دیگری این باشگاه را به تملک خود دربیاورد تا به لحاظ قانونی با مشکل مواجه نشود و آن گاه رسانه‌ها نیز او را به دلیل داشتن اختیار دو تیم در لیگ برتر مورد نقد قرار ندهند.

منبع: قدس آنلاین

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )